Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Madzenka 18:11, 09 sie 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
GabiK a ja jestem za pozostawieniem host, ten zakątek będzie taaaaki uporządkowany. A zawilce dopiero teraz zaczęły kwitnąć, wytrzymasz tak dlugo???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JulkAd 21:40, 09 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)

Kindzio, ale internetowo z któregoś z polecanych miejsc - Rosarium, Rosacwik?

Nie, tam nie kupowałam. Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia o Ogrodowisku. Ale skutecznie zniechęciły mnie zakupy roślin w sieci. Teraz jeździmy z Mężem po szkółkach i tam wybieram. U Kapiasa też kupowałam, ale drogo ma. Znalazłam w Pisarzowicach trzy duże szkólki i tam się zaopatruję. Żurawka u Kapiasa w lipcu była po 12 zł, w Pisarzowicach kupiłam po 9 zł. Trzmielina na pniu w Pisarzowicach po 29 zł, u Kapiasa 49 zł. Nie wiem, czy wybierasz się do Kapiasa we wrześniu, więc tak na wszelki wypadek Ci piszę.


Kindzia musiałaś trafić w sieci na jakiś wybitnie trefny sklep, albo sprzedawcę (jeżeli było to All..). Ja muszę Wam napisać, że dostałam dzisiaj rośliny zamówione w necie - zapakowane super idealnie. Kazda w doniczce, doniczka zawinięta w folię. Każda doniczka przyszyta sznurkiem do kartonu. karton oznaczony, gdzie góra, gdzie dół. Dla mnie rewelacja...musiałaś mieć Kindzia pecha

Gabik a może jakieś kwitnące pnącze? Clematisy mają super kwiaty i kolory. Gdzieś widziałam jak oplatają iglaki...zawsze też można je kierować tam gdzie chcesz...no tylko z tym to trzeba dyscypliny, a jeżeli róże to Rosarium, przystępne ceny i duży wybór
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
bociek 21:55, 09 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Gabi, widze, ze koncepcyjna gonitwa mysli... Mnie sie te hosty podobaja, nie rezygnuj z nich, dosadz tam szalwie, tylko odmiane wyzsza, zeby nie zginela... Sama nie wiem co Ci poradzic...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
GabiK 22:03, 09 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dziewczyny dziękuję za udział w dyskusji. To na razie luźne rozważania.

Marzenko, zawilce nie, teraz myślę nad różami.
Boćku, na dosadzenie nie ma miejsca.
Pszczółko, nie przecieraj oczu. Danusia też ciągle zmienia. Nie mamy miejsca, to wymieniamy.

Teraz do wyboru - hosty, czy róże. Ale pewnie nie w tym roku.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
bociek 22:08, 09 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Hosty, przy rozach bedzie problem przy pieleniu
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
anna_studio 22:14, 09 sie 2012


Dołączył: 07 kwi 2012
Posty: 3548
Gardenarium napisał(a)
Gabi nie sadź nic zamiast host, tu chodzi także o bukszpany. Liście host są sztywne, tak nie przylegają. Bukszpan tak nie zmarnieje. Szałwia dostaje grzyba zaraz po przekwitnięciu - powinna rosnąć na brzegu rabaty, mieć przewiew. W środku kwadratu padnie, będzie brzydka.

Na kocimiętkę masz za małe rabaty. W rozkwicie bylina ma nawet metr średnicy i leży w zasadzie.
Położy się na bukszpanie i go zadusi.

Więcej kwiatów?

Posadź szałwię w doniczce kupując wtedy kiedy jest najładniejsza - jak przekwitnie wyrzuć, albo oddaj. W tak małym i dopieszczonym ogródku, rośliny niepewne i nieładnie wyglądające przez większość roku - traktuj doraźnie, jako można powiedzieć sezonowe. Możesz te szałwie przesadzać do troszkę większych doniczek i ustawiać pomiędzy trawkami aby doniczki czarnej nie było widać, będą zdobiły gdy są najpiękniejsze, a potem po prostu zgrabnym ruchem pacnij za przysłowiowy płot.

Twój ogród powinien być idealny przez cały rok, co dają ci rośliny zimozielone i żurawki, te wszystkie byliny niestety przez większość roku są nieestetyczne.

Kocimiętkę do donicy jak ją lubisz. Nie sadź na siłę, jak jakiejś roślinki nie możesz sobie odmówić to postaraj się o więcej donic i rób kompozycje na tarasie.






...ja to się zgadzam z Szefową w 100%......też tak robię.....można zmieniać i mieć do woli tego co się chce zależnie od sezonu....a nie na stałe...
____________________
Anna - Lecę w kulki oraz http://lecewkulkiwdomuiwogrodzie.blogspot.com/
Urszulla 22:36, 09 sie 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Co do słów Kindzi o cenach też dołączam swoje informacje: w Pisarzowicach kupowałam żurawki po 9zł, a hortensje po 25zł fajne sadzonki, dorodne i zdrowe. U Kapiasa nie byłam ale słyszałam o wysokich cenach. Jeszcze wyszukałam szkółkę bylin w Bestwince- wybieram się tam bo można kupować duże ilości i coś ponegocjować od ceny detalicznej.
Pozdrawiam Was.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
GabiK 23:12, 09 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Druga skrzynia w trakcie tworzenia.

Otwory odpływowe i deseczki, żeby spływało we właściwą stronę:






A ja kombinuję przy pierwszej skrzyni:



____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 23:16, 09 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tiramisu nie dają rady na słońcu - kawałek rabaty do przeróbki:




Nowe żurawki czekają na swoje miejsce:




Skrzynia ocieplona:

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
JulkAd 23:20, 09 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gabik Miniaturowy ogródek z mega tarasem W szoku jestem, że one takie duże są te Twoje donice. Drugi ogród w nich zmieścisz Prześwietne... to ile ziemi w nich się mieści, bo gdzieś było ale nie pamiętam
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies