Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Zana 16:29, 02 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja osobiście przychylam się do tych opinii, żeby tuje pociągnąć i stworzyć z nich tło dla róż tak jak Zoja pisze np. na obelisku. Rozumiem Twoje obiekcje co do wzajemnych relacji, ale może sąsiedzi też chcieliby się przysłonić a myślą podobnie jak Ty?. Może warto zadać takie luźne pytanie, że chciałabyś tu pociągnąć dalej tuje i czy by im to nie przeszkadzało, jak by to widzieli? Może oni w duchu liczą na to, że Ty te tuje dosadzisz

Remontowych spraw serdecznie współczuję!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anna_t 18:46, 02 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AnnaCh napisał(a)
Wiecie co dziewczynki, chyba zrobię tą pergolę Najwyżej za rok znowu będę zmianiać
Powód jest głupi, ale trudno. Otóż bardzo dobrze żyjemy z sąsiadami i jakoś tak mi głupio, żeby się tak zupełnie szczelnie zasłaniać. Robię to stopniowo, po parę tujek co roku Wiem, że to straszliwie głupie, ale nie chciałabym, żeby oni sobie pomyśleli, że nam coś nie pasuje, czy jakoś tak, szczególnie, że zachowują się raczej przyzwoicie i jak mamy gości i np. grilujemu na tarasie, to oni ze swojego znikaja i odwrotnie. Zrobię tą kartkę, a może z czasem w końcu i oni odkryją, że fajnie jest się troszkę oddzielić i za moją kratką posadzą tuje Sąsiadka coś ostatnio przebąkiwała, że też musza w końcu zacząć ogród robić, szczególnie, że mieszkają dłużej niż my

mi to sie wydaje że kratka od razu da przeslone a tuje zanim urosna...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AnnaCh 21:05, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Monika, niestety nie jadę do W-wy
Chyba będzie pergola, bo M i tata podłapali temat
Mam nadzieję, że jakiś bluszcz się po tym wespnie

Natalko,
jeszcze nam się nie zdarzyły dwie imprezy w tym samym czasie na szczęście

India, Agnieszka,
uwielbiam tego malucha, bo w każdą dziurę się nim wepchnę Jak jadę samochodem M, to mam już problem z parkowaniem. Jedyny jego mankament, że nie ma drzwi z tyłu i mam czasem problem z zapakowaniem Jasia

Zojka, sprawa jest ciągle otwarta

Marta, sprawdzałam Nie zmieszczą tam takiego basenu Poza tym oni małżeństwo z długim stażem i trójką dzieci, chyba im nie odbije

Anula, będę jeszcze myśleć
Remonty powoli do przodu Pokój pomalowany, wytapetowany, kontakty wymienione, żyrandol też, jutro drobne poprawki, mycie okien i podłogi i czekamy na meble

Ania,
no widzisz, myślisz trochę tak jak ja. Z kratką będzie od razu ażurowa, ale jednak przesłona
Wpadłam na pomysł, że zrobię jak sąsiedzi Asi z Kiedyś będzie pięknie..., za tą kratką przykleję jeszcze taką plastikową, okropną matę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:10, 02 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Obciachałam w końcu resztę lawendy
Na rabacie frontowej dwa z trzech Gracków nawet sporo urosły i jakoś wyglądają, trzeci ma dwa źdźbła i pewnie po zimie wyleci
Wielką niespodziankę zrobiła jedna z jeżówek, wyhodowanych z nasionek. nie liczyłam, że w tym roku zakwitnie, a tu dziś odkryłam, że ma pączka
____________________
Ania - Malutki pod lasem
L00zak 22:33, 02 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 2521
Jest satysfakcja
____________________
Michał Czy facetowi uda się wyczarować ogród marzeń?
LyraBea 10:07, 03 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Może warto zadać takie luźne pytanie, że chciałabyś tu pociągnąć dalej tuje i czy by im to nie przeszkadzało, jak by to widzieli? Może oni w duchu liczą na to, że Ty te tuje dosadzisz
No właśnie Aniu, takie zapytanie w stronę sąsiadów to naprawdę niegłupie podejście. Ja tak samo z moimi postąpiłam. Zagadałam sąsiadkę o to jak sie jej świerk serbski sprawuje i czy ladnie jej rośnie. No i wylądowałąm u niej na kawce wcześniej macając jej serba. W rozmowę wplotlam wątek o tym, ze na środku, centralnie przed ich domem wyobrażam sobie 3 serby, które przepięknie mi się będę komponować z ich domem. Ża tujki male, nie wszędzie posadzone i co ona na to. A sąsiadeczka do mnie - Beatko sadź, sadź i to szybko, bo my się z mężem nie możemy doczekać, kiedy u Ciebie żywopłot urośnie i wtedy będziemy mogli z uciążliwego winobluszczu zrezygnować na siatce. A widok a naszych okien na wasze serby będzie przepiekny. No i w ten sposób mam pełną aprobatę sąsiadów co do wysokich drzewek tuż przy granicy z ich działką
Remontowych spraw serdecznie współczuję!

AnnaCh napisał(a)
Obciachałam w końcu resztę lawendy
Na rabacie frontowej dwa z trzech Gracków nawet sporo urosły i jakoś wyglądają, trzeci ma dwa źdźbła i pewnie po zimie wyleci
Wielką niespodziankę zrobiła jedna z jeżówek, wyhodowanych z nasionek. nie liczyłam, że w tym roku zakwitnie, a tu dziś odkryłam, że ma pączka

Powiedz mi Aniu, kiedy siałaś jeżówki z nasion? Kupiłam jedno opakowanie i jest na nim, że można wiosną, ale że i można teraz. Ty swoje kiedy siałaś, że Ci będzie kwitła?
____________________
Beata
LyraBea 10:08, 03 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Może warto zadać takie luźne pytanie, że chciałabyś tu pociągnąć dalej tuje i czy by im to nie przeszkadzało, jak by to widzieli? Może oni w duchu liczą na to, że Ty te tuje dosadzisz

Remontowych spraw serdecznie współczuję!
No właśnie Aniu, takie zapytanie w stronę sąsiadów to naprawdę niegłupie podejście. Ja tak samo z moimi postąpiłam. Zagadałam sąsiadkę o to jak sie jej świerk serbski sprawuje i czy ladnie jej rośnie. No i wylądowałąm u niej na kawce wcześniej macając jej serba. W rozmowę wplotlam wątek o tym, ze na środku, centralnie przed ich domem wyobrażam sobie 3 serby, które przepięknie mi się będę komponować z ich domem. Ża tujki male, nie wszędzie posadzone i co ona na to. A sąsiadeczka do mnie - Beatko sadź, sadź i to szybko, bo my się z mężem nie możemy doczekać, kiedy u Ciebie żywopłot urośnie i wtedy będziemy mogli z uciążliwego winobluszczu zrezygnować na siatce. A widok a naszych okien na wasze serby będzie przepiekny. No i w ten sposób mam pełną aprobatę sąsiadów co do wysokich drzewek tuż przy granicy z ich działką
AnnaCh napisał(a)
Obciachałam w końcu resztę lawendy
Na rabacie frontowej dwa z trzech Gracków nawet sporo urosły i jakoś wyglądają, trzeci ma dwa źdźbła i pewnie po zimie wyleci
Wielką niespodziankę zrobiła jedna z jeżówek, wyhodowanych z nasionek. nie liczyłam, że w tym roku zakwitnie, a tu dziś odkryłam, że ma pączka

Powiedz mi Aniu, kiedy siałaś jeżówki z nasion? Kupiłam jedno opakowanie i jest na nim, że można wiosną, ale że i można teraz. Ty swoje kiedy siałaś, że Ci będzie kwitła?
____________________
Beata
AnnaCh 13:52, 04 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Michał ogromna

Beatko, siałam na wiosnę, robiłam sobie sadzonki sama. Byłam przygotowana na to, że zakwitną dopiero za rok, a tu taka niespodzianka
Zrobię żywopłotu ile się da i dam kratkę, żeby było ładniej taką z łukiem u góry Na razie to będzie głupio wyglądało, bo tuje małe, ale liczę, że a dwa, trzy lata będzie ok
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Jana 15:22, 04 wrz 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Rozumiem dylematy z sąsiadami b z moimi też bardzo dobrze żyjemy......jak wsadziliśmy tuje to sąsiad w rozmowie wprost zaźartował czy chcemy się od nich odgrodzić, głupio mi było i odparłam, że nie lubię tuje, które zresztą będziemy obcinać ale robią wspaniałe tło dla innych roślin
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Anda 16:39, 04 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Dylematów z sąsiadami nie zazdroszczę. Skoro dobrze się rozumiecie to może warto byłoby porozmawiać. Rabaty na ostatnich fotkach śliczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies