Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

frezja 22:30, 24 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
inka74 napisał(a)


Piękność na nóżce
____________________
Ewa - Ogrodowy song
gosika67 22:38, 24 kwi 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Laurowiśnie ładnie wyglądają w ogrodach, widziałam w Niemczech, mają takie błyszczące liście i są takie zgrabne. Dziewczyny- Ewa i Iwonka będę je u Was oglądać i może też się skuszę, bo zawsze mi się podobały. Jakoś u nas ich nie widziałam w ogrodach ale już wiem gdzie oglądać i podziwiać. Pokazujcie koniecznie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
frezja 23:32, 24 kwi 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
gosika67 napisał(a)
Laurowiśnie ładnie wyglądają w ogrodach, widziałam w Niemczech, mają takie błyszczące liście i są takie zgrabne. Dziewczyny- Ewa i Iwonka będę je u Was oglądać i może też się skuszę, bo zawsze mi się podobały. Jakoś u nas ich nie widziałam w ogrodach ale już wiem gdzie oglądać i podziwiać. Pokazujcie koniecznie.


Właśnie też zakochałam się w nich w Niemczech tutaj dziewczyny mają i uprawiają z powodzeniem. Więc posłuchałam
____________________
Ewa - Ogrodowy song
inka74 23:40, 24 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosia - będziemy pokazywać w takim razie. Zobaczymy czy nam się z nimi uda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:00, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Historia jednego migdałka. Od 2 lat zaczął marnieć. Chyba od tego roku gdy do ogrodu trafiła brzoskwinia... W ubiegłym roku stracił połowę gałązek. Brunatna zgnilizna drzew pestkowych czyli monilioza. Taka była ocena co mu dolega. Po obcięciu i oprysku topsinem ruszył i ładnie się odbudował. Na jesieni dostał miedzian tak jak i brzoskwinia. Myślałam na wiosnę ładny będzie. Porównanie z początku wiosny i koniec maja/czerwiec.


Na święta w tym roku nie wyglądał jednak dobrze. Kwiatów prawie brak. Większość gałązek czarna.


W związku z chorobą Nigry i moim totalnym wnerwieniem zapadła decyzja o usunięciu delikwenta. Szybka decyzja. Bo już też nacieki na pniu zauważyłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:17, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Migdałek ciąg dalszy...
Tak wyglądał pień po przecięciu. Im bliżej korzeni tym mniejszy naciek.


Ziemię wybrałam ile się dało. Wyrzuciłam. Tak na 40 cm głębokości i także z róż. Korzenie starałam się usunąć w całości. Nie wiem czy mi się udało bo duże drzewko już było. Resztę polałam Amistarem.

W to miejsce poszedł bez Palbin na pniu. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Potem gdzieś doczytałam, że jego też monilioza może trafiać. Pytanie tylko czy to monilioza czy werticilioza. Wszystkie narzęrzia mydłem potasowym i octaniseptem poleciałam. Łącznie z łopatą i taczką Coby nie było padł. Teraz wygląda to tak. Czas pokaże co z tym kawałkiem będzie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Rosa 08:59, 25 kwi 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
czytałam lub widziałam (Maja w ogrodzie), że angielscy ogrodnicy wybierają ziemię, wkopują karton - pudło z tektury i dopiero nasypują świeżą ziemię i sadzą rośliny. Zapytaj Danusię.
Makusia 09:06, 25 kwi 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Niezła akcja "sprzątania"- jakby to określił Leon Zawodowiec

Mój migdałek kupiony w poprzednim życiu, gdy kupowałam co popadnie znalazł wiosną inną przedpłotową miejscówkę- nie wygląda źle, różowią się pąki, ale tak od dwóch tygodni się różowią i dalej nico...

Ale ale- ja o czymś innym. Ja chciałam powiedzieć, że widoczki ogólne, bardzo twarzowe, i choć zbliżenia zawsze niemal wyglądają uroczo, to widoczki ogólne oddają jednak całość ogrodu, to podoba mnie się
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Anda 17:48, 25 kwi 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Slicznie masz. Sliczne szafirki. U mnie już dawno po nich.
Jeśli podoba Ci się laurowiśnia, to obejrzyj jeszcze Photnia fraseri Red Robin. Uważam, że jest jeszcze ładniejsza

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 20:33, 25 kwi 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Martek widoczki ogólne dziękują . Ja z lotu ptaka czyli z balkonu lubię zdjęcia bo łatwiej potem umiejscowić rabaty ale dziewczyny rzadko takie robią. Czasami balkonu lub piętra brak lub teren ogromny. U mnie 2 rzuty kamieniem - jeden w lewo drugi do tyłu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies