Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blyxa i elipsa

Pokaż wątki Pokaż posty

Blyxa i elipsa

Marga 23:15, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
U mnie krukusiki nie chcą kwitnąć to chociaż Twoimi oczy nacieszę Piękne je masz!
To poidełko mi się bardzo podoba
____________________
Ogród dla moich synków
Milka 15:14, 05 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
blyxa napisał(a)
Lawenda wytrwale zagłusza krokusową obwódkę. Z żalem, ale chyba trzeba się z tym pogodzić.



I jeszcze odrobina moich wiosennych ssssskarbów



Krokusowy raj i zdrowiutka lawenda
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
blyxa 22:52, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
nawigatorka napisał(a)
Wydawalo mi sie ze widzialam gdzies u Ciebie te zielone ale to musialy byc te o ktorych piszesz...taki ladny a domu znalezc nie moze...coz moze.kiedys sie uda

No właśnie nie posadziłam zielonych i to był błąd. Za czerwono mam. No ale wywalać tego, co dzielnie rośnie i daje radę na moich pisakach nie będę
Przynajmniej nie w tym sezonie
A berberysa na pewno ktoś wreszcie pokocha jak swojego

malkul napisał(a)
dobrze że przyszłaś z tymi krokusami cobyśmy oczyska nacieszyły


Dziękuję

iwka napisał(a)
zastanawiałam się któregoś dnia, gdzie mogłabym wcisnąć u siebie krokusy, i tak mi właśnie obok lawendy miejsce pasowało super to wygląda, pozwolisz, że pociągnę to myśl u siebie dalej

Sadz i koniecznie w przyszłym sezonie udokumentuj fotograficznie U mnie wyszło ciut przypadkiem (nie spodziewałam się, ze wszystkie sadzonki lawendy się przyjmą) - mogłam krokusom trochę więcej miejsca zostawić.

Marga napisał(a)
U mnie krukusiki nie chcą kwitnąć to chociaż Twoimi oczy nacieszę Piękne je masz!
To poidełko mi się bardzo podoba

Z poidełka ptaki nie chciały korzystać. Zresztą wszystkie poidełka jakie do tej pory robiłam (dla ptaków, motyli czy pszczół) nie cieszyły się uznaniem. Pewnie brak drzew faunę zniechęca.

Milka napisał(a)

Krokusowy raj i zdrowiutka lawenda

Pięknie dziękuję
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:22, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Dziś był przepiękny dzień - słoneczko, ptaszki się wydzierają, piła mechaniczna u sąsiada warczy, sekator w dłoni - czysta idylla

Taras czeka na fundamenty:


A mnie wrzosy wołają gromkim głosem



Tutaj już ciachnięte - na pierwszym planie płożące. Je zostawiam na przyszły tydzień bo to robota dla masochisty (każdy kwiatek osobno )



Drobiazgowe śledztwo w czasie cięcia pozwoliło ustalić, ze za wrzosami skryły się nie tylko tulipany ale i np. takie azalie



Między wrzosami jest posadzonych ok 300 krokusów. Jak łatwo się domyśleć - nie ma szans aby je w jakikolwiek sposób podziwiać. W czasie ciecia udało mi się stwierdzić, ze większość z nich nawet kwitła To takie głęboko ukryte piękno mojego ogródka
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 23:30, 05 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Za to żonkilowo bida z nędzą przez las pędzą.

Tak było AD 2014


A tak AD 2016



Strzeliły focha jak nic. Nawozu za mało podsypałam? One się zawsze tak pięknie pleniły, nic nie trzeba było z nimi robić i w tym roku się zepsuły.
Na wrzosowisku pokazał się cały jeden - obraza boska po prostu



Znalazłam też nieautoryzowane rozsianie się. Kaczeniec? Jak tak to go zostawię.



I znalazłam 2 (słownie DWA) fiołki. Mam je pod szpalerem berberysów od jakiś chyba czterech lat. Powinny mi już zarosnąć wszystko dookoła a one marnie siedzą, przyrostów brak, kwiatków brak... Proszą się o eksterminację jak nic. Ratuje je jedynie fakt, ze bardzo lubię fiołki i wciąż mam nadzieję, ze ruszą...



____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
hanka_andrus 00:00, 06 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Żółty między rannikami to ziarnopłon wiosenny. W moim ogrodzie, tez wysiany jeden fiołek. Może to ten sam siewca?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
blyxa 00:06, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
Dzięki Haniu - z nieba mi spadłaś Zaraz sobie o ziarnopłonie poczytam.
Ja wiem, ze to śmieszne rozczulać się nad przypadkowym kwiatkiem, ale po prostu lubię takie niespodzianki i jak długo się da - nie wyrywam
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
blyxa 00:34, 06 kwi 2016


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1096
aaaa miałam jeszcze pokazać ten nieszczęsny wianek - posłużę się zdjęciem z pakamery:
http://img.pakamera.pl/i1/7/308/wianki-12152004_6107135308.jpg

Już go zdjęłam - dumam teraz namiętnie, czy białe dodatki jednak pasują do kolorystyki domu. I wcale nie jestem tego tak bardzo pewna
____________________
moje włości w wiecznym remoncie; zapraszam do ogródu mamy - ogród kwieciem malowany ;)
hanka_andrus 05:48, 06 kwi 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wianek śliczny, ale tak jak piszesz: zlewa się z tłem.
tło bym zmieniła
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
nawigatorka 07:36, 06 kwi 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
blyxa napisał(a)
aaaa miałam jeszcze pokazać ten nieszczęsny wianek - posłużę się zdjęciem z pakamery:
http://img.pakamera.pl/i1/7/308/wianki-12152004_6107135308.jpg

Już go zdjęłam - dumam teraz namiętnie, czy białe dodatki jednak pasują do kolorystyki domu. I wcale nie jestem tego tak bardzo pewna

A co masz na pysli piszac bial dodatki?wianek? Donice?
A pokazywalas gdzies dom?ekewacje drzwi..
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies