Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 12:44, 15 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10934
Do góry
HannaR napisał(a)
No i co? Dzieje się, czy nic się nie dzieje? Bo jestem ciekawa...


Hanuś, na razie się nie dzieje na zewnątrz, bo dzieje się w środku (pokój dziewczynek powolutku robimy) i zamawiamy wiatę z pomieszczeniem gospodarczym na różne cudactwa ogrodowe, bo nasza szopa z palet wygląda już tragicznie. Przeszperałam internety za różnymi możliwościami i w końcu jest decyzja jak to będzie wyglądać. Początkowo miało być coś takiego:

ale w tym przypadku pomieszczenie gospodarcze miałoby ścianki z blachy i w zasadzie wszystko co w środku w lecie się smaży...


A będzie coś takiego, początkowo bez drewnianych ażurów z tyłu.


Ściany przyjeżdżają gotowe, więc wiata staje w jeden dzień.

Z rzeczy mniej architektoniczno-ogrodniczych muszę zamówić priórkówkę i chyba zdecyduję się na ta 'Karley Rose', bo podobno po początkowej różowej fazie kwiatostan robi się mlecznobiały. Tyle że dumam, czy rąbnąć od razu wszędzie tam, gdzie chcę, czy na razie przy różach...



Moja "przyziemna" :) pasja 12:30, 15 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Do góry
HannaR napisał(a)
Myślałam gdzieś tu:



Ale oczywiście nie wiem, co jest po drugiej stronie...


To miejsce musi poczekać, bo jeszcze długo będzie służyć jako boisko dla mojego Syna .
Problemy z tujami 12:25, 15 maj 2020

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Do góry
Mam problem z dwoma tujami. W zeszłym roku wysadziłem dwie, bo wyglądały na umierające i wsadziłem na ich miejsce dwie nowe. W tym roku tylko te dwie nie rosną i maja dziwne pąki. Czy to kwestia ziemi? Choroba jakaś? Co zrobić żeby uratować i ruszyły w górę?



Tajemniczy Ogród 12:16, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
A, jeszcze za Susan kącik z misą, na którą namówił mnie Kwartecik, w stanie surowym, więc nie pokazuję, jak wykończę, M. ładnie obstaluje, to pokażę.
Tajemniczy Ogród 12:02, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Do góry
Jeszcze mi kilka przedwczorajszych fotek zostało to wrzucę zanim zginą w czeluściach kompa
To półkole jest w trakcie przeróbek - z rabaty cienistej, po wycięciu dzikiej czeremchy zrobiła się tymczasowa patelnia. Dopóki nie podrosną trzy Alexandriny. Od jesieni posadziłam w ogrodzie w sumie...zaraz... siedem, nie osiem magnolii:
- 3 Alexandriny,
- 2 Black Tulip,
- Elisabeth,
- Alba Superba,
- Susan

Ta wymęczona południowa podoba mi się coraz bardziej, jeszcze wczoraj robiłam na niej drobne roszady


O tu się Susan załapała z ostatnimi kwiatami:
Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus 11:51, 15 maj 2020

Dołączył: 15 maj 2020
Posty: 2
Do góry

Dołączam zdjęcia.

[img [img
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 11:49, 15 maj 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 6307
Do góry
Ivo napisał(a)
Tak wygląda teraz rabata z pęcherznicami które nie były zbyt drastycznie dotychczas cięte.
I czeka za zakupy/ nasadzenia, a wrzosy jeszcze pójdą w inne miejsce.



I wiekowo podobna pęcherznica ale cięta mocno i jest ładniejsza.


Nie za wąsko te pęcherznice? One chyba osiągają do 2-3 szerokości.
Sezon 2017 u Hanusi 11:43, 15 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Dla ciekawskich i potrzebujących załączam jeden z linków na temat stokrotki

https://naturalniezdrowy.com.pl/stokrotka-pospolita/

Proponuję zrobić syrop stokrotkowy z dodatkiem kwiatów z mniszka, taki 2 w 1. Na jesienne przypadłości/i nie tylko/jak znalazł.

A w ogrodzie? Za jakieś 2 tygodnie tak będzie, jak na zdjęciu poniżej. Na razie hosty w kły się wyposażyły, a róże cierpią po przymrozkach, chyba zetne nisko, zawsze to będzie lepsze niż pielęgnowanie chorych pąków.

Zieleń, drewno i antracyt 11:40, 15 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
antracyt napisał(a)
No to masz, specjalnie dla Ciebie, pomidorowe kwiecie i szklarniowy bałagan. Żebyś wiedziała, że tak można


Wiadra jak tylko się ociepli powędrują na zewnątrz.
Na środku zaplanowałam ok 50cm szerokości ścieżkę z cegły. Na razie strasznie się kurzy. Teraz widzę, że wykadrowałam idealnie na tą ścianę, gdzie brakuje deski wykończeniowej Na zdjęcie załapało się również moje ulubione krzesło, które od półtora roku odnawiam i barrrdzo wolno mi idze...


Śliczna szklarenka krzesło też, lubię takie przedmioty z duszą

I pomidorki już kwitną jednak w ciepełku szybciej startują moje ładnie przeżyły dzisiejszą nockę w gruncie

Papryczka od Ciebie już też ma pierwszego kwiatucha
Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie 11:39, 15 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Do góry
gogo napisał(a)
To jesteśmy umówione na wysyłkę, myślę po 15 maja.
Widok za oknem piękny
Ja też się zachwycam moją rajską jabłonką, jeszcze kwitnie


Bardzo Ci dziękuję Grażynko :-* ale myślę, że z wysyłka trzeba jeszcze poczekać, aż się sytuacja trochę uspokoi. Rajska jabłonka to super zakup, cały czas sprawia radość, teraz zawiązują się owoce

Ostatnio rozkwitły liliowe bożykwiaty, są śliczne Posadziłam je w zeszłym roku, po kwitnieniu zanikają. Ciekawe, czy się rozgoszczą w moim ogrodzie..


Osiedlowy ogródek 11:26, 15 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Popijam kawkę na balkonie, lubię to moje buszowisko eM trochę mniej
Kiedyś powiedział: dobrze, że masz ogródek, to wreszcie odzyskam balkon
Hahahaha


Hmm...może zostawię tą Vertigo w donicy...



Buraki liściowe coraz większe...



Druga tura sałaty, poprzednią ślimaki pożarły



Wiosna do mnie przyszła





Chyba zakochałam się w orlikach



Szałwię omączoną pokochałam już dawno

Sezon 2017 u Hanusi 11:24, 15 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Irenko, omijać kwiatki szczypiorkowe, a reszta do jedzenia. Bo te łodyżki z kwiatkami są zdrewniałe ciut.
Zdrowie....temat rzeka, mojej rady nie daję. Sama ze swoim zdrowiem się borykam.

Czasami wystarczy zrobić napar ze stokrotek, mięty, melisy, rumianku i odrobiny cytryny dla smaku. Ze stokrotek możemy do herbaty brać i kwiatki i listki. Sama nie ma smaku. Reszta ziół wg upodobania. Czy skutkuje? Chyba wg wiary, Jak wierzysz ,że ci pomaga, to jest już lekarstwem.
Wczoraj zaaplikowałam sobie podobną herbatkę na noc, i spałam do ran do godziny 11-tej. Cud!

Ale teraz musiałam jednak pobudkową kawę walnąć. Ha,ha.
Miłego dnia

Ps. Kwiatki stokrotek zrywam ze swego trawnika, ale mogą być i te z rabatki, i suszę, a potem łączę z innymi suszkami, przed zaparzeniem. Wolę każdy rodzaj ziółek osobno.

Wiąz holenderski - Ulmus hollandica "Wredei" 11:16, 15 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Sylwia z pamięcią ciężko ale w 2011 wyglądał tak

wszystko wskazuje na to że sadzony był 2004/5 i na pewno mała (góra 1m) sadzonka
Ogród z rzeźbą 11:15, 15 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Zana napisał(a)


THX

Na hostowej cieszynianki, co roku troszkę więcej



I miodunki, mam trochę siewek, muszę poprzesadzać. Szkoda, żeby się zmarnowały:



Cieszyniankę w końcu zdobyłam, mam nadzieję, że się zadomowi
Miodunki cieszą mnie zawsze jestem pewna, że znajdziesz siewczkom nowe fajne miejscóweczki
Tej wąskolistnej nie znałam
Ogród do odnowy 11:10, 15 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Dąb błotny





buczek





trochę lepsze foty biednych kalin








ta za to daje nadzieję na widowisko



W moim małym ogródeczku - Dorota 11:01, 15 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anpi napisał(a)
Świetna betonowa twórczość!
Niesamowite ilości bzu u Ciebie. Ciekawe właśnie o co chodzi z tym bzem w bukiecie.Raz stoi sztywno nawet kilka dni, a często więdnie niedługo po wstawieniu go do wody...?
Musiałam spróbować przygody z betonką, robię "coś" jeszcze, ale potrzebuję do tej dekoracji kilka takich samych elementów, a to długotrwały proces.
Nie wiem od czego zależy trwałość bzu w wodzie. Do domu rzadko wnoszę, bo by mnie udusił ten zapach, co innego w ogrodzie.




Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 11:00, 15 maj 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1349
Do góry
october napisał(a)
Mam prośbę o pomoc w rozpoznaniu:


tamaryszek
W moim małym ogródeczku - Dorota 10:52, 15 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Dorotka piekne bzy a ile kolorów. Wiem, że wszystkiego nie można mieć, ale kupię co mi tam gdzieś posadzę.
Jeżeli obawiałam się, że nie będzie niezapominajek a masz ich sporo to już 3 rok prawda bo to 2 letnie rośliny. Wszędzie kolorowo.

Dzięki za dorodztwo foto.

Pozdrawiam
Elu masz dużą działkę, na pewno znajdziesz miejsce dla kilku lilaków. One są wiosną po prostu niezbędne.
Ja mam samosiejki niezapominajek chyba z 10 lat, ale w tym roku wysieję nowe, kupione nasionka.
W ciągu dnia jest tak zwana magiczna chwila na robienie zdjęć. To bardzo późne popołudnie i trwa około 5-10 minut. Wtedy jest najładniejsze światło do robienia zdjęć. Obecnie tej magicznej chwili trzeba wypatrywać około 18-19 godziny, czyli ostatnich chwil zachodzącego słońca.
Pozdrawiam





Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych 10:48, 15 maj 2020


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Do góry
Mam prośbę o pomoc w rozpoznaniu:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies