Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miniaturowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowy ogródek

bociek 20:31, 10 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Malo jest niebieskich kwiatow, ale wlasnie niebieskich, nie fioletowych... Ja znam tylko niezapominajke i lobelie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Konstancja30 20:34, 10 sie 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
bociek napisał(a)
Malo jest niebieskich kwiatow, ale wlasnie niebieskich, nie fioletowych... Ja znam tylko niezapominajke i lobelie


chabry ... chabry są moim zdaniem niebieskie ale ja 17 lat żyję z facetem który rozpoznaje szary i mniej szary to mogło mi się troszeczkę udzielić
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
bociek 20:39, 10 sie 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Aaaaaa, masz racje, chabry... poligonu, niebieskie berety
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
anula_wn 20:40, 10 sie 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
bociek napisał(a)
Malo jest niebieskich kwiatow, ale wlasnie niebieskich, nie fioletowych... Ja znam tylko niezapominajke i lobelie


i ostróżki
____________________
anula mój mały raj na ziemi
agata_chrosc... 20:42, 10 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
i mekonops! posadziłam w tym roku 3 i bardzo jestem ciekawa czy wiosną wyjdą z ziemi czy jednak eksperyment się nie uda I jeszcze cykoria podróżnik (przecudna) i clematisy i hortensje oczywiście
____________________
ogród w Holandi
GabiK 21:06, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
A jaki clematis? Bo np. Błękitne Anioł bywa fioletowy jasno. I hortensje - chwila nieuwagi i fioletowieje.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
agata_chrosc... 21:09, 10 sie 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
no to trzeba uważać
Jest taki perle d'Azure clematis - widziałam niedawno i na prawdę niebieski
____________________
ogród w Holandi
Mala_Mi 21:49, 10 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gabik..... przeleciałam Twoje dywagacje i rozterki...... pamiętasz naszą rozmowę a Arboretum....????
Mały ogród nie może sobie pozwolić na coś co się robi brzydkie nawet na krótko!
Rozumiem Ciebie, że Ci kwiatów brakuje.... ale żurawki pięknie kwitną, hosty też kwitną ślicznie i nie prawdą jest, że one tylko ozdobne z liści.
Ja bym w tę obwódkę nic innego nie dawała niż te hosty. Wszystkie byliny lubią chwilami wyglądać nieapetycznie... szałwia w takim ścisku może łapać grzyba...... kocimiętka lubi sucho i słońce.... bukszpany suszy chyba nietolerują......
Ja mam pod wisonka też obwódkę z host.... za nic bym jej nei zlikwidowała..kiwtnie długo..a liscie ozdobne cały czas..... wada hosty, że póżno rozpoczyna wegetację. Ja pomiedzy hosty posadziłam tulipany....... nie wykopuję ich.. poprzerastały z hostami... kwitną już 4 sezony.. hosty potem przysąłniajabrzydkei liscie tulipanów. Chyba jesienia wykopię hosty i pozbędę siecebulek bo w tym roku już były tulipki kiepskie. Poczekam 2 lata i znów posadzę..... a pomyslę co tam dać na ten okres 2 lat... Tym sposobme mam kolorowo i ładnie cały czas.
Ja na Twoim miescu dałabym w skrzynie kwiaty..... a nie powtarzałą ogrodu w skrzynkach..... Na zimę mozna poukłądac gałązki świerkowe i zamaskują pustkę... wrzycić świąteczne dekoracje... wrzuciłąbym dużo cebulek krokusó na wiosnę ,a pomiezy nimi bylinki-kwatki za któymi tęsknisz. Ogód bedzie w okreeślonym stylu, a kwatki w donicach......... hmmm....ale ja tak wszystko mimo woli i nie zawsze z głową..... wiec moje informacje traktuj przez palce
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
GabiK 22:00, 10 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Dzięki Aniu. Hosty zostają. Może za jakiś czas zmienię na jakąś spektakularną odmianę. O cebulkach między nimi myślałam.

Prawa skrzynia jest zupełnie w cieniu. Wsadziłam tam miniaturowe funki (śliczne) i paprotki. Cebulowe chyba żadne nie lubią cienia?

W lewej pokombinuję. Jest co jest, zobaczymy, jak przeżyje zimę.

Ja nie wiem, skąd wziąć gałązki świerkowe- w sklepie nie sprzedają.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
waska 22:03, 10 sie 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Podziwiam choć nic nie pisze
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies