Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » NewLife w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

NewLife w ogrodzie

Marga 11:21, 29 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Beatko, zaglądam zobaczyć jak sobie radzisz. Widzę, że nabrałaś dystansu Może to i lepiej, musisz dbać o siebie, bo zdrówko najważniejsze. Zobaczysz, trawnik na pewno będzie śliczny (odwdzięczy Ci się za włożone serce i pracę) i wcale nie musi wyglądać jak pole golfowe.
Ja swój w poniedziałek posiałam. Równałam, równałam a dalej było krzywo. Machnęłam ręką i posiałam nasionka
____________________
Ogród dla moich synków
LyraBea 18:06, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Basiu, Marga
i wszystkim zaglądającym macham
Dookoła ciężkie chmury, u mnie tylko podmuchy wiatru sugerują, że gdzieś burzowo. Uwielbiam burze, ale niech się zlituje i nie leje. Padać delikatnie i owszem, poproszę. Żyję w lekkim stresie, co z tą pogodą przez kilka dni...
Wyszłam dzisiaj ściąć tawuły a już opitoliłam extra 3 pęcherznice i 5 bukszpanów. Wpadłam w szał i tnę, co mi pod nożyce wlezie

Marga, Ty tak spokojnie o swojej trawce, bez emocji. PO prostu wzięłaś i posiałaś nasionka...Ech. To tylko ja taka głupia na punkcie murawy?? Pewnie przesadzam równo, żeby mieć równo
Wracam do bukszpanów.
____________________
Beata
Joku 21:10, 29 cze 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Trzymam kciuki za trawkę. Grzmiało u mnie. Trochę i krótko.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
jolanka 21:11, 29 cze 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16456
Beatko, siej, a my będziemy dmuchać, aby chmury burzowe odganiać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margo 21:51, 29 cze 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Przyślij deszcze, nawet ulewne do mnie, chętnie przygarnę
U mnie przed chwilą troszke popadało, ale niewiele. A jak u Ciebie ?
____________________
Gosia
LyraBea 22:11, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Joku napisał(a)
Trzymam kciuki za trawkę. Grzmiało u mnie. Trochę i krótko.

jolanka napisał(a)
Beatko, siej, a my będziemy dmuchać, aby chmury burzowe odganiać
Pomogło! Dziękuję! :* Nie zaszkodził deszcz. Wszystko wsiąkło, chociaż było niebezpiecznie. Przyznaję, że sobie zapłakałam z bezsilności, chyba się pogoda zlitowała i chmury poszły dalej...Ale widzę, że nie do Gosi tylko nad Openera, gdzie trwają koncerty...
Margo napisał(a)
Przyślij deszcze, nawet ulewne do mnie, chętnie przygarnę
U mnie przed chwilą troszke popadało, ale niewiele. A jak u Ciebie ?
Gosia, polało soczyście, ale tym razem trawnik przetrwał, ale nie wiem, ile takich ulew przeżyję ja, bo chyba na zawał zejdę.
Takie chmury nieubłaganie zasnuwały niebo nade mną. Wyglądało zjawiskowo...



____________________
Beata
anbu 22:14, 29 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Też kcem deszczu znowu a tu upały zapowiadają Uff dobrze, że trawnik przeżył, Ty nie schodź na zawał, ogród do zrobienia przecież masz
____________________
Ania Ogród Ani :)
LyraBea 22:29, 29 cze 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Z nerwów buksy potraktowałam na okrągło


A miałam tylko tawuły...

Tęcza obwieściła koniec horroru

O dziwo zmielona glebogryzarką, wymieszana na nowo i zwalcowana trawka zaczęła wschodzić i zaczyna się robić zielono



____________________
Beata
Zana 22:33, 29 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Beata jesteś mega dzielna! To będzie najpiękniejszy trawnik na świecie A nawet jak nie będzie, to i tak będzie, że sobie to tak przewrotnie ujmę. Ale coś czuję, że jednak będzie. I jeszcze niejeden raz wspomnimy: a pamiętasz jak ten trawnik powstawał..? Wiem, że teraz nie chcesz może tego słuczać/czytać, ale zobaczysz wszystko będzie dobrze. Jak to mój kolega mówi: na końcu zawsze jest dobrze, a jak nie jest dobrze, to znaczy, że jeszcze nie koniec.

Nie wiem czy mój tok myślenia logiczny jest, bo trochę padam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 22:37, 29 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Beata
Kiedyś mój sąsiad mówił mi, że on to celowo miesza ziarna z ziemią, moczy to kilka dni i takie coś rozkłada na ziemi. Szybciej kiełkuje. Może u Ciebie właśnie tak zadziałało, namoczona trawka szybciej wychodzi
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies