Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

TomaszZ 18:30, 03 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
damcio24 napisał(a)


Czym nawozisz i jak podlewasz?


nawożę Yara Mila Hydrocomplex
podlewam co 2- 3 dni -ok 30 min
sprawdzam wilgotność miernikiem, staram się aby była "normalna"

jeszcze 2 zdj.



miedziuu 20:24, 03 maj 2020

Dołączył: 03 maj 2020
Posty: 2
damcio24 napisał(a)

W jaki sposob nawozisz ?


Ręcznie rozrzucam, odmierzyłem określoną ilość nawozu na powierzchnie i podzieliłem na pół. Połowe wzdłuż a druga w poprzek. Myślałem, że może w tych miejscach za mało nawozu padło, więc w środe 29.04 dorzuciłem w tych miejscach, ale nic się nie dzieje, mimo opadów deszczu
damcio24 16:11, 04 maj 2020

Dołączył: 19 maj 2018
Posty: 27
miedziuu napisał(a)


Ręcznie rozrzucam, odmierzyłem określoną ilość nawozu na powierzchnie i podzieliłem na pół. Połowe wzdłuż a druga w poprzek. Myślałem, że może w tych miejscach za mało nawozu padło, więc w środe 29.04 dorzuciłem w tych miejscach, ale nic się nie dzieje, mimo opadów deszczu


Ręcznie powiadasz, to prawdopodobnie dlatego tak jest.
Zainwestuj w porzadny siewnik i bedzie ok. Nie wiem co za nawoz ale za chwile zacznie dzialac w miejscu gdzie dorzuciłeś.
Ja stosuje dobry siewnik rotacyjny, konkretny nawoz i sporo wody, efekt jak na zdjeciu, za dwa tygodnie bedzie perfekcyjny.
TomaszZ 20:01, 04 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
w ub. roku jak walczyłem z wiechliną roczną ( tak mi się wydaje) to po koszenie sterczało w trawniku mnóstwo suchych pędów, w tym roku tych uschniętych pędów w zasadzie nie ma, kurcze, może to chwastnica...?


moim zdaniem ta po lewej to chwastnica a po prawej to wiechlina, dobrze myślę?

jak wyrywam to bardzo łatwo daje się wyrwać, rośnie szybciej od trawnika

Marcinmarek 14:47, 05 maj 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 6
Witam
Bardzo proszę o poradę/pomoc
Trawnik 300m2 założony w ubiegłym roku w październiku przez firmę zajmująca się ogrodami (koszt kilku tys zł) nasiona Barenburg green uniwersal .
Po zasianiu trawa zeszła po 2-3 tygodniach ale dość słabo powiedziałbym marnie . Myśle może już
Taka pora i dlatego przyrost jest jaki jest. Czekamy do wiosny . Na dzień dzisiejszy trawa trochę się zagęściła ale szału nie ma a mamy już maj , chwasty coraz większe i chyba coraz więcej , trochę usuwam ręcznie ale mam wrażenie ze to walka z wiatrakami . Trawa ma miejscami 5 cm , miejscami 2-3cm sporadycznie punktowo jest 8cm
Nie była jeszcze ani razu koszona , nie była tez nawożona . Powoli tracę cierpliwość .Prosze o fachowa opinie na temat mojego trawnika i ewentualnie jakieś wskazówki co dalej .
Z góry dziękuje Marcin
Zdjęcia mojego trawnika



Gabriel 20:04, 05 maj 2020

Dołączył: 22 kwi 2020
Posty: 14
damcio24 napisał(a)


Ręcznie powiadasz, to prawdopodobnie dlatego tak jest.
Zainwestuj w porzadny siewnik i bedzie ok. Nie wiem co za nawoz ale za chwile zacznie dzialac w miejscu gdzie dorzuciłeś.
Ja stosuje dobry siewnik rotacyjny, konkretny nawoz i sporo wody, efekt jak na zdjeciu, za dwa tygodnie bedzie perfekcyjny.



Paaanie mój ideał, to zdjęcie pokazuje jak wiele mi jeszcze brakuje. Można wiedzieć po jakim czasie taki cel został osiągnięty?
waldek727 01:33, 06 maj 2020


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Taki po 7 miesiącach.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
RedBool 09:45, 07 maj 2020

Dołączył: 07 maj 2020
Posty: 42
Witam. Jesienia zabralem sie za ogród bo wolał o pomstę do nieba i tak oto nawiózłem kilkadziesiąt ton ziemi kompostowe po czym to wyrównaliśmy i stało cała zimę. Teraz na wiosnę 23 marca zasialem trawę firmy Barenburg . Na dzień dzisiejszy moim zdaniem trawa nie wyglada obiecująco. Przed sianiem trawy zamontowałem system automatycznego nawadniania tak ze wilgoci raczej jej nie brakuje . W tym tyg zaobserwowałem ze trawa zmienia kolor na czerwony, praktycznie stało się to zcdnia na dzień, najprawdopodobniej jest to czerwona nitkowatosc trawy.

Powiedzcie czy brakuje jej substancji odżywczych czy poprostu jest jej za mokro??

____________________
Mój kawałek pola
TomaszZ 10:29, 07 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
Redbool
poczytaj tutaj, może coś się dowiesz
https://euroogrod.com.pl/Choroby-trawnika-jak-rozpoznac-i-leczyc-news-pol-1521212412.html
LTomasz 13:18, 07 maj 2020

Dołączył: 29 sie 2019
Posty: 8
RedBool napisał(a)
Witam. Jesienia zabralem sie za ogród bo wolał o pomstę do nieba i tak oto nawiózłem kilkadziesiąt ton ziemi kompostowe po czym to wyrównaliśmy i stało cała zimę. Teraz na wiosnę 23 marca zasialem trawę firmy Barenburg . Na dzień dzisiejszy moim zdaniem trawa nie wyglada obiecująco. Przed sianiem trawy zamontowałem system automatycznego nawadniania tak ze wilgoci raczej jej nie brakuje . W tym tyg zaobserwowałem ze trawa zmienia kolor na czerwony, praktycznie stało się to zcdnia na dzień, najprawdopodobniej jest to czerwona nitkowatosc trawy.

Powiedzcie czy brakuje jej substancji odżywczych czy poprostu jest jej za mokro??



Daj znać jak coś odkryjesz mam ten sam problem i trawę tej samej firmy. Tylko siana rok temu w maju. Wszystko spoko tylko po zimie się zaczeły problemy.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies