Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

ell 17:31, 22 mar 2012


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Karola super cisy i całe mnóstwo tulipanów pokazało listki. Kiedy będziesz sadziła nowe nabytki?
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
popcorn 18:46, 22 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej Elu,
dzisiaj posadziłam bukszpany które rano przyszły i trochę cisów. Została jedna kulka na pniu.
Pleców nie czuję
Jutro foty, właśnie skończyłam na dzisiaj bo ciemno się zrobiło...
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 18:55, 22 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Wow, pięknie wszystko wygląda, no już naprawdę wiosna odtrąbiona!!

P.S. Wiesz, wybór jak wybór, u nas przede wszystkim są wyższe ceny, szczególnie przycinają na gatunkach już popularnych wśród zainteresowanych tematem, a jeszcze niepopularnych masowo (doskonały przykład: cisy )
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Krys 19:26, 22 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Karolina super wszystko wygląda gratulacje
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
siaaska 19:49, 22 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Karolina świetny zakup te cisy... Przydałyby mi się takie U siebie widziałam takie 40cm po 79zł fakt że rozkrzewione ale ta cena :/
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
popcorn 20:00, 22 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko - pozostaje allegro, albo lokalna szkółka. Z Teściami kupowaliśmy prawie hurtowo drzewka (30 arów niedaleko Augustowa mają) od leśnika - na potrzeby leśne hodują, można kupić za grosze. Kopane z gruntu i raczej liściaste miał. Może poszukaj lokalnych, małych szkółek? Hobbystów hodujących i sprzedających nadmiar? Hmm...

Krysiu - dziękuję!

Asiu - o matko jaka cena... masakra. To ja już poczekam aż moje urosną i się rozkrzewią

Posadzone dzisiaj - stożek:


Najwyższa kulka na pniu:


Widok na całość nadal mało ciekawy, bo brzoskwinia do wycięcia, jaśminowiec do przesadzenia i generalnie koncepcja nie skończona jeszcze... no ale wklejam:


Czarnej włókniny się jeszcze nie pozbywam, bo nie mam żadnych okrywowych. Więc niech sobie będzie na razie, wolę to niż chwasty. Jak posadzę wszystko zamówię więcej kory żeby uzupełnić wywianą w zimie...
Dojdzie tu jeszcze 4 kulki duże, jedna na pniu. Ale to jak pozbędę się 2 drzewek które tam rosną...
____________________
Mój nowy ogródek
anika 21:04, 22 mar 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 614
Ślicznusie te stożki, możesz przypomnieć gdzie je kupiłaś i za ile?
____________________
Radosna twórczość Ani :)
popcorn 21:25, 22 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ilooovia, 80 zł. Ale już więcej nie ma. Polskie, przemrożone w nasze zimy - zahartowane...

Podobne są/były w Ikea, po 59 zł/szt. Ale na metce miały info do -15 stopni, więc chyba tylko do donicy i do garażu...

pozdrówka!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:58, 23 mar 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fotki mojej wczorajszej pracy - zasadzone dwadzieściakilka cisów Jeszcze niecałe 50 przede mną
Będą podsadzone pachysandą (runianką japońską), a w słońcu czymś innym - jeszcze nie wymyśliłam czym...






Hortensja ogrodowa zimowała w garażu - może w tym roku doczekam się jakiegoś kwiatka - pąki ma nieuszkodzone


Agresty, porzeczki pienne pięknie puszczają


Wiosna!
____________________
Mój nowy ogródek
Agacia 09:35, 23 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Karola, i od razu mamy pytanie natury technicznej: dlaczego nie sadziłaś tak, zeby się stykały, tylko w odstępach? (pytam serio, bo nie wiem - młode sadzonki tak trzeba sadzić, a dopiero starsze i ładnie rozkrzewione tak, żeby się stykały??)
Pozdrowienia PRZEDWEEKENDOWEEE
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies