Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB

KasiaWB 20:43, 27 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ale Pilgrim będzie wkrótce piękny ponownie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Marta 20:47, 27 cze 2016


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
KasiaWB napisał(a)
Rabata z Nigrą, ale również z różą Princess Alexandra of Kent





Witam. Dawno mnie u Ciebie nie było. Śliczną masz ścianę z cegły i domek, pamiętam jak zastanawiałaś się nad kolorem okien- dokonałaś bardzo dobrego wyboru Roślinki śliczne, a rabata z Nigrą z cytowanego zdjęcia cudna. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
KasiaWB 20:47, 27 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
alis napisał(a)

Pięknie bardzo


Dziękuję jeszcze będę w kolejnych latach pracować nad całością czyli wszystko od początku )
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:55, 27 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Marta napisał(a)



Witam. Dawno mnie u Ciebie nie było. Śliczną masz ścianę z cegły i domek, pamiętam jak zastanawiałaś się nad kolorem okien- dokonałaś bardzo dobrego wyboru Roślinki śliczne, a rabata z Nigrą z cytowanego zdjęcia cudna. Pozdrawiam


witaj Marta mnie też dawno nie było, taki life
Ten kolor był pierwszym wyborem i choć się zastanawiałam to przy tym zostałam i jestem zadowolona
Pierwszy raz ta rabata wygląda ładnie wszystko podrosło, niektóre rośliny powędrowały na docelowe miejsce i jest ok
Dziękuję i pozdrawiam idę do Ciebie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
jolanka 21:49, 27 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
KasiaWB napisał(a)
Kolejny "twardy" powojnik to Jerzy P. Rósł zapomniany za tujami, dostał w poprzednich latach przypadkowo roundapem i sądziliśmy, że już po nim. W tym roku wiosną go zauważyłam - małą sadzoneczkę, przesadziłam na lepsze stanowisko, ładnie rośnie i zagęszcza się. Dostał też podporę


Masz bardzo ładne "urządzonka" podpórkowe do pnączy Gdzie kupilaś?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
KasiaWB 22:41, 27 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
jolanka napisał(a)


Masz bardzo ładne "urządzonka" podpórkowe do pnączy Gdzie kupilaś?


)) kupiłam w nietypowym miejscu ) okazja na starociach chociaż akurat to było nowe i nieużywane Nie zastanawiałam się zbyt długo )) szkoda, że więcej nie było
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
amelia_b 23:14, 27 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kasiu cudne powojniki,ja nie mam jeszcze ani jednego, ten potwór od sąsiadów straszny jest i uciążliwy pewnie też pozdrawiam serdecznie, ja też ostatnio nie czasowa i źle mi z tym
____________________
Pogubiłam się po drodze
Joku 10:43, 28 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12140
Podpórki też mi się podobają. Czasami trafiają się takie okazje. Mam nadzieję że cena też była okazyjna.
Co do powojników to kupiłam wiosną podobnego chyba, z tej samej serii (pink dream). Coś mi podejrzanie teraz wygląda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
KasiaWB 15:26, 28 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
amelia_b napisał(a)
Kasiu cudne powojniki,ja nie mam jeszcze ani jednego, ten potwór od sąsiadów straszny jest i uciążliwy pewnie też pozdrawiam serdecznie, ja też ostatnio nie czasowa i źle mi z tym


Niektóre powojniki, które miałam są już historią i nie kupię ich drugi raz. Zresztą już nie dokonuję spontanicznych zakupów roślinnych, jedynie tylko to co potrzebuję lub jest zaplanowane )
Rdest jest paskudny, zadusi wszystko. Już pisałam, że zamiast posadzić coś szlachetnego i pięknego poszła po taniości, a przecież jest taki wybór róż pnących, powojników itd. Pani "projektuje" sobie sama ogród bo dużo książek kupiła i uważa, że to co robi jest jedyną słuszną decyzją... Lepiej nic nie podpowiadać ))........ bo rad nie potrzebuje. Generalnie ja mam w nosie co u siebie sadzi o ile nie ingeruje to lub nie szkodzi moim roślinom. Karmi też koty, które załatwiają się u mnie na trawy ozdobne... Znowu rozłożyłam dookoła domu i na rabatach kulki molowe o zapachu cytrynowym. Jeśli nadal będą przyłazić nie zawaham się użyć mocniejszych środków, bo mam już naprawdę dość...
Pozdrawiam

____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 16:15, 28 cze 2016


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Joku napisał(a)
Podpórki też mi się podobają. Czasami trafiają się takie okazje. Mam nadzieję że cena też była okazyjna.
Co do powojników to kupiłam wiosną podobnego chyba, z tej samej serii (pink dream). Coś mi podejrzanie teraz wygląda.


przypadkowo weszłam do sklepu i faktycznie była to okazja cenowa (20 zł za dwie sztuki) i dlatego kupiłam )) Cena w euro na pudełku: 10.

No właśnie, coś ta nowa seria jakaś chorowita... piękna, ale chorowita. Stare odmiany niezawodnie kwitną mimo przesadzania w nieodpowiednim momencie, a te nowości niby lepsze od starych ale w praktyce niekoniecznie. Dodam, że posadzony został dokładnie z instrukcją, nie tylko dół zgodny z wymiarami, ale i drenaż i kompost itd. Chyba najlepiej miał wymoszczone ze wszystkich... Trudno, więcej nie kupię

Serdecznie pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies