Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 10:39, 06 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Co do rabatki, to pomyślałam, że jednak w sam róg dam coś zimnozielonego i będzie to bezobsługowy szmaragd Zimą będę go w lampki ubierać Może podsadzę go jakimiś trawkami.
Dalej zostanie mi już niewiele miejsca i pomyślałam w szkółce jak zobaczyłam plamy żółte i czerwone berberysów, że jako górne piętro dam czerwone kolumnowe, chyba tylko dwa mi wejdą, a jako niskie piętro pójdą żółte kulki Wiem, że będzie łyso zimą, dlatego ten szmaragd w rogu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paula23 11:19, 06 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Czemu łyso podsadziłabym to żółtą turzycą zimozielona i będzie ładnie lub żółte berberysy i czerwone żurawki

Albo jeśli lubisz to jakiś fikuśny iglak np cyprysik tępołuskowy filicoides (mam takiego i jestem z niego zadowolona) osiąga o,7 szerokości albo np. cyprysik nutkajski jubilee 0,5m szerokości (według info ze szkółki)

http://www.iglaki.agro.pl/sklep-produkt-16-cyprysik-nutkajski-jubilee
____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 11:25, 06 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paula23 napisał(a)
Czemu łyso podsadziłabym to żółtą turzycą zimozielona i będzie ładnie lub żółte berberysy i czerwone żurawki

Paula, wpadaj do mnie częściej No i gdzie Twój wątek? Pokaż swój ogród, chętnie pospaceruję

Super, że się podoba Z czerwonych żurawek chyba zrezygnuję, bo mam ich już dużo, prawie na każdej rabatce, którą posiadam. Choć w sumie tych rabatek mam niewiele
Ale te żółte turzyce, to zamiast żółtych berberysów myślisz? Czy dać je w nogi tujce?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paula23 11:31, 06 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Turzyce dałabym zamiast żółtych berberysów (przed tuje i przed berberysy czerwone). Mam u siebie ładne turzyce żółte nie za duże bo mają około 30 średnicy tylko odmiany nie znam ale jak poszukasz po szkółkach na pewno coś wybierzesz.

Nie zakładam razie wątku bo póki co działam w ogrodzie (na początku roku miałam taki chaos jak Ty kiedyś) i ledwo mi czasu zostaje na czytanie, może zimą założę wątek jak już będę miała co pokazać

Wpadam często przeczytałam cały Twój wątek tylko się nie udzielam

No i koniecznie dałabym ten bluszcz na siatkę

Post wyżej edytowałam odnośnie iglaka.

Ps. Jeśli byś chciała mogę Ci podać namiar na kobietkę na Fb która sprzedaje bluszcza zimozielonego sadzonki 1m za 1zł
____________________
Paula Moje trudne początki
Karol99 11:40, 06 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Albo trzmieline Emerland Gold?
Wtedy nie będzie już tak łyso.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Warmia 11:50, 06 wrz 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Jak nie musi być zimozielone to może tawuła japońska. Odmianę o jasno zielonych liściach, a do tego kwitnie.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
paulina_ns 12:08, 06 wrz 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Karol99 napisał(a)
Albo trzmieline Emerland Gold?
Wtedy nie będzie już tak łyso.


Jestem za, piękna jest
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
paula23 12:09, 06 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Miałam na myśli coś takiego, ilośc trawek na obrazku jest przykladowa




Albo jeśli chcesz bardziej kolorowo to może berberys Rosy Rocket też kolumowy ja się własnie zastanawiam które kupić do siebie czy te czy czerwone

____________________
Paula Moje trudne początki
AnnaCh 12:24, 06 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paula23 napisał(a)
Turzyce dałabym zamiast żółtych berberysów (przed tuje i przed berberysy czerwone). Mam u siebie ładne turzyce żółte nie za duże bo mają około 30 średnicy tylko odmiany nie znam ale jak poszukasz po szkółkach na pewno coś wybierzesz.

Nie zakładam razie wątku bo póki co działam w ogrodzie (na początku roku miałam taki chaos jak Ty kiedyś) i ledwo mi czasu zostaje na czytanie, może zimą założę wątek jak już będę miała co pokazać

Wpadam często przeczytałam cały Twój wątek tylko się nie udzielam

No i koniecznie dałabym ten bluszcz na siatkę

Post wyżej edytowałam odnośnie iglaka.

Ps. Jeśli byś chciała mogę Ci podać namiar na kobietkę na Fb która sprzedaje bluszcza zimozielonego sadzonki 1m za 1zł

Doczytałam wyżej o iglaku
Wątek załóż, w końcu jakieś roślinki masz i chętnie pooglądamy Jak ja zakładałam wątek, to też nic nie miałam. W sumie to nadal niewiele mam

Podaj ten namiar na prv, w sumie jak nie tu, to przyda mi się na pergolę na wiacie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 12:26, 06 wrz 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Karol99 napisał(a)
Albo trzmieline Emerland Gold?
Wtedy nie będzie już tak łyso.

Właśnie myślałam też o trzmielinie, bo mam 4 samodzielnie wyhodowane i się zastanawiałam co z nimi zrobić
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies