Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

Zana 22:38, 29 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
OMG jakie cięcie idealne bukszpanowe! Fiu, fiu... nie pogadasz! I trawnik nowy wyłazi, juuuupiiii
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 23:58, 29 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
o kurdeczka, ale bukszpaniki- jak spod jakiejś maszynki! W sklepie takich cudnych nie widziałam.

A trawa- sprint normalnie.
Teraz to już z górki- dobrze będzie- masz moc przeganianiu burzy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
LyraBea 00:15, 30 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
anbu napisał(a)
Też kcem deszczu znowu a tu upały zapowiadają Uff dobrze, że trawnik przeżył, Ty nie schodź na zawał, ogród do zrobienia przecież masz
Dmucham w Twoją stronę, ile mam sił w płucach.
____________________
Beata
mirkaka 07:08, 30 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
No pięknie sobie poradziłaś, i to wszystko w jeden dzień zrobiłaś, glebogryzarka, grabienie i wyrównanie, walcowanie ? Jak zwykle nie mogę wprost uwierzyć jaką Ty masz siłę delikatna kobieto
Rabatka pod domem z bukszpanami bardzo elegancka, buksiki jak z pod igły
Beatko ,napisałam u mnie ale tu powtórzę, nie będzie mnie w sobotę. Wyjeżdżam na weekend. Bawcie się dobrze
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
BasiaLT 08:33, 30 cze 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Kuli bukszpanowe wyglądają jak prosto od fryzjera. A trawniczek cudnie wschodzi. Mówiłam ci że będzie Miss Ogrodowska
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Iwk4 08:43, 30 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Beatko, ślicznie będzie. Podoba mi się to powiedzenie o dobrym końcu. Trzymam dalej kciuki za trawkę.
Buksiki pięknie pocięte. Równiutko. Co zrobiłaś, że przy buksach mie masz ścinków?
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 15:50, 30 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Iwk4 napisał(a)
Beatko, ślicznie będzie. Podoba mi się to powiedzenie o dobrym końcu. Trzymam dalej kciuki za trawkę.
Buksiki pięknie pocięte. Równiutko. Co zrobiłaś, że przy buksach mie masz ścinków?
Miałam ścinki, ale zgrabiłam z grubsza, resztę wymieszałam ze spulchnioną na szybko ziemią.
____________________
Beata
LyraBea 15:54, 30 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
mirkaka napisał(a)
No pięknie sobie poradziłaś, i to wszystko w jeden dzień zrobiłaś, glebogryzarka, grabienie i wyrównanie, walcowanie ? Jak zwykle nie mogę wprost uwierzyć jaką Ty masz siłę delikatna kobieto
Rabatka pod domem z bukszpanami bardzo elegancka, buksiki jak z pod igły
Beatko ,napisałam u mnie ale tu powtórzę, nie będzie mnie w sobotę. Wyjeżdżam na weekend. Bawcie się dobrze

Szkoda, że Cię nie będzie. Poprawiałam dwa dni po kilka godzin, pierwszego glebogryzarka i równanie, drugiego, sianie, grabienie i walcowanie. W coraz krótszym czasie ogarniałam cały ten kawałek, ale niech ja już nie muszę tego więcej robić Nade mną znowu zaczyna się robić pochmurnie..Teoretycznie idealna pogoda dla kiełkujących nasion, to czemu ja znowu cała w strachu?
____________________
Beata
LyraBea 15:58, 30 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Zana napisał(a)
Beata jesteś mega dzielna! To będzie najpiękniejszy trawnik na świecie A nawet jak nie będzie, to i tak będzie, że sobie to tak przewrotnie ujmę. Ale coś czuję, że jednak będzie. I jeszcze niejeden raz wspomnimy: a pamiętasz jak ten trawnik powstawał..? Wiem, że teraz nie chcesz może tego słuczać/czytać, ale zobaczysz wszystko będzie dobrze. Jak to mój kolega mówi: na końcu zawsze jest dobrze, a jak nie jest dobrze, to znaczy, że jeszcze nie koniec.

Nie wiem czy mój tok myślenia logiczny jest, bo trochę padam.
Wszystko zrozumiałam. To prawda, to dopiero początek a końca nie widać
AnnaCh napisał(a)
Beata
Kiedyś mój sąsiad mówił mi, że on to celowo miesza ziarna z ziemią, moczy to kilka dni i takie coś rozkłada na ziemi. Szybciej kiełkuje. Może u Ciebie właśnie tak zadziałało, namoczona trawka szybciej wychodzi
Słyszałam o sposobie wymieszania nasion z sucha ziemią, bo wtedy się równo wysiewa, ale żeby moczyć, o tym nie słyszałam. Według mnie się błoto robi i ciężko równo rozłożyć nasionka wtedy. No u mnie właśnie taki przykład miałam. I gdybym we wtorek nie poprawiła to teraz miałabym tylko kilka wysp zielonych, tam gdzie trawa spłynęła, reszta zostałaby łysa a tak jest nadzieja, że za tydzień drugie nasionka podgonią pierwsze i będzie dobrze.
____________________
Beata
Ewa777 16:01, 30 cze 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
A mój ogródek cały czas omijają deszcze i muszę podlewać Podeślij mi trochę deszczu, jak jesteś nim zmęczona

Beatko, trawka wschodzi, więc będzie teraz tylko lepiej Pięknie przycięłaś bukszpany - mistrzyni nożyc
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies