Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:15, 26 kwi 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Juzia_G napisał(a)


Zawsze można spróbować słabszym..a dopiero jak nie zadziała to kupić ten mocniejszy.
Ja tak robię


i widać poprawę? ja też tak zrobię żeby szybko zadziałać, a potem tym mocniejszym.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Tess 20:20, 26 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Opryskaj tym, co masz.
Oba Topsiny mają tą samą substancję czynną, Juzia ma rację.
W obu


T O P S I N M 5 0 0 S C -zawartość substancji czynnej:
tiofanat metylowy (związek z grupy benzimidazoli) - 500 g w 1 litrze środka (41,91%).

Topsin 70WP - zawartość substancji biologicznie czynnej:
tiofanat metylu (związek z grupy benzimidazoli) - 70%.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Juzia 20:22, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
Kasiu moje cisy w tamtym roku takie były....i Topsin wystarczył. Teraz są ładne i nic im nie jest...tfu tfu
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
akanta 20:25, 26 kwi 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
KasiaWB napisał(a)
Dzisiaj byłam na targach ogrodniczych, gdzie spotkałam się z Martą Marta - pozdrawiam
Byłam bardzo dzielna i prawie nic nie kupiłam, a w zasadzie można powiedzieć, że nic ) bo tylko komarowce do pelargonii na balkon i ..........
........ takiego orlika pełnego - zakupy więc symboliczne, ale sobie pooglądałam ) narazie nic poważnego nie kupuję dopóki nie będę mogła realizować docelowego projektu nasadzeń.




Kasiu targi już zaliczyłaś , orlik już rośnie?Ciekawa byłam i jestem jakie wrażenia a może coś wrzucisz jakieś zdjęcia ,mnie udało się trochę ciekawostek obfocić.No i zakupki też małe ale były.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gocha 21:04, 26 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Kasiu bardzo podoba mi się ten orlik. Ja również zaliczyłam targi dzisiaj. Na targach kupiłam tylko trochę żurawek i turzyce 2 szt.Zastanawiałam się nad liliowcami ale nie mam gdzie posadzić w tym momencie. Może w przyszłym roku kupię. Dużo roślin kupiłam dzisiaj na targu pod Zamkiem- jeszcze trochę bylin, hosty , żurawki , trzmieliny, begonie . Kasiu ale Ty masz piękny ogród pomimo budowy. Gratulacje. Szkoda, że nie spotkałyśmy się na targach.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
KasiaWB 21:18, 26 kwi 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Tess i Juzia - dzięki za wsparcie. W takim razie będę pryskać tym co mam i zobaczymy

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:25, 26 kwi 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
akanta napisał(a)


Kasiu targi już zaliczyłaś , orlik już rośnie?Ciekawa byłam i jestem jakie wrażenia a może coś wrzucisz jakieś zdjęcia ,mnie udało się trochę ciekawostek obfocić.No i zakupki też małe ale były.


Orlik jeszcze nie posadzony, bo padało, siedzi w doniczce na rabacie, przymierzałam
Niestety w tym roku....zapomniałam aparatu i zdjęć nie mam. A wrażenia mam takie, że dobrze, że zmienili cenę biletów i termin, bo było dużo ludzi i ludzie sporo kupili ale ogólnie jak dla mnie to za mało roślin i stoisk typowo ogrodniczych, wielu wystawców z ubiegłych lat nie było, może za rok będzie lepiej. Zresztą narazie i tak sadzić nie będę, a tylko przesadzać a jak będę kupować rośliny to zgodnie z zasadami tj. wg planu, jeden gatunek w większych ilościach, no i pewnie gdzieś w czerwcu i w szkółkach, do których specjalnie się wybiorę )
Zaraz wpadnę do Ciebie zobaczyć co kupiłaś
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Juzia 21:28, 26 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38659
Zauroczył mnie ten orlik...idę poczytać o orlikach
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
bociek 21:30, 26 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Kasiulek, jeden z moich swierkow ma takie koncowki jak Twoje cisy i tez mi spec polecil Topsin, wiec pewnie pomoze naszym iglaczkom Fajny ten orlik, musze sobie biale sprawic

Pozdrawiam, nie martw sie, bedzie dobrze, dadza rade ciski
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
KasiaWB 21:38, 26 kwi 2014


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Gocha napisał(a)
Kasiu bardzo podoba mi się ten orlik. Ja również zaliczyłam targi dzisiaj. Na targach kupiłam tylko trochę żurawek i turzyce 2 szt.Zastanawiałam się nad liliowcami ale nie mam gdzie posadzić w tym momencie. Może w przyszłym roku kupię. Dużo roślin kupiłam dzisiaj na targu pod Zamkiem- jeszcze trochę bylin, hosty , żurawki , trzmieliny, begonie . Kasiu ale Ty masz piękny ogród pomimo budowy. Gratulacje. Szkoda, że nie spotkałyśmy się na targach.


Cześć Gosiu jeszcze się na pewno spotkamy na takich targach to człowiek na rośliny patrzy, a nie na ludzi ) chociaż ja jeszcze wodziłam wzrokiem za moją córcią )
Orliki bardzo lubię i mam ich trochę, ale muszę je pozbierać gatunkami i kolorami
targ pod Zamkiem to jedno z moich ulubionych miejsc ze względu na asortyment roślinny oraz przede wszystkim ceny miałam dzisiaj być, ale się nie wyrobiłam. Taki ogródek jaki mam teraz, nie jest jeszcze taki jaki ma być, bo sporo miejsca jest placem budowy i z oczywistych powodów nic tam nie sadzę, chociaż nie mogę się już doczekać jak się za ten kawałek zabiorę i zrobię porządek ze wszystkim ))
Idę zobaczyć Twoje zakupy
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies