Pewnie, że próbuj, a nuż się uda
Dorotko, sukces z kalinami, oby kolejne się przyjęły. U mnie się same posiały, zebrałam i komuś oddam.
A mnie z siewu wschodzą pomidory i koper
buczki trikolor
i miłorzęby
ogromne
niebawem kolejne konary od spodu wytniemy, tak co 2 lata kolejne piętra podcinamy
Margerytka40 – mojego derenia kupiłam za namową naszej Bogdzi (i bardzo jestem jej wdzięczna). Jest super ! Bezproblemowy, bezobsługowy, cudownie rozświetla ogród (u mnie jest jasnym akcentem na tle ciemnozielonego żywopłotu), ma pięknie żółto-limonkowe przyrosty wiosną i fajnie zaczyna zacieniać rabatę z hostami rosnącymi bezpośrednio pod nim.
Zrobiłam zdjęcie specjalnie dla ciebie.
Mój okaz ma 4 lata (kupiony jako ok. 40cm krzaczek), w miarę szybko rośnie, rozrasta się szybciej na szerokość niż w górę.
One mają ciemne, bordowe gałązki i bordowe od spodu liśćie.
na żywo pęcherznice o wiele lepiej, mnóstwo kwiecia będzie
wszystkie mają w nogach hortensje, hosty i bluszcze, różnie
a jednej ostatnio hakonki dołożyłam
Haniu wielkie dzięki. Tobie też zdrówka i sił. O stokrotce czytałam i zapewne coś skorzystam z ziół. Ostatnio córka korzystała z marihuany medycznej, bo ma okropne problemy zdrowotne i ból i pierwszą noc przespała od długiego czasu.
Jednak czasami siedzę, ale zaraz coś wypatrzę i po siedzeniu.
Jakoś nie wyrabiam się, sporo spraw na głowie, później idę spać i późno wstaję i czasu mi brakuje.buziaki
kwitnie złote proso
trawa lubi pełny cień
a w kolejnej donicy tak, bukietówka i rojniki
cedrówka chińska widoczna, ale nie ma różowych liści, na co co rok czekam
wnusio śmieje się, że ma koronę; jeden czubek chyba podmarzł, bo nic tam się nie zieleni
dumam czy je skrócić, czy puścić
one na pniu szczepione
zdjęcia sprzed kilku dni
irysek ten był pierwszy
Werka a może tam na górze przed domem? Jedna by mi na pewno pasowała ponlewej stronie między tymi buksami na białej ścianie.
O Swidosliwie oczywiście mówię .
Przybliż nam tę rabatę. Jakieś trawki tam masz.
Może nawet obie się tam zmieszczą
Bożenko, a wrzuć jeszcze szersze kadry na ogród z różnych perspektyw wokół altany. Co widać blisko i co daleko...
Bo trudno doradzać, jak nie wiemy, co gdzie rośnie...
Ewa, ociepliło się, deszcze i myk, szybko jest bujnie.
Może być,że ślimaki ci obżerają, u mnie strasznie obżarte jeżówki, wczoraj sypnęłam na ślimaki, bo inaczej sieczka zostanie.
kolejne piwonie drzewiaste
a wczoraj zaczęła żółta, cudownie pachnąca
5 kwitnie, szósta nie, może za rok
Rózne kolory, cudne kwiaty..
Piękna wiosna.
Czosnki i irysy w pełni kwitnienia.Suuper.
U mnie wysoki irysy jeszcze nie kwitną.
A czosnki dopiero nieśmiało zaczynają.
Przycięłam dziś 9 bukszpanów, zostało 12. Martwię się, bo synowa rozpoczęła walkę z ćmą. Ciekawe, kiedy do mnie to dziadostwo dotrze?
ścięłam wreszcie Ice Dance. Brzydka już była i zaczęła się kłosić.
Oczywiście bez podlewania się nie obeszło!
I dzisiejsze fotki
Czosnki coraz słabsze, pewnie je wyrzucę.
Pojawił się fiołek biały
Słabe kwitnienie azalii japońskiej, pewnie z powodu zeszłorocznej suszy.
O dziwo większość korzeni siedziała płytko i dość łatwo ich wyciąganie mi szło. Na poniższym zdjęciu widać fragment tego najgrubszego. Ponieważ miejsca jeszcze nie przekopałam, spodziweam się natknąć na pozostałości. Jedną grubą odnogę skierowaną w innym kierunku zostawiłam. Końcówkę poprawię, aby bardziej estetycznie wyglądała. Pewnie przysypię ją warstwą ziemi.
Na zdjęciu widać też przygłuszone przez jałowiec tulipany, nieco mniej czyściec wielkokwiatowy.
Potrzebuje porady, co boli mojego klona, że obwiesił liście w sposób pokazany na zdjęciu. Nie chciałabym go stracić. Na mróz to nie wygląda, poza tym blisko stoją jeszcze dwa i nic im nie jest.