Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie u Kasji...kiedyś będzie:-)

Efffa 22:58, 25 mar 2016


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
kasja83 napisał(a)


Nie będzie zbyt grabowo?O jakich carexach myślisz?

moim zdaniem nie będzie zbyt grabowo, w sumie to taki styl ogrodu wybrałaś(mój ulubiony), no ale jeżeli faktycznie jesteś za bordowym drzewkiem do moze buk dawyck purple, pomyślałam jeszcze o tulipanowcu fastigiatum?- to juz nie bordowe
A o carex to super są variegaty i ice dance, ale pisałaś , ze tam patelnia(czy źle przeczytałam)wiec odpadają, jeżeli patelnia (to Nawigatorka popraw mnie,)to na słońce może carex montana się nadadzą??! no a ta sesleria jesienna Ci sie nie podoba?
edit: a jaki wymiar ma rabata zurawkowa?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
nawigatorka 23:24, 25 mar 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja mam ID na totalnej patelni i jest ok.
Dlavmniebtez nie ma czegos takiego jakbzbyt grabowo
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Madzenka 23:33, 25 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja zawsze i wszędzie popieram graby
A pod graby można dać seslerie jesienną. Bedzie wygladać z piórkami podobnie jak rozplenice tylko ma inny kolor i startuje pierwsza wiosna.
Kostki z cisa byłyby swietne.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 00:28, 26 mar 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kasja83 napisał(a)
No to mamy mięcho do obrobienia
Wrzucam rzut z góry:


Wizualizacje:


Cytuję wszytko, by rzucać okiem.. miałam Ci podpowiedzieć trawy, ale od razu rzucam okiem na resztę. Styl formalny to jakoś nie moja bajka..

Pinky Winky nie lubię... ale to ja... ale pasuje do bordowego drzewa. Jednak wolałabym Wanilkę. Dużo ładniejsza. I też pasuje.

Z wyjątkiem konwalnika i kępy turzycy w kwadracie.. masz wiosną pusto. Kostka na podjeździe i kamienie na rabacie. Jak chcesz konwalnik, to daj go w kamieniach poziomym paskiem, ale nie jako obwódka... i pamiętaj że się rozłazi na boki. Aby trzymał "paska" to posadź w ograniczniku. Nie rozumiem jak te paski bylin mają zasłonić studzienki szamba.. studzienki są na rabatach czy pomiędzy??
Jak zasłonią to latem i jesienią, a co z połową roku??? Rozplenice z wszystkich traw niezimozielonych najszybciej robią się brzydkie.
I pytanie kto to będzie kosił??? Jak chłop to ci poucina wszystkie liście, bo nie będzie się pitolił z leżącymi na trawie liśćmi traw. Mój leci kosiarką po wszystkim co rzuca się na trawnik. I praktycznie i wizualnie mi nie pasuje..

Rozplenice, miskanty ruszają dopiero w maju i warto o tym wiedzieć.

Żurawka nawet bordowa na słońce to taki sobie pomysł.Zresztą mam nerwa na żurawki..

Jakie trawy??? Dopasuj od drzew.. dopasuj do innych traw. To mały ogród wiec nie może być za dużo kolorów i rodzajów. Może powtórz te careksy co w kostce. Zakładam że to Evergold. Jak nie chcesz by było nudno to podziel na odcinki.. i daj kostkę z bukszpanu, trawy, kostka z bukszpanu, trawy... Nawiąże do kostek grabowych.


Jak wypełnić trawą całość to sadz Ice Dance, ładnie zadarni, nie starzeje się tak jak Evergold.


Ale tak sobie gdybam.. patrząc jednym okiem, a drugim już śpię.

Prawa strona mi się podoba
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasja83 07:01, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Dzięki dziewczyny za sugestie.Na spokojnie zastanowię się na tematem.

Madzenko witaj u mnie na wątku.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
kasja83 09:02, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
No to jeszcze myśl wyjściowa do szpalera drzewek przy wjeździe:
nie chcę żeby wyrosły z nich potężne drzewa-raczej myślę o mniejszych, które można będzie okiełznąć cięciem na wys. 3-4 metrów?Drzewka nie mają służyć zacienieniu miejsca.

____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
anna_t 09:17, 26 mar 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
wrzuć takie kryterium wysokości w tą encyklopedie co Ci przesłałam i ci wyskoczą
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 10:17, 26 mar 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wszystkiego najlepszego Kasja

____________________
Z Pszenicznej...
malkul 11:02, 26 mar 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
tak sobie jeszcze myslę że jesli płacisz za projekt to do bólu go z nimi wałkuj aż będzie "idealny".
ja w swoim projekcie nei zmieniłam chyba nawet jednej roslinki!
i do dzis go uwielbiam. to przecież po to sie bierze projekt by się ciagle zachwycać.

Wesołych Świąt i spokojnych przemysleńmacham cieplutko choc za oknem buro.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kasja83 13:59, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Aniu_t przejrzałam encyklopedię drzewek i widzę, że w takich gabarytach nic mi nie siądzie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies