Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

Konstancja30 22:07, 10 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
GabiK napisał(a)
Dzięki Aniu. Hosty zostają. Może za jakiś czas zmienię na jakąś spektakularną odmianę. O cebulkach między nimi myślałam.

Prawa skrzynia jest zupełnie w cieniu. Wsadziłam tam miniaturowe funki (śliczne) i paprotki. Cebulowe chyba żadne nie lubią cienia?

W lewej pokombinuję. Jest co jest, zobaczymy, jak przeżyje zimę.

Ja nie wiem, skąd wziąć gałązki świerkowe- w sklepie nie sprzedają.


trzeba iść na spacer do lasku albo pogadać z panem leśniczym ... z reguły robią przecinki i gałązek jest wtedy mnóstwo ...

cień lubią konwalie ... bodziszki sobie dobrze radzą ... z jednorocznych latem możesz dosadzić niecierpki - mają wiele odmian jest czym poszaleć ... miałam gdzieś artykuł o tym jak obsadzić ciekawie cieniste zakątki ... jak doczytam napiszę
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
GabiK 22:17, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A skąd ja mam wziąć leśniczego w Warszawie?

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
BEATA_S 22:22, 10 sie 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Z Nadleśnictwa???

https://www.google.pl/search?q=nadle%C5%9Bnictwo+warszawa&aq=0&oq=nadle%C5%9Bnictwo+wa&sugexp=chrome,mod=3&sourceid=chrome&ie=UTF-8
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 22:22, 10 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprzedają, są w pękach, w okolicach 1 listopada, a potem od obciętych choinek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 22:27, 10 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gałazki się kupuje na ryneczku-bazarku na wszystkich świętych
Lub na boże narodzenie najtańszą choinke Gałązki ciachnij..a drewno do kominka.....(iglaste sie niezbyt nadaje, ale może ktoś ma taka kotłownię lub na rozpałke)........
Do cienia nadają sie (przepisuję z książki o bylinach): zawilce, zawilce japońskie, orliki, tawułki, dzwonki, serduszki, naparstnice , omieg, pierwiosnki ząbkowane i wyniosłe, czyściec wielkokwatowy, rutewki, tojady, orliki, brunery, złocienie, bodziszki (polecam czerwony...ale tylko on czerwony z nazwy), kukliki, języczki, tojeście, wielosiły.
Z cebulowych kokorycz, przebiśniegi, u mnie w cieniu kwitną niskie narcyzki (buuu nazwa wyleciałą, jak przypomnę to napisze.........), szachownice kostkowe i tulipany też dobrze rosną na stanowisku półcienistym
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 22:28, 10 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
GabiK napisał(a)
A skąd ja mam wziąć leśniczego w Warszawie?



Gabi lasów wokół Wawy nie brakuje ... a każdy las ma leśniczego ... chce czy nie ... http://www.warszawa.lasy.gov.pl/kontakt

w czasie świąt począwszy od Wszystkich Świętych do Bożego Narodzenia gałązek pełne będą bazarki ... tylko wybierać
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Mala_Mi 22:28, 10 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardenarium napisał(a)
Sprzedają, są w pękach, w okolicach 1 listopada, a potem od obciętych choinek.



Ot i to samo razem napisałyśmy Poza tym te choinki co nie poszły na święta są sprzedawane za psie pieniądze
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Konstancja30 22:30, 10 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
tośmy ciem zasypały gałązkami )))
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
GabiK 23:46, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki.

Trochę jeszcze za wcześnie na te gałązki, ale już wiem.
Na ten rok się chyba nie przyda. Wiosną będę kombinować.
Ale to dobry pomysł - byliny, a jak zbrzydną to gałązkami je.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
GabiK 23:49, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
To lecimy dalej ze zdjęciami:

23 lipca

- bukszpan w skarpecie (Madżenka nie patrz)




Hortensje:






I rozplenica:

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies