Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

KasiaW76 09:34, 24 maj 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Aniu u mnie też pada na działce nie da się nic robić ale za to podlewa mi roslinki z przechowalni
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
sylwia_slomc... 09:43, 24 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Witaj warzywnik fajnie się zapowiada, co do reszty ja bym tą drugą jukę wsadziła z drugiej strony tzn jak ta na zdjęciu jest po lewej to drugą posadziłabym po prawej co do reszty Paulinka ma rację za dużo na za małej rabatce chcesz zmieścić, rośliny w ciągu sezonu bardzo mocno się rozrastają. Hortensje osiągają spore rozmiary.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
omelka1 15:32, 24 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
AnnaCh napisał(a)
Dziewczyny muszę coś zrobić z dalszą częścią rabatki kamyczkowej, to ta którą ostatnio modernizowałam i ta, na której rosną krzewuszki
Chcę to zrobić tanim kosztem, bo ostatnio kiepsko z kasą. Chciałam zrobić to prawie wszystkim co mam, plus to co mogę wykopać u mamy czy teściowej.
Teraz wygląda tak - straszliwie: Tui, juki i krzewuszek nie ruszam, jest tam jeszcze hortensja i jak widać cztery lilie.

Myślałam, żeby dokupić dwie tuje i hortensję. Zainspirowana rabatką Pauliny pomyślałam o rozchodniku od mamy, do tego trawka kupiona za 2 złote jak ją odpowiednio podzielę to starczy i się rozrośnie. Mam jeszcze drugą jukę do pary u mamy

Może być? Co myślicie? Pomocy, bo mnie to miejsce strasznie irytuje.


Ja bym zainwestowała w pierwszej kolejności w tuje żeby jak najszybciej zasłonić sąsiada .Ja tego nie zrobiłam parenaście lat temu i mimo że za obecnymi roślinami to moje podwórko to widok nie koniecznie do podziwiania.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
anabuko1 11:17, 25 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Agatki pomysł, jest całkiem fajny.
Ja te posadziłabym najpierw wąskie tuje.
Przed hortensje ogrodowe, , może być rozchodnik wysoki.
Trochę lilii pomiędzy i żurawki obrzeżem
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anna_p_k 14:59, 25 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493



wow to do truskaweczki i ceny hortensji
____________________
Ogródowe-początki
anna_p_k 15:00, 25 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
i u mnie też leje już od jakiegoś czasu
____________________
Ogródowe-początki
ewelaa74 15:05, 25 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Witaj,
zaglądam i widzę moje ulubione pacioreczniki
Moje zmarzły tej zimy, pomimo przechowywania w "ciepłym" garażu....
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Luckaa 21:40, 25 maj 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811

Wczoraj podczas wieczornego spaceru z Jasiowym podskubałam trochę ozdobnej trawki sąsiadce Rośnie sobie u niej przed płotem.


Uwielbiam ta trawe, nazywam ją ,,zapchaj dziure", ale nauczona doswidaczeniem sadze ją teraz w doniczce w ziemi bo rozrasta sie jak szalona, ale jest ładna i fajnie wypełnia puste miejsca.
____________________
Lucyna
AnnaCh 21:57, 25 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
KasiaW76 napisał(a)
Aniu u mnie też pada na działce nie da się nic robić ale za to podlewa mi roslinki z przechowalni

Kasiu - dzisiaj znowu padło. Też się cieszę, że mi roślinki podlewa, ale jak ładnie chwasty też rosną

sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj warzywnik fajnie się zapowiada, co do reszty ja bym tą drugą jukę wsadziła z drugiej strony tzn jak ta na zdjęciu jest po lewej to drugą posadziłabym po prawej co do reszty Paulinka ma rację za dużo na za małej rabatce chcesz zmieścić, rośliny w ciągu sezonu bardzo mocno się rozrastają. Hortensje osiągają spore rozmiary.

Sylwio - witaj u mnie, wpadaj częściej Zaraz idę do Ciebie pooglądać i poszukać inspiracji

omelka1 napisał(a)
Ja bym zainwestowała w pierwszej kolejności w tuje żeby jak najszybciej zasłonić sąsiada .Ja tego nie zrobiłam parenaście lat temu i mimo że za obecnymi roślinami to moje podwórko to widok nie koniecznie do podziwiania

Agato - nie chcę się tak bardzo z nimi odgradzać, bo dobrze razem żyjemy Choć dokupiłam drugą tuję, miskanta i po prawej od tui, już nie widać na zdjęciu, rosną dwie pnące róże.

anabuko1 napisał(a)
Agatki pomysł, jest całkiem fajny.
Ja te posadziłabym najpierw wąskie tuje.
Przed hortensje ogrodowe, może być rozchodnik wysoki.
Trochę lilii pomiędzy i żurawki obrzeżem

Aniu - rozchodnika chyba gdzieś upchnę, bo mam do niego dość nieograniczony dostęp Przed pójdzie chyba trawka jako obwódka, bo żurawki czerwone są na prawo jako obwódka, a inne chyba nie dadzą rady, bo tam słońce.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:05, 25 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anna_p_k napisał(a)
wow to do truskaweczki i ceny hortensji

Aniu - truskaweczka już w brzuszku mojej córki

ewelaa74 napisał(a)
Witaj,
zaglądam i widzę moje ulubione pacioreczniki
Moje zmarzły tej zimy, pomimo przechowywania w "ciepłym" garażu....

Ewelino - witaj u mnie Wpadaj częściej, ja też bardzo lubię pacioreczniki. W zeszłym roku w tym miejscu wyrosły całkiem spore i podziwiali je wszyscy sąsiedzi Ja swoje przechowuje w niezbyt ciepłej piwnicy u mamy.
Zaraz lecę do Ciebie popatrzeć

Luckaa napisał(a)
Uwielbiam ta trawe, nazywam ją ,,zapchaj dziure", ale nauczona doswidaczeniem sadze ją teraz w doniczce w ziemi bo rozrasta sie jak szalona, ale jest ładna i fajnie wypełnia puste miejsca.

Lucynko - dobrze, że mówisz, chyba skorzystam z Twojej rady ją sadząc. U sąsiadki przed płotem właśnie strasznie duże kępy jej były.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies