Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

tulucy 23:18, 28 wrz 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
My na roboczo spaliśmy na materacu ułożonym na paczkach styropianu (zostały po ociepleniu) ciągle czułam się na tym jak na katafalku
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jazzy 23:39, 28 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Iwk4 napisał(a)

Aniu, cofnęłam się wczoraj aż do strony 815.
Miałam kilka przemyśleń zdroworozsądkowych, ale nie dałam rady wczoraj już pisać.
Nie jest ważne, co wybiorą dziewczyny.
Nie jest ważne, co ty wybierzesz ze względów oszczędnoeciowych...
Ważne, co ci się podoba.
Bo zawsze spojrzysz na rabatę i stwierdzisz, że nie tego chciałaś.
...

Fajnie Iwonka pisze.
Ja mam takie pytanie jedno- czy stan aktualny Różanki to twój Aniu wybór, bo tak Ci się podobało, czy raczej sugerowałaś się zdaniem dziewczyn?
Bo wcześniej napisałaś:

anna_t napisał(a)

...
ja wybiorę wersje oczywiscie sugerując sie Waszymi głosami bo mam do was wieksze zaufanie niż do siebie...

Wg mnie coś tu nie halo...
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bdan 06:43, 29 wrz 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
anna_t napisał(a)



pokazałabyś mi swoją skarpę z paru ujęć?



Aniu jak mam malutka te moja skarpę w porównaniu do Twojej, u Ciebie jest spora rabata.

Trudno mi wybrać wersje, bo po pierwsze ja bym jednak zachowała powściagliwość, nie robiła za dużej rewolucji bo jest teraz ok i w przyszłym roku poobserwowała mi pasuje a co nie.
Po drugie u mnie to byłaby chyba rabata bardziej zimozielona i dodatkami koloru, gdzies może jakis pas żwirku przesieniony, który masz z drugiej strony, rózanka byłaby na innej rabacie

Co do róż, to Twoje początkowe z nimi doświadczenia, czy raczej od dawna wielka miłość ?
Może u minie takie lekkie wycofania do róż, bo termin obrywania lisci i sprzatąnia ich się zbliża. Całe szczęście, że mam tylko 32 krzaczki
Kasya 07:25, 29 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41865
anna_t napisał(a)

prościej sie nie da


no dziekuje, widocznie moj iloraz spadl do zera
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
makadamia 08:00, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jazzy napisał(a)

Fajnie Iwonka pisze.
Ja mam takie pytanie jedno- czy stan aktualny Różanki to twój Aniu wybór, bo tak Ci się podobało, czy raczej sugerowałaś się zdaniem dziewczyn?
Bo wcześniej napisałaś:


Wg mnie coś tu nie halo...


Jazzy, wczoraj sama cofnęłam się chyba ze 30 stron, bo już mi się zaczęło wydawać, że Ania spokojnie uzgadniała, gdzie posadzić róże, a ja wpadłam i wrzuciłam bombę. Ale sprawdziłam: grzecznie zapytałam się o zmiany i lojalnie uprzedziłam, że propozycję mam rewolucyjną. Ania odpisała żebym ją pokazała, bo coś ją drażni w tej rabacie. No i się zaczęło

Aniu, nadal podtrzymuję swoje zdanie, że takiej dużej rabacie potrzeba struktury. Ale Iwonka bardzo rozsądnie się wypowiedziała: te róże nie mają jeszcze roku, nie pokazały pełni swoich możliwości. Ja na różach się nie znam i być może ich nie doceniam. Może się okazać że mnie zaskoczą i busz różany jest tak samo piękny jak busz bylinowy
Jeżeli nie masz wewnętrznego przekonania "tak, to jest to o co mi chodziło" , to szkoda w ogóle zaczynać tą robotę, tylko dlatego, że ktoś na forum tak podpowiedział.

Rabata nie ucieknie: poczekaj, poobserwuj ją w następnym sezonie i sama dojdziesz do tego, co Ci w niej pasuje a co nie. Jak sama dojdziesz do wniosku, że potrzeba rewolucji - zrobisz ją przyszłej jesieni.

W międzyczasie kup trochę buksów i zrób sadzonki, bo buksy będą tak czy inaczej potrzebne: jak nie na tą rabatę (obie wersje) to do tych kwadratów na froncie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 08:09, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
bdan napisał(a)



Może u minie takie lekkie wycofania do róż, bo termin obrywania lisci i sprzatąnia ich się zbliża. Całe szczęście, że mam tylko 32 krzaczki



Nic dodać, nic ująć
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anna_t 09:07, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
lindsay80 napisał(a)
Ania, zaglądam, ale pomóc nie umiem, wiec po cichutku siedze i czekam co zdecydujesz.

i to jeszcze po nocach się skradasz
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Monka 09:15, 29 wrz 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
anna_t napisał(a)

i to jeszcze po nocach się skradasz


Nie tylko ona ja też bo powiem szczerze nie nadanżam za Toba współczuję emowi, szalona głowa jesteś, czekam na efekt bo nie umiem doradzić , brak doświadczenia ale wiesz o tym
____________________
Monika ogród i co dalej
anna_t 09:15, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Iwk4 napisał(a)

Aniu, cofnęłam się wczoraj aż do strony 815.
Miałam kilka przemyśleń zdroworozsądkowych, ale nie dałam rady wczoraj już pisać.
Nie jest ważne, co wybiorą dziewczyny.
Nie jest ważne, co ty wybierzesz ze względów oszczędnoeciowych...
Ważne, co ci się podoba.
Bo zawsze spojrzysz na rabatę i stwierdzisz, że nie tego chciałaś.
Już wiosną było kilka podobnych projektów. Były propozycje zimozielonych kulek. To mogą być nawet tuje danica.
Sama czujesz, że te pasy zimozielone mogą fajnie wyglądać. Powinnaś pomyśleć o tym, jak o inwestycji na lata.
Ja kupowałam ładne bukszpany po 4 zł. Wielkie sadzonki. Na innych rabatach mam już mniejsze z własnych sadzonek, ale na efekt trzeba czekać...
Teraz o różach: mnie tegoroczne róże zawiodły. Słabiej kwitły nawet niż u ciebie. Ale wiem, że za rok, za dwa będzie lepiej. Tak było z różami przy tarasie. Teraz są trzeci sezon i najładniejsze.
Przesadzanie cofa ich rozwój o jeden sezon... Znam to z autopsji.
Daj im tylko szansę. No i kilka róż z jednego gatunku wyglæda lepiej, niż mieszane - o tym też się przekonałam.
Kocimiętkę z różanki wywaliłam, bo robiła bałagan. Poszła na bylinową. Dziewczyny dobrze z nią radzą.
Lawenda jest ok. I się pięknie rozrośnie. Moją po dwóch sezonach mogę ciąć w kulki

Najlepiej załóż sobie gdzieś w oddali rabatkę, na którą przesadzisz nadmiar inwentarza. Taki rozsadnik
Tam daj kocimiętkę. I jak jakaś róża ci nie pasi, też wysadź. Co denerwować cię nie będą.
Za to rozplenice z różami fajnie grają.

Powodzenia.

Ufff... Najdłuższy post z telefonu


wersji było o wiele więcej bo np Kamila proponowała cisy w zupelnie innej linii, wybrałam 2 które mi się podobają a na którą się zdecyduję to juz napisalam wczesniej.
ja generalnie chcialam bukszpany w ogrodzie ale w tym roku dużo czytam na forum o problemach grzybowych z nimi i mam wątpliwości. myślę że własnie dlatego jest forum ogrodnicze aby na podstawie doświadczeń innych osób wybierać mądrze rośliny.
róże są absorbujące ale weszłam w nie więc trzeba to jakoś ładnie poskładać.
Przesadzania też się obawiam bo naprawdę na bogato dołki zaprawiałam i trochę szkoda ale mus to mus
kocimietkę jak radzisz wywalę gdzieś na przechowalnik, sasiadka się nią zachwyca to jej sprezentuje tez parę. napewno sobie tez zostawię bo bardzo wypelnia rabaty a u mnie to jeszcze potrzebne
próbowalaś kiedyś dzielenia lawendy? bo myślę podzielić na wiosnę.
rozplenic mam mnóstwo, zobacze jak przeżyją zimę bo sa tegoroczne z nasion ale baaardzo urosły.
czuję że Tobie się wersja z blokami podoba
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:16, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
tulucy napisał(a)
My na roboczo spaliśmy na materacu ułożonym na paczkach styropianu (zostały po ociepleniu) ciągle czułam się na tym jak na katafalku

hahahahaha o bosze na to bym nie wpadła
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies