Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Mala_Mi 14:38, 04 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zaskoczyłam Cię
Ale mówiłam że mam te kapryśne kolczaste królowe Ty nie jesteś fanka jeżówek a ja róż... co nie zmienia faktu, że lubię jedno i drugie.. tylko trzeba coś kochać bardziej a coś mniej, bo ilość miejsca w ogrodzie ograniczona Pod drzewka liliowce ... pod 2 aronie szczepione dałam liliowce.. M płakał, że korzenie dłubię, ale posadziłam
To też moja prawdziwa królowa... Szwecji

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 15:17, 04 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gabrysiu, róże masz cudne! I wianki-wiązanki!
i te kółka pod drzewami w Wojsławicach - mogę zgapić? Mam hosty, ale u mnie strasznie sucho i były bardzo marne w tym roku (musiałabym też podlewać...)

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
jotka 15:41, 04 lis 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Gabrysiu, wiązanki na groby bardzo mi się podobają. Nietypowe, piękne i eleganckie
U nas też już od kilku dnie nie złota jesień ale słota i plucha

Jeśli chodzi o podział jeżówek, to czytałam, że nie lubią przesadzania, a więc i pewnie dzielenia.
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Pszczelarnia 17:53, 04 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wyjątkowo u tej królowej nie podoba mi się "cera naczynkowa" .

Podzieliłam swoje jeżówki, dam znać w roku przyszłym.

Cudne stroiki - ten eukalyptus to skąd? On jest żywy?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 19:32, 04 lis 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wiązanki na groby bardzo mi się podobają - z wyczuciem piękna połączonego z elegancją Też w tym roku zrobiłem i również w bieli, bo takie w stylu wieś tańczy wieś śpiewa albo made in China to dla mnie profanacja dla powagi chwili i osób dla których je zanosimy... Macham
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
an_tre 19:36, 04 lis 2013


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Gabrysiu wiązanki pomysłowe, a te z kapustą niezwykłe bardzo dawno temu u nas była moda na sadzenie kapust ozdobnych na grobach, niezbyt mi się to podobalo, ale przystrojona w wiązance wygląda super
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gabriela 20:24, 04 lis 2013


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Basia - róże dla mnie nie są nudne, codziennie je macam i oglądam, one z pąków wypuszczają nowe kwiaty, cieszę się nimi, ale dla Was może już to nudne, dlatego się asekuruję.

Ania - zaskoczyłaś mnie różą i to bardzo pozytywnie. Królowej Szwecji nie mam, choć to angielka. Pomogła naszym różom w tym roku łagodna zima, bez wątpienia.

Karolina - nasiona jeżówek właśnie od Ciebie dostałam, ładnie wzeszły i rosną, zobaczymy w przyszłym roku jakie będą, spodziewam się białych i różowych. Kółka z Wojsławic można przysposabiać, mnie się podobają. Kiedyś było tam tylko jedno, teraz rozmnożyły się tego typu obsadzenia.

Jola i Ewa - wianki na groby bliskich zawsze robię sama i zawsze z żywych roślin, na gąbce. Dziesięć sztuk dla rodziny własnej i małżonka. Moja mama też przez lata je robiła, ale każdy kwiatek czy zielony dodatek mocowała drutem i w dodatku zawsze robiła to w zimnym garażu i marzła. A tata robił sam znicze, tzn. zalewał stopioną stearyną duże czarne znicze. Miały knoty zrobione z grubych lin. Tylko takie paliły się dłużej, choć strasznie kopciły, bo kupne były do niczego.
Z uwagi na dobrą jakość obecnych lampek do roboty zostały tylko wieńce, bo gotowe nie bardzo mi się podobają, robię je na dużym stole w domu, nie w zimnym garażu i mam gąbkę florystyczną, druty niepotrzebne.
Eukaliptus oczywiście żywy, bukiet typu wiecheć z kilkunastu gęstych gałązek kosztuje na giełdzie 10 zł, więc jak to napisała Ania Asc zaszalałam (mineralna osiem słomek) i nabyłam, podobnie jak kapustę i chryzantemy. Gałązki jodły czy świerka, hortensje i mahonie były oczywiście z ogrodu.
Ten eukaliptus jest prawie taki sam jak ten który jedzą misie koala. Ładny, szaro-błękitny, bywa dodawany w kwiaciarniach do bukietów.

Sebek - no właśnie, stylistyka gotowych wyrobów na Wszystkich Świętych bywa mocno kontrowersyjna, chociaż zdarzają się rzeczy ładne, ale zbyt rzadko, niestety.

Ania An-tre - z kapustą eksperymentowałam pierwszy raz. Widziałam ich mnóstwo na giełdzie, w rozmaitych kolorach, nawet ufarbowane nie wiem po co. Najwyraźniej są modne.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Mala_Mi 11:55, 05 lis 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mała dygresja.... może keidyś świeczki dymiły, kopciły, śmierdziały, gasły, zatruwały atmosferę... ale dawały klimat.. którego teraz na cmentarzu nie ma...
Jako dziecko byliśmy wniebowzięci, że świeczki i znicze gasną, bo była zabawa z ich odpalaniem i tym sposobem mogliśmy siedzieć na cmentarzu nie nudząc sie od rana do nocy... a że zapałek nam nie dawano bo "zapałki w ręku dziecka to pożar" ...trzeba było dobrze sie gimnastykować aby je odpalić. Knoty sie topiły w wosku, trzeba było je wydłubać.. oj wyglądaliśmy jak diabełki po powrocie z cmentarza.. czarni , w wosku, ubrania zalane też tym czymś co się dawało do wypełnienia. Ale jacy byliśmy szczęśliwi I oczywiście zapalaliśmy te znicze by tym co im zgasły nie było smutno
Teraz jako dorosła osoba.. brakuje mi tego specyficznego zapachu...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
popcorn 11:58, 05 lis 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam!! U nas takie ładne wiązanki giną jakoś bardzo szybko ech złodzieje
____________________
Mój nowy ogródek
mira 16:35, 05 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabrysiu wiązanki widziałam i podziwiam za kunszt - te eukaliptusy są super ozdobą - widziałam takie krzaczki w szkółce - ale już nie pamiętam chyba nie zimują - jako dodatek do bukietów wszelkich super

ja mam takie doświadczenie z jeżówkami i gdzieś o tym czytałam - je trzeba co kilka lat odmładzać - bo wyginą - jak tylko marnieją to znak że trzeba zadziałać / ja mam tylko te zwyczajne /

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies