Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Syla 20:35, 21 cze 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jak się robi takie piękne nasycone kolorami zdjęcia ? Pięknie jest a róże mniam mniam ...
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 20:38, 21 cze 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
KasiaWB napisał(a)


Dziękuję no właśnie to okno jest bardzo duże i zarówno widok przez okno jak i w stronę okna musi być boski ) dlatego myślę, myślę. Musi być wyjątkowo
Rama z bukszpanu na pewno będzie jako kontynuacja już posadzonego żywopłociku z bukszpanu wzdłuż tarasu
Tutaj inspiracją jest rabata pod oknem z projektu Danusi Młoźniak - Ogród minimalistyczny (jeden z moich faworytów ) zdjęcie Danusi

Podwójna rama niestety u mnie nie wejdzie, ale powiedzmy środkowa tak. I mogą być takie 3 kulki bukszpanowe lub kulki i róże albo same róże ale jakie? - oto jest pytanie. Uwielbiam różę Artemis tylko czy przy białej elewacji mi nie zginie? Może William Morris? a może MW, Alnwick Rose, Rapsody in Blue...mam jeszcze więcej na liście ) Chciałam po prawej stronie różę pnącą aż do daszku - może Eden Rose 85, a może Constance Spry (nie powtarza kwitnienia) razem z Claire Austin (powtarza kwitnienie) i do tego jakieś 3 rabatowe, może nowość Austina Desdemona? Można dodać jakiś delikatny powojnik np. Pamela Jackmann...
Lawenda i trawy - chciałabym, ale nie mam tyle miejsca, dlatego wybór i decyzja są trudne. Lawendy może będę bardziej w lewo
Drzewka w ramie nie planuję, przy elewacji w ogóle nic wysokiego typu drzewo nie planuję. Drzewka to będą tylko na wprost tego okna - Umbry posadzone wzdłuż muru No właśnie na wprost okna będzie mur, na którym też będą małe żywopłotki z cisa (?), róże ale może kiedyś jakaś płaskorzeźba i bukszpany )

Tulipany - oczywiście )
Mam masę inspiracji )

Może kiedyś przy okazji wpadniesz do mnie zobaczyć na żywo ?

Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi Proszę o jeszcze




A nie da się pod tym oknem wcisnąć inspirację Dany + 3 róże ????
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
KasiaWB 20:39, 21 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Syla napisał(a)
Jak się robi takie piękne nasycone kolorami zdjęcia ? Pięknie jest a róże mniam mniam ...


Ja niestety nie wiem ale wiadomo kto wie co i jak - mój M. ) wiedza, sprzęt oraz lata doświadczeń
Oj jeszcze nie tak pięknie jak bym chciała, sporo ugoru do zagospodarowania. Teraz juz u mnie po różach...
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:44, 21 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Syla napisał(a)




A nie da się pod tym oknem wcisnąć inspirację Dany + 3 róże ????


No właśnie coś takiego planuję. Jedyne co to kwestia które róże? oto jest pytanie 3 takie same lub mieszanka, ale jednak trudno wybrać z takiego wachlarza możliwości - co jedna to ładniejsza.
W zasadzie to chcę dopasować jedną pnącą + dwa lub trzy krzaki np. Eden rose z ... Giardinią?? lub Constance Spry z ....? no i tu dłuuuga lista )
A może białe Iceberg? ) .......
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Madzenka 22:25, 21 cze 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Piekne rosliny widziane okiem M
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
KasiaWB 07:44, 22 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Madzenka napisał(a)
Piekne rosliny widziane okiem M


Lubię jak M. robi zdjęcia
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 07:48, 22 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Na dzień dobry


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 07:50, 22 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 07:53, 22 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ostatki pierwszego tłoczenia


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 07:57, 22 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
The Pilgrim i clematis Błękitny Anioł
róża jest w pąkach więc może uda im się zgrać
Clematis był przesadzany, odbił praktycznie od ziemi i dalej wypuszcza nowe pędy


____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies