Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Pluszakowa 03:43, 21 wrz 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
Piękne kadry jesień w najpiękniejszej jeszcze letniej odsłonie.

W sprawie róży zgłoś się do Reni rozark. Ja nie mam tyle doświadczenia.
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Kawa 08:50, 21 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Kerii
ale masz ślicznie
no i pas hortek bedzie ekstra
to ze teraz nei wygląda fajnie to się nie przejmuj jak się je dobrze przytnie w przyszłym roku będą cudne

do hortek to chyba jakieś trawki by pasowały zresztą ja wiesz że laik jestem w dobieraniu roślin do siebie ale na O na pewno znajdziesz coś dla siebie

jesień cudna u ciebie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Psiamama 09:07, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Pisałam i mnie wcięło
Ślimory w tym roku też zmasakrowały moje hosty. Za rok im na to nie pozwolę. Z wiosny dostaną smakołyki i nie będzie litości. A mnie wzięło na żurawki. Ta twoja zielona ma czerwone nerwy i środek? Taką chcę
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
kerii 13:24, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Kawa napisał(a)
Kerii
ale masz ślicznie
no i pas hortek bedzie ekstra
to ze teraz nei wygląda fajnie to się nie przejmuj jak się je dobrze przytnie w przyszłym roku będą cudne

do hortek to chyba jakieś trawki by pasowały zresztą ja wiesz że laik jestem w dobieraniu roślin do siebie ale na O na pewno znajdziesz coś dla siebie

jesień cudna u ciebie

Kamila ja to chyba pierwszy raz w ogrodowym życiu pójdę za radą mojego eM i na razie a w każdym razie do wiosny nic przy tych hortensjach nie będę sadzić.
Po głowie chodzi mi taki szpaler przetykany rodkami albo azaliami a w nogach biało zielona trzmielina a może żurawki, mam całą zimę na zastanawianie się nad tym Pod uwagę muszę też wziąć moje futrzaki, które tam pod płotem mają trasę przelotową
Teraz to tylko wiosenne cebulki posadzę i to w doniczkach żeby w razie wiosennych przekopek ich nie zniszczyć.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 13:52, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Psiamama napisał(a)
Pisałam i mnie wcięło
Ślimory w tym roku też zmasakrowały moje hosty. Za rok im na to nie pozwolę. Z wiosny dostaną smakołyki i nie będzie litości. A mnie wzięło na żurawki. Ta twoja zielona ma czerwone nerwy i środek? Taką chcę

Aga, ślimary u mnie to jakaś plaga normalnie mnożą się na potęgę i żreją wszystko co zielone, oprócz chwastów oczywiście. Najgorsze to to, że przez weekend zauważyłam że i na wsi mi się pojawiły. Nie wiem skąd się france przywlokły ani ziemi nie woziłam z domu ani roślin do tej pory tam miałam spokój z nimi. a teraz jak się rozmnożą to mi cały ogród zeżreją bo ja tam tylko z doskoku weekendowo bywam. No ale cóż będzie problem będę się martwić.

A żurawka ma czerwone nerwy) w sumie to ona żółta była i nawet myślałam, że nie da tam rady bo słonecznie się zrobiło i w kamykach a jednak rozrosła się i tylko trochę zieleniała jak ją szlag przez zimę nie trafi to będę rozsadzać. Do tej pory jakoś żurawki średnio mi rosły, może to kwestia ziemi te sadziłam a w sumie przesadzałam na wiosnę, dostały trochę kwaśno i korą obsypane może to im posmakowało.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 13:58, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Pluszakowa napisał(a)
Piękne kadry jesień w najpiękniejszej jeszcze letniej odsłonie.

W sprawie róży zgłoś się do Reni rozark. Ja nie mam tyle doświadczenia.

Madzia dzięki za radę, zaglądnę popytam bo w sumie nie wiem co robić od dołu gołe jak święty turecki a w górze wybujałe baty zielone, zaczęły konkurować z glicynią))
U mnie to tylko kadry jesiennie może ładnie wyglądają bo jak tak patrzę na całokształt to mi ręce opadają a jak jeszcze naoglądam się jak inni mają to w ogóle załamka. Nic tylko zaorać i sadzić od nowa))
____________________
Jola Moja glebo terapia
Psiamama 14:03, 21 wrz 2016


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Nie gadaj głupot co zaorać, jak to zaorać??? Zobaczysz jaką robotę Ci te hortki zrobią w ogrodzie za rok. Będzie pysznie. O róże zapytaj Jokankę. Ona specjalistka ma ich kilkadziesiąt i na pewno dużo informacji już poczytała.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
JustynaZ 14:59, 21 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
Nic nie oraj .Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej . Rzadko który ogrodnik jest ze swojego ogrodu zadowolony , zawsze można coś poprawić ,przesadzić .
____________________
JustynaMój Eden
kerii 15:38, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
JustynaZ napisał(a)
Nic nie oraj .Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej . Rzadko który ogrodnik jest ze swojego ogrodu zadowolony , zawsze można coś poprawić ,przesadzić .

Jasne tylko ile można poprawiać))))))))))
____________________
Jola Moja glebo terapia
JustynaZ 15:39, 21 wrz 2016


Dołączył: 22 paź 2015
Posty: 418
To taka niekończąca sie opowieść ...
____________________
JustynaMój Eden
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies