Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

Iwk4 01:03, 26 lip 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ta pierwsza wersja zakątka do posiedzenia zupełnie fajny. Mi by wystarczył

Danusia dokładnie wie, kiedy i na co wpaść, hi, hi. Chyba rentgena ma w oczach
Od Witka rzeźba by była lepsza, niż od artysty
Ja dziś dla Danusiowego artykułu "Magnolię" kupiłam i z dumą czytałam artykuł, choć tutaj też jest na stronie forum
____________________
Ogródek Iwony II
Zana 06:39, 26 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wow, jakie plany
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Milka 11:48, 26 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zgrabny ten sekator i w tym kolorze to chociaż się nie gubi; szkoda, że producenci nie robią bardziej kolorowych narzędzi, ja stale swoje szukam; tez jestem na etapie cięcia lawendy, chociaż pachnąca robótka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 11:49, 26 lip 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
blyxa napisał(a)

Lawendowy żłobek



Druga będzie cała. Dumam czy nie zrobić jeszcze trzeciej donicy.
Dzielić wiosna nie próbowałam, ale zdarzyło się, że się sama wysiała.

Dużo tego, ale warto rozmnażać; jednak koszty są, gdy duża ilość; na nowej rabacie posadziłam 46 sztuk, ale i tak mi zabrakło.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hanka_andrus 14:02, 26 lip 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Przybiegłam za Irenką! Podziwiam Twoje lawendowe sadzonki. Chyba swoje tez w doniczkę popikuję, U mnie z tym gorzej, bo nie codziennie podlewanie, a przy takich mikrusach konieczność. Muszę co wymyślić na nawadnianie jak mnie nie ma.

Podoba mi się! Gratuluję!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
blyxa 23:02, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Gardenarium napisał(a)


Witek robi i ja takie coś mam, ale nie na teraz, kiedyś dopiero będzie. Poczekaj.

W takim razie czekam cierpliwie
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:06, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
anna_t napisał(a)

wow..
a powiedz mi teraz po pierwszym kwitnieniu ścinasz lawende i sadzonkujesz? bo ja mam takie jeszcze male krzaczki dopiero co z 3 m-ce temu kupione i myslałam ze same kwiatostany się obcina...ale ciachnąć więcej, ukorzeniacz i do ziemi?

Obcinam przyrosty, które się pokazały obok kwiatków. Na starszej lawendzie są nie tylko kwiaty ale i właśnie czasem całkiem spore przyrosty. Co do obciannia - to jeśli obetnę same kwiaty nie będzie klasycznej kulki. Kształt nadaje podkaszarką. I co tam dużego spadnie też wkładam do ziemi.
Pamiętaj tylko aby nie ciąć zdrewniałych łodyg. Z zielonych odbija błyskawicznie, ze zdrewniałych cały sezon to może być mało.
Zaś ukorzeniacza nie używam - ale mi nigdy tak bardzo nie zależało na powodzeniu akcji. Myślę, ze nie zaszkodzi
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:08, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Iwk4 napisał(a)
Ta pierwsza wersja zakątka do posiedzenia zupełnie fajny. Mi by wystarczył

I pewnie na tym pierwszym stanie. Jesteśmy na etapie oddzielania tego, co byśmy chcieli od tego co ma sens

____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:08, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Zana napisał(a)
Wow, jakie plany

Plany trzeba mieć z rozmachem, aby choć odrobinę zrealizować
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:13, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Milka napisał(a)

Dużo tego, ale warto rozmnażać; jednak koszty są, gdy duża ilość; na nowej rabacie posadziłam 46 sztuk, ale i tak mi zabrakło.

I jaka satysfakcja jak swoje później rośnie
Ja lubię sadzić i rozmnażać - ale rozumiem tez, ze komuś może się nie chcieć.
No i inna sprawa, ze jak się rozmnoży takie rośliny jak lawenda, czy hortensje to można ich posadzić dużo a budżet przeznaczyć na coś większego, czego nie wyhodujemy we własnym zakresie.

Twojej rabacie lawendowej życzę szybkiego i bujnego rośnięcia Chcę móc podziwiać foty w przyszłym sezonie
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies