Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Zana 11:26, 07 lis 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mrokasia, my to jakieś pokrewne dusze jesteśmy. Też mam taki plan. I w tym roku w grudniu jedziemy się "dosłonecznić i docieplić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
galgAsia 11:36, 07 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
na razie panuje taka susza, że od kilku dni hakonki nie wyglądają dobrze



O matko, to ja się z Wami moim deszczem podzielę, bo u mnie zaczyna już ciumkać pod nogami...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 11:56, 07 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
mrokasia napisał(a)


Do niedawna mieliśmy takie marzenie-plan by kupić nieruchomość na Kanarach i tam zamieszkać . Ale niestety, plan pozostanie jedynie niespełnionym marzeniem. Zdecydowanie jednak dążymy do tego by wyjeżdżać na wakacje w ciepłe rejony 2 razy w okresie od listopada do lutego .


my wciaz mamy plan by we Włoszech zamieszkac ale jak juz musi byc zima to niech chociaz bedzie biała, lekko mrozna i słoneczna. Bo to co jest teraz za oknem to porazka, wiecznie chmury, mgla i wilgoc. Az stawy bola i choroby sie lęgną. takie -10 i snieg po kolana mi pasuje. Nawet wieczorami jest jasno. Od razu humor lepszy jak sie poodsnieza.
Ja to w ogole lubie w sniezycy jezdzic, wszyscy narzekaja, marudza jaka to "masakra" na drodze a ja wolniutko przez moje osniezone wiochy jade i rozkoszuje sie utrudnieniami i jak platki sniegu roztapiaja mi sie na szybie Ekstra.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 12:04, 07 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)

O matko, to ja się z Wami moim deszczem podzielę, bo u mnie zaczyna już ciumkać pod nogami...



podziel się, przelotne opady może będą w przyszłym tygodniu, u Kwartecika tak sam hakonki wyglądają, choć za płotem ma wielki zbiornik wodny i jednak woda paruje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 12:28, 07 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
A ja dołączam do tych co by mogli mieć taką zimę z dużym mrozikiem i dużą ilością śniegu Ja niby mieszkam przy jednej z bardziej z ruchliwych dróg, ale jak były te zimy z obfitym śniegiem to pług nie nadążał i naszą boczną uliczkę sami łopatami odśnieżaliśmy - każdy sąsiad miał dyżur o którejś godzinie jakiś kawałeczek odśnieżyć
Na brak deszczu to bardzo narzekam Dobrze, że trochę zapasu wody w dwóch dużych beczkach miałam, to raz na tydzień podlewam zimozielone jak rodki czy nowe nasadzenia z tujek, bo by mi wszystko poschło
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
TAR 13:05, 07 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
moje hakonki tez gnija, wygladaja podobnie. tylko te na skarpce jako tako daja rade. slonca nie bylo od kilku tygodni, doły zaczynam łapac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
KasiaBawaria 16:08, 07 lis 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jak wam malo sniegu to zapraszam do mnie- 2013 i u nas byl mroz, ale -32 a sniegu co roku jest na minimum metr. Jak przejada odsniezacze to na bokach ulic robia sie 2 metrowe sciany ze sniegu U nas zima jest zima a lata upalne.
Tez bardzo chce od listopada do lutego gdzies w cieple kraje wyjezdzac. Ale narazie jakos kiepsko z tym. Poza tym ogrod wtedy nie wymaga oopieki i jedzie sie z czystym sumieniem.
____________________
Zapraszam na kawe
inka74 16:18, 07 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
mrokasia napisał(a)


Do niedawna mieliśmy takie marzenie-plan by kupić nieruchomość na Kanarach i tam zamieszkać . Ale niestety, plan pozostanie jedynie niespełnionym marzeniem. Zdecydowanie jednak dążymy do tego by wyjeżdżać na wakacje w ciepłe rejony 2 razy w okresie od listopada do lutego .
W Portugalii i na Sycylii nadal są domy za 1 EUR. Nawet jak doliczysz koszty remontu i opłat to jest to nadal taniej niż u nas. Też taki plan gdzieś mi świtał w głowie, na starość...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 17:02, 07 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Włochy, Portugalia czy Hiszpania nie mają, jak dla mnie, takiego fajnego klimatu, szczególnie zimą, jak Kanary czy Madera. Ale oczywiście, co kto lubi .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 17:50, 07 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
moje hakonki tez gnija, wygladaja podobnie. tylko te na skarpce jako tako daja rade. slonca nie bylo od kilku tygodni, doły zaczynam łapac


ta hakonka ze zdjęcia nie jest zgniła tylko zwinięta od suszy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies