Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Madziarzeszow 17:41, 30 mar 2015


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Faktycznie pierwsza burza , ja do domciu właśnie dotarłam zdążyłam wciągnąć psiaka a teraz słoneczko.....
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Mala_Mi 17:44, 30 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ewa_k napisał(a)
w którymś poprzednim wątku pisałaś o robalach w narcyzach, nawet zdjęcie było. Niestety wczoraj w dwóch cebulach to znalazłam. A nie pamiętam czym je pryskałśś. Chyba w fazie kwitnienia. możesz pomóc? A ciemierniki bajka! Ja mam dwa kwitnące i cieszę się jak dziecko kiedy je oglądam.

Dlatego narcyzów nie sadzę, mam jakieś niedobitki które z cebul przybyszowych zakwitły. Szkoda kasy i czasu na podlewanie. Pomijam sprawy ekologiczne.
Tu pokazywałam cebulę z pobzygą.. bo u mnie pobzyka wszytko niszczy. A strona dalej jest przepis czym lać. http://www.ogrodowisko.pl/watek/2438-ogrodnik-mimo-woli-cd?page=1504#post_7

Wyczytałam, że skuteczny jest środek Bi58. U mnie cebule podlewane regularnie odrodziły się i miałam co roku. Jeden rok nie podlałam i poszły wszystkie.

Te środki są bardzo toksyczne dla środowiska, dla pszczół, wiec zrezygnowałam z tych kwiatów..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 18:43, 30 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41987
Mala_Mi napisał(a)


Wszystko co wrażliwe... krokusy, narcyzy, szafirki, iryski dadzą radę.
Mi najbardziej będzie żal magnolii gwiaździstej, bo cała rozkwitła.. ale za duża by okrywać.
Nic nie okrywam.. sprawiedliwe dla wszystkich
Może kiełki piwonii przysypię kora, gdzieś widziałam kiełki lilii na wierzchu, ale to przysypię korą i tyle.


sęk w tym ze ja jeszcz enie mam doswiadczenia i nie wiem co wrazliwe

kiełki piwonii ?
moze nakryję je doniczkami
orliki ? powojniki ? jakies owocowe ?
nie wiem w sumie co jeszcze moze byc wrazliwe
duzo roslin ma juz pąki kwiatowe lub liscie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 19:15, 30 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
ja nie okrywam, jedynie wczoraj sadzone ciemierniki (bo pędzone w szklarni). Reszta musi sobie poradzić nie będzie tak źle!!
____________________
Mój nowy ogródek
jona 19:34, 30 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Witam . Mam pytanie odnośnie siewek czosnków. Czy można je przepikować po kilkanaście do dużej doniczki? Czy raczej się w to nie bawić?
Mam w ogrodzie dużo siewek, ale potem pomiędzy nimi pojawiają się badylki i wtedy przy pieleniu rabaty wszystko ląduje w kompostowniku.
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Mala_Mi 19:57, 30 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
jona napisał(a)
Witam . Mam pytanie odnośnie siewek czosnków. Czy można je przepikować po kilkanaście do dużej doniczki? Czy raczej się w to nie bawić?
Mam w ogrodzie dużo siewek, ale potem pomiędzy nimi pojawiają się badylki i wtedy przy pieleniu rabaty wszystko ląduje w kompostowniku.

Joanno.. nigdy nie uprawiałam czosnków z nasion.. bo nie mam do tego cierpliwości.
Wiedzę mam czysto teoretyczną, bez praktyki. Siewki najlepiej przesadzić w jakiś rozsadnik..bo zakwitną dopiero.. po 3-4 latach. Można je przesadzać i pikować. Wiec na początek mogą pójść gęsto. Ale to tylko wyczytałam. I jak przepikować to nie do doniczki, ale gdzieś do gruntu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
malgorzata_s... 19:58, 30 mar 2015


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Anek rady potrzebuję Proszę zajrzyj na chwilkę
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
grembosia 20:02, 30 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
U mnie też sporo siewek czosnków, niedaleko miejsca, gdzie stały wazony z przekwitniętymi kwiatostanami. Właśnie się zastanawiałam, co tu mi się wysiało, a u Ciebie jak zwykle można odpowiedź znaleźć.

Ignaś będzie miał siostrzyczkę, a u Was już coś wiadomo?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
jona 20:11, 30 mar 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Mala_Mi napisał(a)

Joanno.. nigdy nie uprawiałam czosnków z nasion.. bo nie mam do tego cierpliwości.
Wiedzę mam czysto teoretyczną, bez praktyki. Siewki najlepiej przesadzić w jakiś rozsadnik..bo zakwitną dopiero.. po 3-4 latach. Można je przesadzać i pikować. Wiec na początek mogą pójść gęsto. Ale to tylko wyczytałam. I jak przepikować to nie do doniczki, ale gdzieś do gruntu.


Też nie wiem, czy mi wystarczy cierpliwości, ale spróbuję, bo te siewki wyglądają tak zachęcająco . Dziękuję za odpowiedź
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Madzenka 20:39, 30 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Snieg padał ale chyba na dobrym plusie?
U nas gradobicie i wichury były... A ja głupia paliki grabowm wyciagnęłam... Znów krzywe i do prostowania....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies