Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 12:15, 25 sty 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Pszczelarnia 20:53, 26 sty 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oj, poczytałam. Właśnie, co będzie z cięciem "na stare lata"? Wolę o tym nie myśleć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pola 21:04, 26 sty 2014


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No dylematy masz spore, śnieg otulił pięknie ogród, jestem ciekawa co wykombinujecie będę zaglądać...
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
margi 19:11, 04 lut 2014


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Wierzę,że coś super wymyślisz
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Pszczelarnia 21:32, 05 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zdjęcie pt. trawiaste marzenia

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
asica 15:50, 06 lut 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witaj Gosia, gdzie się podziewasz? wymyśliłaś już dalsze zmiany w ogrodzie?

Ewa, śliczny carex, rozświetlający . Musze iść po okular, bo nazwy przeczytać nie mogę hehe. Ślepa komenda robi się ze mnie
Mi coś w poprzednich latach wypadały. Dopiero w tym roku udało mi się uchować i nawet poszczepiłam, ciekawe jak ruszą po zimie. To jakieś choróbsko, bo takie centki jakby pleśni były widoczne na źdźbłach. Moje są takie , między rozplenicami:

Tu bardziej widać wybarwienie:

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 17:04, 06 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asia, co to za zielony krzak za rozplenicami? Ładny Łoj a trawnik... marzenie moje, niedoścignione chyba niestety, jak z filcu!!! Jaką Ty masz ziemię, podlewasz go, nawozisz?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
asica 18:25, 06 lut 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Zajrzyj tutaj,
http://www.ogrodowisko.pl/watek/773-pokaze-nasz-ogrod?page=31
wklejałam zdjęcia jak wyglądał trawnik przed regeneracją.
Byłam przekonana, że bez zaorania nie da się nic z nim zrobić, Ale jak się stosuje rady dotyczące pielęgnacji trawnika to udaje się.
Przede wszystkim aeracja i wertykulacja wiosną. Wyczesuje się kilka worków filcu .
Potem nawożenie, regularne koszenie - nawet 2 razy w tygodniu; raz - dwa razy w roku oprysk na chwasty preparatem BOFIX lub MNISZKIEM (wydaje mi się, że czytałam, że bofix więcej chwastów zwalcza).
A nawozy zgodnie z opakowaniem. Najchętniej florovitem.
Podlewamy trochę w czasie suszy z węża. Nie mam nawadniania ani studni.
W suszę trochę przesycha, ale szybko się regeneruje . Wtedy nie robię mu zdjęć hehe.

Zielony krzaczek to hibiskus. Był badylowaty, zaczęłam go krótko przycinać - każdą gałązkę skróciłam o 2/3 i ładnie się zagęścił. Wsadzony do ziemi z gałązki urwanej od sąsiada; dołożę do obiecanych gałązek hortek
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Jagodaa 12:28, 07 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Dzięki za wskazówki, będę się starać, może też mi się uda

Hibiskus faktycznie pięknie sie zagęścił. Chętnie przyjmę gałązeczkę, dzięki! Nigdy nie próbowałam uprawy, a podoba mi się. Poszperam jeszcze u Ciebie, żeby zobaczyć kwitnącą odsłonę.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Gardenarium 12:34, 07 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)
Zdjęcie pt. trawiaste marzenia



Carex acuta 'Variegata'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies