Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z pergolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z pergolą

anna_t 10:27, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Ale której wersji?
Przyznam się, że teraz to już zupełnie zgłupiałam, bo przecież te rozchodniki, rudbekie i rozplenice rosną pomiędzy różami, bez żadnego planu, więc nie bardzo rozumiem, jak chcesz je zastąpić buksami
Ale jeśli jesteś przekonana, to dobrze (ja nadal boję się, jak te "płyty luzem" wyjdą)

A co do żłobka, to wrzesień się kończy, a mojemu młodszemu całe 4 dni udało się pójść do przedszkola. A myślałam że z drugim będzie łatwiej


Asia no przecież w cytowanym zdaniu masz że "w Twojej " wersji
nie piszę o sadzeniu zgodnie z planem prostopadle i wogole bo dla mnie to oczywiste. mówię tylko że ta zmiana nie wymaga przesadzania wielu róż bo byliny to pikuś i tak mialy wylecieć.
i pare stron wczesniej podawałam dwie wersje i w tej mojej jest napisane płyty w tojeściu lub rozplenice. potem dziewczyny wybierajac wersje pisały żeby dać rozplenice. i potem jeszcze jankosi odpisywałam że ścieżki z płyt nie będzie.........................................będą rozplenice
teraz już kumasz? kum kum
moja też 5 dni byla i teraz drugi tydzień w domu siedzimy. w piątek kontrola i myślę że pójdzie...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kamila66 10:52, 29 wrz 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Aniu zobacz 6,7,8 zdjęcie od dołu http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=228
Na 8 jest zimozielony cis, czyli standard
Na 6 i 7 widać turzycę,która świetnie daje radę zimą i będzie dobrze wyglądać także na skraju tarasu

Uzupełnienie mojego poprzedniego posta
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
anna_t 11:10, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dzięki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:42, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kurcze nikt nie zareagowal na mojego posta o juz takim dokladnym ustaleniu nasadzeń w tych dwoch wersjach (a od tego zalezy ilosc sadzonek buksów) i teraz niewiem czy ja cos zle zrozumialam :/
Asia w tym twoim pomysle dolny blok jest na wysokosci końca linii tarasu?
wersja 1 to moja propozycja i tutaj "trumienka" ma sie licować z linia tarasu

wychodzi mi prostokąt ok 2,4m x 3,5 czyli sadząc co 20cm ok 70 sadzonek na jeden prostokat i podobnie na drugi
wersja 2


Asiu miedzy blokami (pisalaś o 3 rzędach buksów co 20cm sadzonych czyli szer 60cm)dokładnie juz licząc jest ok 2,4m miejsca na ten rząd róż. troche za dużo na jeden. czy bedzie dobrze jesli bedą 2 rzędy róż po calości? bo mi sie wydaję że troche busz znowu wyjdzie..ale ja się nie znam :/
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Ewik 12:17, 29 wrz 2016


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Widzę że roźanka nadal na tapecie i w końcu dałaś się przekonać na zimozielone ☺
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
makadamia 12:46, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kum kum

Aniu, daj mi chwilę czasu, muszę pomyśleć i to sobie rozrysować (mam nadzieję, że Twój plan jest akuratny)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:59, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)



wersja 2


Aniu, ważne pytanie: w obu wersjach inaczej są zaznaczone obeliski przy oknach: inna wielkość i inna odległość od okna. Która wersja odpowiada rzeczywistości?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:25, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Na razie rozrysowałam na tej którą mam. W obu wersjach pomiędzy obeliskami rosną miskanty z werbeną (lub bez):

wersja 1:


lewy kwadrat nie powinien być przytulony do tarasu, bo nie zgra się wtedy z oknami - środkowe ciski powinny wypadać w środku okien. Róż w kwadratach zmieści się chyba więcej niż po cztery, ale wolałam być ostrożna. Fioletowy pas to szałwie. W tej wersji problemem jest spadek - nie da się go zniwelować odpowiednim cięciem buksów.

wersja 2:



cały prostokąt (bez pasa z obeliskami) dzielisz wzdłuż na trzy. dostajesz dwie linie. na tych liniach powinien wypadać środek bloków buksowych. Jeżeli obeliski rzeczywiście są tak odsunięte od okien jak na rysunku, to pomiędzy blokami powinno wypaść nie więcej niż metr przestrzeni na róże. Powinno być w sam raz. W tej wersji trzeba zrezygnować z tego czwartego obelisku w rogu.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:28, 29 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
W zasadzie dopiero na tych rysunkach widać, że ilość róż, które się zmieszczą w obu wersjach jest bardzo różna.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 14:18, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


Aniu, ważne pytanie: w obu wersjach inaczej są zaznaczone obeliski przy oknach: inna wielkość i inna odległość od okna. Która wersja odpowiada rzeczywistości?


widzisz Asia i tu Cię muszę przeprosić bo powinnam Ci od razu zwrócić uwage że wysunęlaś obeliski za bardzo do przodu. a ja się tak skupiłam na blokach że pominęłam obeliski.
ja dlatego w swojej wersji obeliski dawalam zaraz przy lini bo ta rabata rysowana jest o metr mniejsza bo pominęłam obaskę domu, na której przecież nic nie planujemy.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies