Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Owocowo-warzywno-ozdobny bałagan - czyli o tym jak wcisnąć kolejną roślinkę do mojego ogródka

popcorn 08:02, 15 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko - pozdrawiam!
Moniko - pozdrawiam!
Magda - dzięki! To The Fairy. Mogę polecić, bezobsługowa, choć po 4 latach u mnie zajmuje prawie 60x100cm
Gosia - tak, to Green Jewel, szkoda że tylko jedna.. ale kupiłyśmy z Bożenką 2 ostatnie. Ład.. może kiedyś
Wilcza - dziękuję! Odmachuję!
Ewo - no masakra.. oby zima była łaskawa...

Wczoraj popadywało całe popołudnie, do ogródka nawet nie wyszłam. Może dzisiaj? Chociaż dużo wilgoci i wielka mgła...

miłego!!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 08:14, 15 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
U mnie tez troszeczke ale taki deszcz to chyba tylko trawnik podleje

Susza staraszna, ziemia jak piach

Jak duzo trzeba podlewac drzewa i iglaki ?

pozdrawiam

ps. wysylalas mi juz bluszcz ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 08:20, 15 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasiu, przepraszam nie napisałam - wyślę w poniedziałek, bo mnie M załatwił zapisując się na dodatkowe zajęcia i wraca teraz o 20.30. Poczta u nas do 19.30 więc nijak nie zdążę bluszcz posadziłam do ziemi, więc powinien wytrzymać, kocimiętki nie wykopałam jeszcze, zrobię to zaraz przed wysyłką

Ja podlewam. Stoję z wężem jak gooopia jakaś, sąsiedzi mnie zaczepiają że przecież jesień A ja leję, bo u nas też sucho, a zależy mi żeby cisy i bukszpany dobrze przezimowały innych drzew u mnie brak, w zasadzie iglaków zupełnie nie mam... wisienki sobie już poradzą, 4ty rok
Jak dużo podlewać? Na oko, nie umiem Ci podpowiedzieć... 2x w tygodniu podlewam. Na razie jest ciepło, ale nie wiadomo jak długo jeszcze...
____________________
Mój nowy ogródek
Olili 11:49, 15 paź 2014

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Margarete napisał(a)


A teraz moja historia z żabami w roli głównej :
U mnie w piątek jak poszłam podlewać ogród i sie ściemniło to 2 żabki znalazłam w domu na parkiecie...jedną złapałam nakrywjąc pudełkiem po lodach i wyrzuciłam do ogrodu a drugą pogonił mój pies i to w odwrotną strone - uciekła w głąb mieszkania i w efekcie schowała sie pod tę moja wielką narożną kanapę i nie chciała wyjść. Pies warował przy szparze pod kanapą a ja nie wiedziałam co wymyslic żeby ja wykurzyc, a nie miałam siły odsuwac tej ciężkiej kanapy. Dopiero w sobote jak nikogo nie było w domu, a pies biegał po ogrodzie to ona wyszła i spacerowała przy oknie tarasowym - i znów w pudełko i do ogrodu....ale w niedzielę w południe kolejną żabę zawróciłam z tarasu jak juz wybierała sie do mnie do salonu.... nie wiem co te żaby tak lgną do domu, do ciepła czy jak...o myszach to wiedziałam że na jesien szukają ciepłego miejsca ale żeby żaby....


u mnie też żabki lubią pospacerować sobie po salonie i też nie wiem dlaczego..
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
popcorn 11:50, 15 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171

słonko piękne, niech tak zostanie
____________________
Mój nowy ogródek
gardney 12:25, 15 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
o widzisz a ja właśnie myślałam o fairy, to jest róża w sam raz dla mnie jak myślisz będzie pasować do werbeny i lawendy?
dobrze że przypominasz o podlewaniu sama muszę popodlewać co nieco
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
popcorn 12:27, 15 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
no pewnie! super połączenie kupuj w ciemno, róża bezobsługowa, samoczyszcząca i ciągle kwitnie
pozdrawiam!

Jedziemy w wakacje 2015 do Gruzji, na 2 tygodnie Zgadałam się z sąsiadami. Ale się ciesze!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 12:57, 15 paź 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Olili napisał(a)


u mnie też żabki lubią pospacerować sobie po salonie i też nie wiem dlaczego..

Wczoraj wieczorem wywaliłam z domu kolejna żabkę......metodą pudełkowa oczywiście..........co one w tym roku mnie tak lubią..........a może to jakis zaklęty książę........a ja głupia powywalałam do ogrodu wszystkie bez całowania.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 13:01, 15 paź 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehehe
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 14:51, 15 paź 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42182
Karola, miskanty to duzo slonca potrzebuja ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies