Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 19:13, 28 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)
Jest fajna zwarta kocimiętka, która nie rośnie wyższa niż 40cm, to odmiana Superba. No i jak każdą prawie bylinę trzeba ją przycinać i co jakiś czas dzielić.

ja sie przy kocimiętce nie upieram, mam bo dostałam sadzonkę z ktorej w jeden sezon zrobilam 40 kolejnych
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Bogdzia 19:20, 28 wrz 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kocimiętkę przesadz i przyda sie na następne rabaty a może w srodku koło róz tez bedzie potrzebna, jak wszystko zrobisz to się okaże. I napiszę jak Pszczóka żadnej tojesci.Jakos 1 bardziej mnie pociąga choc i 2 tez fajne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
anna_t 19:23, 28 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dominika, Ewa, Agata czyli jesli wersja 1 to:
0,5 - opaska
1 - obeliski
2,3 - rozplenice
4,5,6,7 - obwódka bukszpan i w środku róże z lawendą?




i widok na calość

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jankosia 19:24, 28 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Wersja dwa z blokami. Obwódki w kształcie prostokątów z wersji pierwszej będą (moim zdaniem) wyglądać trochę jak trumienki- sorry Głosuję na 2
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anna_t 19:27, 28 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)
Kocimiętkę przesadz i przyda sie na następne rabaty a może w srodku koło róz tez bedzie potrzebna, jak wszystko zrobisz to się okaże. I napiszę jak Pszczóka żadnej tojesci.Jakos 1 bardziej mnie pociąga choc i 2 tez fajne.

dziękuję Bożenko za glos
mamy tak
1- Asia i Marta, edit: Monika
2 - Dominika, Agata, Ewa, Bożena
ja wybiorę wersje oczywiscie sugerując sie Waszymi głosami bo mam do was wieksze zaufanie niż do siebie i ta ktore po dokladnych już ustaleniach bedzie mieć mniej bukszpanu ze względów finansowych niestety..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
jankosia 19:27, 28 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Tojeści możesz nie utrzymać na stopniach. Ba! Jestem niemal pewna że nie utrzymasz. Chodzi o roślinę która będzie na stopniach, tak? Bo chyba wypadłam z obiegu. Jak to deptania i na słońce to macierzanka - tylko jakaś niska odmiana.
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anna_t 19:29, 28 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jankosia napisał(a)
Tojeści możesz nie utrzymać na stopniach. Ba! Jestem niemal pewna że nie utrzymasz. Chodzi o roślinę która będzie na stopniach, tak? Bo chyba wypadłam z obiegu. Jak to deptania i na słońce to macierzanka - tylko jakaś niska odmiana.

Monika nie będzie jednak ściezki, dziewczyny doradzają jednak rozplenice
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
19:31, 28 wrz 2016
zmiana awatarka zawsze wywołuje szok człowiek ma taka nature ze szybko sie przyzwyczaja
anna_t 19:37, 28 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
eee_taam napisał(a)
zmiana awatarka zawsze wywołuje szok człowiek ma taka nature ze szybko sie przyzwyczaja

Justyś Ty pewnie głosowałabyś za 1 bo masz też u siebie takie trumienki jak to określiła Monia?
co ile sadziłaś swoje bukszpany w obwodkach?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
bdan 20:41, 28 wrz 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Aniu a Ty chcesz jeszcze teraz tę rewolucje robić?

Bo powiem Ci, że masz ładnie, ja bym na Twoim miejscu poczekała, poobserwowała roslinki jak rosną, co Ci pasuje, a co niezbyt. Czyms się zachwycamy, często sugerując się zdjęciami na forum, ale wiadomo, że głownie wrzuca się zdjęcia z najlepszych okresów danej roslinki. Mnie przykładowo latem zachycała moja bylinowa- magnoliowa, teraz juz mniej ciekawie wygląda, czekam na jesienne przebarwienia traw.


Ja mam skarpę przy tarasie z bukszpanami, cisami, zurawkami. Cały rok wygląda ok, róże mam dalej, gdybym je miała przy tarasie, to bym kawy chyba nie wypiła.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies