Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

nawigatorka 23:40, 26 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Liriope pokazywała ostatnio Magnolia u Ivony. Mysle ze jakies drobniejsze czosnki bylyby ok.

Cis szlachetniejszy i moim zdaniem ladniejszy od bukszpanu.ale to kwestia gustu.

Graby mozesz ciąć do woli na wysokosc tez. Jesli chcesz wezsze to wez Frans Fontaine.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kasja83 07:48, 27 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
nawigatorka napisał(a)
Liriope pokazywała ostatnio Magnolia u Ivony. Mysle ze jakies drobniejsze czosnki bylyby ok.

Cis szlachetniejszy i moim zdaniem ladniejszy od bukszpanu.ale to kwestia gustu.

Graby mozesz ciąć do woli na wysokosc tez. Jesli chcesz wezsze to wez Frans Fontaine.
Asiu być może masz rację -rodzice mają Starego cisa-jednolity żywy kolor, zero jakichś obeschnięć... Ale ceny ci sa są zabójcze, przy buksie może udałoby mi się szarpnąć na jakąś kulkę, a przy cisie... wiem, że na ogród się czeka, ale wsadzając małe sadzonki cisa no nie będzie to ani dwa lata Ani trzy lata. Tak sobie rozważam ekonomicznie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ivo 21:16, 27 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Kasjo ja obstawiam te graby jednak będa u Ciebie pasować
Ice Dance , gracki bardzo lubię Ice Dance się rozłazi więc ładnie zadarni tą rabate z głazem. Liriope ładnie wygląda w nogach drzew albo tak jak pisała mi Magnolia jjako takie tło dla innych roślin . Nie jestem pewna czy będzie tam dobre w tym pasku w kostce brukowej. Możnaby tam jeszcze pomyślec o jakies ładnej trawie zimozielonej nie za wysokiej ale jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. Pomysle jeszcze . Sesleria to dobry pomysł bo jest ładna i jej plusem jest to że jest zimozielona. Też musze znależć dla niej u mnie miejscówke
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
anna_t 21:29, 27 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ten klon crimson sentry o którym z dwa razy Kasia wspomniala jest bardzo fajny
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ivo 21:30, 27 mar 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
a te buksy widze ze chcesz wprowadzić do projektu, tylko w jakiej formie ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
kasja83 07:34, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ivo myślałam o buksach, żeby je przemieszać z carexem na tym żwirku po prawej stronie-no i z tym szambem jest kłopot, więc tam może też Buksy plus trawa? Wtedy po przekątnej byłyby dwie podobne rabaty zielone na zimę. Co do miejsca, gdzie liriope-przeszperałam trochę net i nic zimnozielonego nie wpadło mi w oko-dziewczyny piszą, żeby nie mieszać za dużo w gatunkach, ale ciężko będziechyba nie będzie super minimalistyczne, ale myślę też sobie, że nie o taki efekt mi chodzi

Aniu co do drzewka-to nie wiem czy jednak nie zostać przy grabie, bordowe będzie rosło w rogu działki i tam się podoba, czy tutaj jednak nie zaserwować zielonych?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 07:58, 28 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
no pewnie tak jak w projekcie, zielone kolumnowe. tylko projektantka zaproponowala Ci drzewa które sa zielone a dodatkowo kwitną wiosną i pieknie sie przebarwiają jesienią. rozumiem że chcesz bardziej monochromatycznie?
nie robilabym tego samego na rabacie z głazem i na tej co teraz sa zurawki.
moze z glazem buksy, ice dance i sesleria a tutaj tylko sesleria?
ale Kasia myslę żebys narazie skupiła sie na drzewach, trawki kupisz w maju i tez bedzie ok a drzewo dobrze by było sadzić teraz na wiosnę.
no chyba ze wogole wszystko na spokojnie na jesień
jesteś w kontakcie z tą projektantka czy to juz koniec?
bo jesli jestes to pogadaj z nią czemu takie gatunki wybrala, moze Ci cos rozjasni. powiesz jej swoje propozycje i ona je wprowadzi albo ci wytłumaczy czemu nie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
kasja83 08:14, 28 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anna_t napisał(a)
no pewnie tak jak w projekcie, zielone kolumnowe. tylko projektantka zaproponowala Ci drzewa które sa zielone a dodatkowo kwitną wiosną i pieknie sie przebarwiają jesienią. rozumiem że chcesz bardziej monochromatycznie?
nie robilabym tego samego na rabacie z głazem i na tej co teraz sa zurawki.
moze z glazem buksy, ice dance i sesleria a tutaj tylko sesleria?
ale Kasia myslę żebys narazie skupiła sie na drzewach, trawki kupisz w maju i tez bedzie ok a drzewo dobrze by było sadzić teraz na wiosnę.
no chyba ze wogole wszystko na spokojnie na jesień
jesteś w kontakcie z tą projektantka czy to juz koniec?
bo jesli jestes to pogadaj z nią czemu takie gatunki wybrala, moze Ci cos rozjasni. powiesz jej swoje propozycje i ona je wprowadzi albo ci wytłumaczy czemu nie

Jestem w kontakcie i jak najbardziej będą poprawki. To jest jej wstępna i pierwsza propozycja. Jak tak sobie myślę-nie chcę monochromatycznie i roślin jest za mało, za nudno-wyłazi ze mnie kokocha, ale jedna rabata w jednej trawie do mnie nie trafia tzn. Nie chcę nasączyć w jednym miejscu 15 gatunków po jednej sztuce, ale taka minimalistyczna opcja jest nie dla mnie. Umówiłam się z Panią na kontakt po świętach -będę miała sporo uwag i dlatego też wrzuciłam zarys tutaj, bo może mądrzejsze głowy na podstawie swoich doświadczeń rzucą sugestiami. Nie ukrywam, że zastanawiam się, czy dać sobie jeszcze szansę-czy jednak nasze estetyki rozmijają się?Miałam nadzieję, że moje sugestie były wyraźne-ale nie wiem-może posłać kilka fotek z inspirkami?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Mala_Mi 23:04, 28 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Osobiście twierdzę, że liriope u mnie rośnie fatalnie.. ... u kogo ładnie przezimowało (ze 3 sezony) i wygląda po ludzku???

A z szambem może wrysuj z wymiarami gdzie masz studzienki do ukrycia..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasja83 06:31, 29 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Mala_Mi napisał(a)
Osobiście twierdzę, że liriope u mnie rośnie fatalnie.. ... u kogo ładnie przezimowało (ze 3 sezony) i wygląda po ludzku???

A z szambem może wrysuj z wymiarami gdzie masz studzienki do ukrycia..


A byłam u Ciebie poszukać przeglądu targowego... rabata jest wąska-7mx0, 6, nie wszystko da się wsadzić. Chyba żeby cos na pieńku zimnozielonego, a w nogach z dwa rządki trawy?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies