Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 09:23, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jazzy napisał(a)

Fajnie Iwonka pisze.
Ja mam takie pytanie jedno- czy stan aktualny Różanki to twój Aniu wybór, bo tak Ci się podobało, czy raczej sugerowałaś się zdaniem dziewczyn?
Bo wcześniej napisałaś:


Wg mnie coś tu nie halo...


nie bardzo rozumiem co ci jest nie halo?obecny stan różanki czy planowany? bo cytujesz zdanie dotyczace planowanej wersji różanki a pytasz wcześniej o obecny stan różanki?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:29, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
bdan napisał(a)



Aniu jak mam malutka te moja skarpę w porównaniu do Twojej, u Ciebie jest spora rabata.

Trudno mi wybrać wersje, bo po pierwsze ja bym jednak zachowała powściagliwość, nie robiła za dużej rewolucji bo jest teraz ok i w przyszłym roku poobserwowała mi pasuje a co nie.
Po drugie u mnie to byłaby chyba rabata bardziej zimozielona i dodatkami koloru, gdzies może jakis pas żwirku przesieniony, który masz z drugiej strony, rózanka byłaby na innej rabacie

Co do róż, to Twoje początkowe z nimi doświadczenia, czy raczej od dawna wielka miłość ?
Może u minie takie lekkie wycofania do róż, bo termin obrywania lisci i sprzatąnia ich się zbliża. Całe szczęście, że mam tylko 32 krzaczki

w sumie to moj pierwszy rok z nimi ale uwielbiam je, kwitną tak długo..chyba nie ma dłużej kwitnących roślin.
wybralam to miejsce na różankę bo to południe bez cienia i w przewiewie. i przy tarasie więc podziwiam widoki siedząc na nim ale tak jak piszesz kawe ciezko wypic całą ma to plusy i minusy właśnie, jak kwitnie jest pieknie jak nie to smutno. jeszcze zimowych okresow z moją różanką nie przezylam ale napewno dziewczyny mają racje aby wprowadzić zimozielone.
ja najwiekszy problem mam z komponowaniem. bo podobaja mi sie rabaty formalno-nowowczesne a potrafię wymyślać tylko wsiurowe...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:32, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasya napisał(a)


no dziekuje, widocznie moj iloraz spadl do zera

no Kasia jak mam Ci opisać obrazek? no widzisz prostokaty linie i wystarczy słowo czy według ciebie to fajnie gra czy nie. rozumiem ze nie masz czasu lub chęci wgryzac się w szczegoły planowania bo mnie tez nie zawsze dane planowanie u kogoś interesuje, nie mam ci tego za złe
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
bdan 09:39, 29 wrz 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
anna_t napisał(a)

w sumie to moj pierwszy rok z nimi ale uwielbiam je, kwitną tak długo..chyba nie ma dłużej kwitnących roślin.
wybralam to miejsce na różankę bo to południe bez cienia i w przewiewie. i przy tarasie więc podziwiam widoki siedząc na nim ale tak jak piszesz kawe ciezko wypic całą ma to plusy i minusy właśnie, jak kwitnie jest pieknie jak nie to smutno. jeszcze zimowych okresow z moją różanką nie przezylam ale napewno dziewczyny mają racje aby wprowadzić zimozielone.
ja najwiekszy problem mam z komponowaniem. bo podobaja mi sie rabaty formalno-nowowczesne a potrafię wymyślać tylko wsiurowe...


Aniu tez tak mam, że jak oglądam formalnowo-nowoczesne to jestem zachwycona, potem latam po ogrodach bylinowych, wpadam np. do Pszczółki i znowu jestem zachwycona
Najważniejsze, że już masz tak duzo ogarnięte, w przyszłym roku wszystkie rabaty będą duzo fajniej wyglądać, bo roślinki masy nabiorą, a przesadzamy wszyscy. Uwierz, że niewiele mam rabat, na których roslinek nie przesadzałam.
anna_t 09:46, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Jazzy, wczoraj sama cofnęłam się chyba ze 30 stron, bo już mi się zaczęło wydawać, że Ania spokojnie uzgadniała, gdzie posadzić róże, a ja wpadłam i wrzuciłam bombę. Ale sprawdziłam: grzecznie zapytałam się o zmiany i lojalnie uprzedziłam, że propozycję mam rewolucyjną. Ania odpisała żebym ją pokazała, bo coś ją drażni w tej rabacie. No i się zaczęło

Aniu, nadal podtrzymuję swoje zdanie, że takiej dużej rabacie potrzeba struktury. Ale Iwonka bardzo rozsądnie się wypowiedziała: te róże nie mają jeszcze roku, nie pokazały pełni swoich możliwości. Ja na różach się nie znam i być może ich nie doceniam. Może się okazać że mnie zaskoczą i busz różany jest tak samo piękny jak busz bylinowy
Jeżeli nie masz wewnętrznego przekonania "tak, to jest to o co mi chodziło" , to szkoda w ogóle zaczynać tą robotę, tylko dlatego, że ktoś na forum tak podpowiedział.

Rabata nie ucieknie: poczekaj, poobserwuj ją w następnym sezonie i sama dojdziesz do tego, co Ci w niej pasuje a co nie. Jak sama dojdziesz do wniosku, że potrzeba rewolucji - zrobisz ją przyszłej jesieni.

W międzyczasie kup trochę buksów i zrób sadzonki, bo buksy będą tak czy inaczej potrzebne: jak nie na tą rabatę (obie wersje) to do tych kwadratów na froncie


Asiu raczej jak mi się coś nie widzi kompletnie to wogóle stopuje temat i nie podpytuje dalej. jak coś mi się podoba to dojrzewam do realizacji stopniowo... skoro parę osób bardziej doświadczonych pisze że lepiej zmienić i na tak i tak to ja słucham rad.
powiem Ci tak szczerze że to nie jest do końca taka wielka rewolucja bo w Twojej wersji ja te buksy mialabym posadzić w miejsce rozchodników, rudbeki i rozplenić, które i tak miały wylecieć tylko dwie róże sa do przesadzenia więc nie jest tak źle
ja się bardzo cieszę że zwróciłaś mi uwagę na szkielet, tej rabacie kompletnie tego brakowało. i dzieki dobrze posadzonemu szkieletowi rabata nabierze bardziej formalnego, geometrycznego wyrazu.
po buksy jadę w przyszłym tygodniu, córcia juz wróci do źłobka i będę mogła wyrwać się wkońcu z domu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 09:48, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Monka napisał(a)


Nie tylko ona ja też bo powiem szczerze nie nadanżam za Toba współczuję emowi, szalona głowa jesteś, czekam na efekt bo nie umiem doradzić , brak doświadczenia ale wiesz o tym

ja szalona..? eee chyba dążąca do perfekcji poprostu
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 09:51, 29 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Ania kto mnie zna to wie, że ja zawsze wspominam o zimozielonych, na rabatach . Uważam, że u Ciebie najważniejsze jest obsadzenie tarasu dookoła, w takie rośliny które będą "żyły" cały rok, widzisz to miejsce cały rok. Przez to, że jest okno do podłogi jest poniekąd kompatybilne z salonem różanka jest w dole, jak nie będzie na niej zimozielonych to "tragedii" nie będzie...

Dzieliłam w tamtym roku lawendę jesienią, przeżyła zimę
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kasja83 10:00, 29 wrz 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
tulucy napisał(a)
My na roboczo spaliśmy na materacu ułożonym na paczkach styropianu (zostały po ociepleniu) ciągle czułam się na tym jak na katafalku

Grobowa atmosfera wręcz
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
makadamia 10:21, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)


powiem Ci tak szczerze że to nie jest do końca taka wielka rewolucja bo w Twojej wersji ja te buksy mialabym posadzić w miejsce rozchodników, rudbeki i rozplenić, które i tak miały wylecieć tylko dwie róże sa do przesadzenia więc nie jest tak źle


Ale której wersji?
Przyznam się, że teraz to już zupełnie zgłupiałam, bo przecież te rozchodniki, rudbekie i rozplenice rosną pomiędzy różami, bez żadnego planu, więc nie bardzo rozumiem, jak chcesz je zastąpić buksami
Ale jeśli jesteś przekonana, to dobrze (ja nadal boję się, jak te "płyty luzem" wyjdą)

A co do żłobka, to wrzesień się kończy, a mojemu młodszemu całe 4 dni udało się pójść do przedszkola. A myślałam że z drugim będzie łatwiej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 10:22, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamila66 napisał(a)
Ania kto mnie zna to wie, że ja zawsze wspominam o zimozielonych, na rabatach . Uważam, że u Ciebie najważniejsze jest obsadzenie tarasu dookoła, w takie rośliny które będą "żyły" cały rok, widzisz to miejsce cały rok. Przez to, że jest okno do podłogi jest poniekąd kompatybilne z salonem różanka jest w dole, jak nie będzie na niej zimozielonych to "tragedii" nie będzie...

Dzieliłam w tamtym roku lawendę jesienią, przeżyła zimę

to chyba wiosenny podział zniesie na miękko
muszę zacząć wprowadzać zimozielone, jeszcze mam tą rabatę żwirową z hortensjami polar bear którą widzę przez drugie okno do podlogi..ale teraz muszę skupić się na różance
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies