Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

isia33 13:41, 01 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Ana, a gdzie kupowałaś ekobord? I jakiej on jest wysokości? Chcę takim oddzielić żwirową rabatę wzdłuż kostki od trawnika, ale mój A. twierdzi, że to jest za niskie i nie będzie trzymało kamyków. U nas nie można go dostać, trzeba kupować w ciemno przez internet. A chłopu trzeba przedstawić niezbite argumenty
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
anetawi 14:08, 01 lip 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Ana napisał(a)
Dzieło już prawie prawie skończone, jeszcze brakuje troszkę kory i nie posprzątane, no ale tym zajmie się mąż bo ja lecę kąpać Antosia



ten ogranicznik - ekobord kupiłaś przez internet, czy w gdzieś sklepie?
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Ana 16:45, 01 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
aldona napisał(a)
Mnie też się podoba ten jałowiec po metamorfozie.


Aldona dzięki

Myszorek
, eleganckie materiały? kiedy wykańczaliśmy dom na ogród nie miałam siły, przerósł mnie ogrom pracy i obowiązków, bo wszytko było na raz, przygotowania do wesela, wykończeniówka, moje studia, praca zawodowa i do tego rodzinna tragedia....zapowiedziałam, że nie chcę już zabawy w roślinki, położyliśmy kostkę, zrobiliśmy proste ogrodzenie, rośliny siłą ze swego ogrodu wcisnęła nam moj teściowa (te z przodu)...M założył tylko trawnik i przez 4 lata rosło to sobie samo, bez pomocy i ingerencji, bo jedna ciąża, druga ciąża, magisterka, praca, potem M nie było 1,5 roku...
aż w tamtym roku coś drgnęło, mąż wrócił do domu, moja zabawa w dekorowanie i zmieny w domu przeniosła się na ogród, przez zimę dużo czytałam i od wiosny roszyły zmiany.
Dorosłam do ogrodu nareszcie, z czego najbardziej cieszy się mój M

Pojadę może w poniedziałek zobaczyć te żurawki i trochę ich kupię, musimy szybko wyznaczyć nowe rabaty, bo plany się zmieniły. Namąciliście mi różankami i teraz też chcę mieć takową w ogrodzie i zmieniam tereny wokół patio...ech...a już mieliśmy zacząć kopać

Anula - tak, to ten jałowiec Też się bałam, że go popsuję, no ale zaryzykowałam

Bogda - a jak dzieciaczki?

Inya - no mój mąż zawsze mówi co myśli A potem się gimnastykuje, żeby to odkręcić Ale sam stwierdził wieczorem po wysypaniu kamyka, że fajnie wygląda...

Isia, Aneta - ekobord kupowaliśmy przez net właśnie (oczywiście allegro), podytam męża o link, bo to jego zakup był, a wieczorkiem zmierzę wysokość, ok? Tez się bałam, że nie da rady, ale sprawdza się fajnie, tylko nie wiem jak będzie z formowaniem koła, bo mi się taki sztywny wydaje









____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 16:47, 01 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
dziś podlałam wszystkie roślinki porządnie, bo od dwóch dni zbiera się na deszcz i nic...nie będę dłużej czekać
Poprzesadzałam parę kwaitków do większych donic, laurowiśni się oberwało i przycięłam ją dość radykalnie, zrobiłam kilka sadzonek, będą chyba na jesień, będę rozdawać
Foty będą wieczorem jak naładuje się aparat i dzieć pójdzie spać
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 17:00, 01 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
czy możecie mi podpowiedzieć jaki obornik jest lepszy do ogrodu - od kur czy od koni i krów?

I czy wszystki roślinom go podsypać czy tylko rododendronom i wrzosom i powojnikom?

zielona estem, a M ma w poniedziałek przywieść od znajomego
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
aldona 17:41, 01 lip 2011


Dołączył: 09 wrz 2010
Posty: 268
Ekobord łatwo się formuje,nacina się zewnętrzną krawędź. Robiłam ostatnio kółeczko, wysokość jest odpowiednia, nic się nie wysypuje. Możecie u mnie zobaczyć na 29 stronie.
____________________
Ogródek Aldony
Ana 17:43, 01 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Aldona ale jak naciąć ją? a możesz pokazać zbliżenie na takie nacięcie?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
isia33 17:46, 01 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dzięki Ana. Ktoś na Ogrodowisku pokazywał koło zrobione z ekobordu. Ja też chcę zrobić półkole i mam nadzieję, że się da. Problem w tym, że trzeba mi dużo tego ekobordu. Po ile płaciłaś za metr? Ostatnio wszystkie wydatki przeliczam na rośliny, "ile za to byłoby roślinek" Wy też tak macie?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Sebek 17:49, 01 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
isia33 napisał(a)
Dzięki Ana. Ktoś na Ogrodowisku pokazywał koło zrobione z ekobordu. Ja też chcę zrobić półkole i mam nadzieję, że się da. Problem w tym, że trzeba mi dużo tego ekobordu. Po ile płaciłaś za metr? Ostatnio wszystkie wydatki przeliczam na rośliny, "ile za to byłoby roślinek" Wy też tak macie?

No
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
isia33 17:52, 01 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Aa, to ty Aldona masz to kółko. Ostatnio dużo ogrodów przeglądałam i pokiełbasiło mi się. Kółeczko fajne i faktycznie pokaż to nacięcie.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies