Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

blyxa 13:55, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
anna_t napisał(a)
cześć Blyxa przyleciałam lawendą sie pozachwycać...uhh...bosko masz !strasznie mi się u Ciebie podoba
lawende rozmnażasz przez ukorzenianie odciętych gałązek czy dzielisz wiosną?

Lawendowy żłobek



Druga będzie cała. Dumam czy nie zrobić jeszcze trzeciej donicy.
Dzielić wiosna nie próbowałam, ale zdarzyło się, że się sama wysiała.
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:11, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Madzenka napisał(a)
Lawendę masz wzorcową. Jak długo u Ciebie rośnie? Pokazesz po cięciu wygląd krzaka?

Mam jakies 30-40 cm ziemi i pod spodem żółty piach. Lawenda owszem ładna ale poza nią niezbyt wiele by tutaj urosło

Cięłam na razie łuk, trochę schodzi bo sekatorem (wiem, normalny człowiek poszedłby z podkaszarką, ale ja tak lubię )
Zrobiło się gorąco więc z resztą czekam aż fala upałów minie.

Krzaki po cięciu, przed pobraniem sadzonek:

A tutaj krzak, który nie miał ani jednego kwiatka, same zielone przyrosty - i co z takim draniem zrobić?


I popobraniu sadzonek i spotkaniu z podkaszarką. Przy okazji lawendobrania tnę od razu berberys (to jego drugie cięcie w sezonie), więc teraz śmiesznie widać te zielone liście. Mam nadzieję, ze od słońca szybko zczerwienieją


Różne gatunki rożnie wyglądają. Niestety te najładniej (ciemnofiloetowe) kwitnące po kwitnieniu wyglądają najsłabiej. Tydzień, dwa i ubytki powinny się wypełnić.
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:16, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
A tu lawenda w roku 2013. Duże krzaki sadzone były chyba rok wcześniej - są szkółkowe. Przed nimi widać mini mini sadzonki ukorzenianie z badylków obcinanych rok wcześniej.

Lato



Wrzesień
Jak teraz patrzę, to się zdziwiłam, ze sadzonki aż tyle urosły.



Drugie kwitnienie. Niestety straszliwie osłabia krzaki i wyglądają one bardzo brzydko. Są w drugim rzędzie, więc aż tak strasznie to nie boli, ale nie polecam.

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:25, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Kuba napisał(a)
popatrzyłam jeszcze raz na lawendę, dobrze że już nie mam miejsca bo pewnie bym się na nią rzuciła
dłużej zatrzymałam się przy narzędziach- są tak ładne i w takich kolorach że przypuszczam że praca nimi to czysta przyjemność


Oj mam i zwykłe, czarne - ale z moim słabym wzrokiem ciągle je gubiłam. Szczególnie łopatkę - wsadziłam w ziemię i później łaziłam w kółko wściekając się, ze jej nie widzę. Od czasu jak kupiłam kolorowe, znalezienie ich jest znacznie łatwiejsze

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:29, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
siakowa napisał(a)
no i na taką lawendę można patrzyć

To moja tajna taktyka - wybrać dwie rośliny i opanować je do perfekcji
Przynajmniej dwa razu do roku jest co na forum pokazać
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:29, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
iwka napisał(a)
przyszłam jeszcze raz na lawendę zerknąć mojej juz nie ma

Moja też zaraz zniknie
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:35, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
A może ma ktoś jakiś namiar na fajne rzeźby do ogrodu? Styl druciany, nowoczesny.

Chcę wyrzucić rododendrona z lawendy (nie pasuje tam zupełnie, ale na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, ze najpierw był rh a później cała reszta ) i w sumie to pasowałoby coś tam postawić. Szukam, szukam, dno internetu odkopałam i słabo. U zagranicznego artysty nie zamówię z uwagi na koszty, a w Polsce nikogo nie znalazłam. Może komuś się coś rzuciło w oczy?
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 14:45, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
A teraz nabiję sobie postów i będzie zaduma nad nową częścią.

Nowe 800 m terenu daje szansę na wyprostowanie wielu błędów Sporo roślin będę przesadzać, ujednolicę koncepcję (przynajmniej taki jest plan )

Na razie dumamy nad jakąś sporą altaną na imprezy.
Wersja mini:
http://www.solma.pl/oslony_tarasow_i_ogrodow/renson_camargue.html

wersja maxi wypasiona
http://www.desiretoinspire.net/blog/2013/10/24/the-garden-pavilion.html

Szkoda tylko, ze brak pretekstów aby postawić tą drugą opcję. Fajnie by było, z kozą aby nagrzać i np. zrobić wielką wigilię
Pewnie stanie na jakimś wariancie pierwszej wersji ale pomarzyć można
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Gardenarium 15:28, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
blyxa napisał(a)
A może ma ktoś jakiś namiar na fajne rzeźby do ogrodu? Styl druciany, nowoczesny.

Chcę wyrzucić rododendrona z lawendy (nie pasuje tam zupełnie, ale na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, ze najpierw był rh a później cała reszta ) i w sumie to pasowałoby coś tam postawić. Szukam, szukam, dno internetu odkopałam i słabo. U zagranicznego artysty nie zamówię z uwagi na koszty, a w Polsce nikogo nie znalazłam. Może komuś się coś rzuciło w oczy?


Witek robi i ja takie coś mam, ale nie na teraz, kiedyś dopiero będzie. Poczekaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_t 19:19, 25 lip 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
blyxa napisał(a)

Lawendowy żłobek



Druga będzie cała. Dumam czy nie zrobić jeszcze trzeciej donicy.
Dzielić wiosna nie próbowałam, ale zdarzyło się, że się sama wysiała.

wow..
a powiedz mi teraz po pierwszym kwitnieniu ścinasz lawende i sadzonkujesz? bo ja mam takie jeszcze male krzaczki dopiero co z 3 m-ce temu kupione i myslałam ze same kwiatostany się obcina...ale ciachnąć więcej, ukorzeniacz i do ziemi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies