Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 14:42, 06 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8865
Kurcze pada! I od razu trawa jakby lepsza

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 16:17, 06 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jaaaaaak łaaaaaadnieeeee!!!!! ♥️♥️♥️
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 16:54, 06 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8865
Johanka77 napisał(a)
Jaaaaaak łaaaaaadnieeeee!!!!! ♥️♥️♥️

Noo też tak sądzę

Ale zawaliłam z jedną rzeczą. Jak pryskałam na chwasty: wyczytałam gdzieś, że się na 5l wody daje po 5ml Chwastoxu i Starane. A tu kurcze dawki okazuje się, że są 4krotnie większe :/ Teraz muszę poczekać na przerwę w opadach, żeby Chwastoxem jeszcze raz spróbować :/
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
basik 19:07, 06 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Asiu, jakie masz płyty w trawniku?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Rojodziejowa 19:12, 06 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8865
basik napisał(a)
Asiu, jakie masz płyty w trawniku?


A kupiliśmy jakieś na wyprzedaży ekspozycji BrukBetu. To są dwie płyty 40x60 położone obok siebie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
HannaR 19:21, 14 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
No i co? Dzieje się, czy nic się nie dzieje? Bo jestem ciekawa...
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Rojodziejowa 12:44, 15 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8865
HannaR napisał(a)
No i co? Dzieje się, czy nic się nie dzieje? Bo jestem ciekawa...


Hanuś, na razie się nie dzieje na zewnątrz, bo dzieje się w środku (pokój dziewczynek powolutku robimy) i zamawiamy wiatę z pomieszczeniem gospodarczym na różne cudactwa ogrodowe, bo nasza szopa z palet wygląda już tragicznie. Przeszperałam internety za różnymi możliwościami i w końcu jest decyzja jak to będzie wyglądać. Początkowo miało być coś takiego:

ale w tym przypadku pomieszczenie gospodarcze miałoby ścianki z blachy i w zasadzie wszystko co w środku w lecie się smaży...


A będzie coś takiego, początkowo bez drewnianych ażurów z tyłu.


Ściany przyjeżdżają gotowe, więc wiata staje w jeden dzień.

Z rzeczy mniej architektoniczno-ogrodniczych muszę zamówić priórkówkę i chyba zdecyduję się na ta 'Karley Rose', bo podobno po początkowej różowej fazie kwiatostan robi się mlecznobiały. Tyle że dumam, czy rąbnąć od razu wszędzie tam, gdzie chcę, czy na razie przy różach...



____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dominika11 13:53, 15 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
u mnie wiata podobna, ale drewniana (bardziej klasyczna) i bez domku, bo domek osobno, też przysłonilismy dwie ścianki, po jednej będziemy układać drzewo, a po drugiej ekogroszek - mam nadzieje, że sie u nas sprawdzi, bo przed nami będzie pierwszy rok - oczywiście jak zdążywmy wszystko poukładać

Twoja wiata taka nowoczesna i pasuje do całości
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rojodziejowa 14:04, 15 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8865
Dominika11 napisał(a)
u mnie wiata podobna, ale drewniana (bardziej klasyczna) i bez domku, bo domek osobno, też przysłonilismy dwie ścianki, po jednej będziemy układać drzewo, a po drugiej ekogroszek - mam nadzieje, że sie u nas sprawdzi, bo przed nami będzie pierwszy rok - oczywiście jak zdążywmy wszystko poukładać

Twoja wiata taka nowoczesna i pasuje do całości


Też myśleliśmy przez chwilę, czy może zrobić wiatę i domek osobno, ale stwierdziliśmy, że nigdzie indziej nie będzie ani praktyczniej ani lepiej wyglądać.

Cokolwiek uporządkuje u mnie ten bajzel, będzie wyglądać lepiej niż to, co jest teraz.
No właśnie ten zakątek na drewno to jest dla mnie dużym plusem. Dlatego go usilnie próbowałam gdzieś wcisnąć i wymyślilam, że dobrze będzie mieć go z tej strony W opcji wiaty drewniano stalowej kosztowałby sporo, więc to też trochę przesądziło o wyborze tej drugiej technologii. A jak się sprawdzi, to zobaczymy

Pasuje do całości? To się cieszę

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Sanka 14:08, 15 maj 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Fantastyczny projekt!
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies