Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

agata_chrosc... 08:20, 10 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
GabiK napisał(a)
Tiramisu nie dają rady na słońcu - kawałek rabaty do przeróbki:




Nowe żurawki czekają na swoje miejsce:




Skrzynia ocieplona:



Gabiku, zobacz u Syli żurawki. Właśnie wróciła i napisała, że jej jasne żurawki stoją sobie spokojnie na patelni, strona południowa i mają się dobrze. To są Lime Marmalade. Może zainteresuj się nimi
____________________
ogród w Holandi
popcorn 08:23, 10 sie 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabi widziałam ostatnio podobne różowe krzesła w nomi i pomyślałam że nigdzie ich nie widzę, ale w Twoim ogródku tak
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Kindzia 08:34, 10 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Piękne te Twoje jeżówki, bardzo mi się podobają! Napisz proszę jaka to odmiana?
Ale skrzyniska!!!! Pół szkółki trzeba wykupić, żeby je obsadzić. Efekt będzie super.
Żurawki masz bardzo dorodne. Ja mam żurawki w dwóch miejscach, oba miejsca słoneczne i nie mogłam sobie posadzić jakiś o jasnych liściach. Pani w szkółkce mi odradziła. Lime Marmalade nie mieli
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
GabiK 09:47, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dziewczyny jedną Lime mam, rzeczywiście na słońce OK.
Mogłam zamienić na inne jasne, ale wykorzystałam moment, żeby konwalnika usunąć - zimą okropnie przemarzł, nie chce mi się co roku na dwa rzędy kupować. Wymieniłam na jasną trawkę, to żurawki na ciemne. Zresztą fiolet dobrze przy tym pomarańczu wygląda.


Kindziu, to są różne jeżówki, każda jest inna. Mam tam prawie 20 odmian.
Podoba Ci się konkretna, czy tak ogólnie? Wszystkie są ładne.
Chodziłam po sklepach internetowych i wybierałam różowe i białe, głównie pełne. Jest tego mnóstwo. I tak listę musiałam skracać. 4 są z zeszłego roku, ładnie przezimowały.
Zobaczymy jak w przyszłym roku będzie, jak trochę się zagęszczą. Na razie jestem bardzo zadowolona. Kwitną już ponad miesiąc i zdobią.
Wiem, jakie mam odmiany, ale nie o wszystkich wiem, która jest która. Były wyjmowane z doniczek i tak wsadzane, jak wyjdzie. Niektóre są charakterystyczne, to wiem, inne musiałabym porównywać ze zdjęciami.

Karolinko, jakie różowe krzesła? To są poduchy z OBI na moich krzesłach z zeszłego roku. Krzesła są metalowe, miały beżowe poduszki.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Kindzia 10:00, 10 sie 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042

O te podwójne dwie wysokie mi chodzi. Piękne!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Megi 17:43, 10 sie 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
GabiK napisał(a)
Tiramisu nie dają rady na słońcu - kawałek rabaty do przeróbki:





Gabi, a jakie żurawki masz na obwódce po lewej stronie - chodzi mi o te w odcieniach pomarańczu ?
____________________
GabiK 18:09, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ten rządek wzdłuż to Caramel, a za zakrętem jest Sweet Tea i Southern Comfort, widać że większa.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Megi 18:20, 10 sie 2012


Dołączył: 14 lip 2012
Posty: 900
GabiK napisał(a)
Ten rządek wzdłuż to Caramel, a za zakrętem jest Sweet Tea i Southern Comfort, widać że większa.


Dziękuję
Czy ja dobrze zrozumiałam, że one rosną głównie na słońcu ?
____________________
agata_chrosc... 18:23, 10 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Gabiku, a czy dla Ciebie niebieski to jeszcze jest odmiana fioletu czy już inny kolor? Bo jeszcze mi przyszedł do głowy pomysł na niebieskie kwiatki A mianowicie przetacznik by tam pięknie pasował. Wysokośc ma akurat, długo kwitnie, pokazywałby tylko te podłużne kwiatostany, a reszta by się chowała w tej bukszpanowej obwódce. No, ale on jednak niebieski jest
____________________
ogród w Holandi
GabiK 18:45, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Agatko, nie każdy. Czasem wygląda na niebieski, ale widziałam taką niską odmianę, która jest fioletowa. I różowy przetacznik jest. Zresztą często na forum piszecie niebieski, a ja widzę fioletowy.

Megi, z tym słońcem to jest tak:
Pełnego słońca cały dzień u mnie nie ma nigdzie. To jest wschód. Rano jest cień od płotu, od lustra, a potem dom rzuca. Te pomarańczowe żurawki latem tak od 14 są w cieniu. Ale od świtu do tej 14 są na słońcu niczym nieosłonięte. Tak więc sama nie wiem, jakie to stanowisko - półcieniste, czy już słoneczne?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies