Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 09:51, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)
Agata, nie dziwię się, że tak długo milczałaś we własnym wątku, jak teraz pojechałaś ze zdjęciami to po całości
Pięknie masz, do pozazdroszczenia!!! Ogrom pracy widać, ale efekty - petarda

No a teraz seria pytań
- kompostownik będziesz zostawiać w stanie surowym (o dechy pytam) czy czymś zabezpieczać? (pytam bo mój z zewnątrz vidaron, wewnątrz pokost lniany, zastanawiam się czy dobrze, ale może temat zgłębiłaś bardziej udolnie niż ja),
- pomiędzy skrzynkami warzywnymi kora to jest? jeżeli tak to czy na gołej ziemce czy jednak na jakiejś macie? (pytam bo cały czas szukam pomysłu na to, co pomiędzy skrzynkami powinno być),
- zauważyłam, że na Twoich brzozach, w dolnych partiach pnia mech jest - na moich tak samo - zastanawiam się cały czas czy jakoś to wydubywać czy zostawić
- masz jakieś przemyślenia?
Buziaki, idę jeszcze raz popatrzeć na zdjęcia

No czasu nie było, żeby pisać Teraz już trochę wolniej. Błogosławię te deszcze, bo przy tylu nowych nasadzeniach to prawdziwy skarb, wszystko nabiera masy w oczach.
I odpowiedzi:
- kompostownik jest pomalowany ze wszystkich stron pokostem lnianym dla zabezpieczenia, słupy stoją na płytach betonowych i dodatkowo same końcówki M czymś tam zabezpieczył na czarno, mogę spytać, bo nie wiem czym. Tylko mi odpowiada naturalne szarzenie się drewna, cały dom drewniany, dach z gontu, cały szary więc wiesz
- pomiędzy warzywnikami kora dość grubo na gołej ziemi, jedynie pod warzywnikami jest siatka przeciw kretom. Ja lubię pielić, więc te pojedyncze chwasty mnie nie przerażają. Sto razy więcej rośnie tam, gdzie goła ziemia, ale wysypując wszystko korą poszłabym z torbami, więc cierpliwie pielę. Ogólnie mam obserwację na starej części, że jeśli bardzo systematycznie wyrywa się wszystkie małe chwasty przed ich wysiewem, to po dwóch sezonach pojedyncze sztuki rosną. Teraz regularnie co tydzień opielam nową część. Roboty w ciul Ale liczę na podobny efekt za rok. Perz przysypuję pod siatką skoszoną trawą, to zaczyna wyłazić w górę i łatwo go wyrwać.
- Kobieto - ja uwielbiam ten mech na brzozach!! To przecież naturalne zjawisko w cieniu zwłaszcza od północy. Już kombinuję czyby nie pomalować jogurtem te nowe płyty w ziemi, co będą pod stołem żeby je szybciej ten mech pokrył
- inne przemyślenia za rok, wszystko jeszcze takie nowe, że trudno mi więcej napisać, jeśli chodzi o warzywnik i kompostownik. Poza tym, że mi się bardzo podoba, tylko muszę tam udomowić kąty, w sensie żeby było przytulniej.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:53, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczności kompostownik I reszta też

Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:54, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Johanka77 napisał(a)


Zbieram szczękę z podłogi!!!
I ja też chce mieć takich kolegów robiących w blachach!

Prze-pięk-nie! ♥️♥️♥️

Tak, tak, taki kolega to skarb, ileż On mi już rzeczy zrobił, a jeszcze listę to do dostał
dzięki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasya 10:02, 15 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Te cudeńka to orliki ?
Pokaz z bliska jak są zrobione skrzynie warzywne bo bardzo ładnie wyszły
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Brzozowadzie... 10:26, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasya napisał(a)
Te cudeńka to orliki ?
Pokaz z bliska jak są zrobione skrzynie warzywne bo bardzo ładnie wyszły

Tak, to orliki. Zrobię dziś
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magara 10:30, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Agata, dzięki za obszerne info
Kompostownik mam na betonowych łapach, na spodzie dałam siatkę na krety, żeby nie kradły, no i też mam pokostem w środku pomalowany - sama jestem bardzo ciekawa ile wytrzyma, mam nadzieję, że długo
Z brzozami ustawiłaś mnie do pionu Ktoś mi powiedział, że ten mech należy usuwać, wydawało mi się to mocno bezsensowne, ale wątpliwości jakieś z tyłu głowy zostały, już poooszły, dzięki
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 11:54, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)
Agata, dzięki za obszerne info
Kompostownik mam na betonowych łapach, na spodzie dałam siatkę na krety, żeby nie kradły, no i też mam pokostem w środku pomalowany - sama jestem bardzo ciekawa ile wytrzyma, mam nadzieję, że długo
Z brzozami ustawiłaś mnie do pionu Ktoś mi powiedział, że ten mech należy usuwać, wydawało mi się to mocno bezsensowne, ale wątpliwości jakieś z tyłu głowy zostały, już poooszły, dzięki

No to mamy podobnie z kompostownikami, tylko ja siatki nie mam, nigdy mi krety nie wchodziły do kompostownika, nawet nie pomyślałam.
Niektóre dziewczyny myją brzozom korę, żeby była bielsza, tak że co komu Ja lubię naturalnie, ktoś woli inaczej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:02, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jeszcze mi kilka przedwczorajszych fotek zostało to wrzucę zanim zginą w czeluściach kompa
To półkole jest w trakcie przeróbek - z rabaty cienistej, po wycięciu dzikiej czeremchy zrobiła się tymczasowa patelnia. Dopóki nie podrosną trzy Alexandriny. Od jesieni posadziłam w ogrodzie w sumie...zaraz... siedem, nie osiem magnolii:
- 3 Alexandriny,
- 2 Black Tulip,
- Elisabeth,
- Alba Superba,
- Susan

Ta wymęczona południowa podoba mi się coraz bardziej, jeszcze wczoraj robiłam na niej drobne roszady


O tu się Susan załapała z ostatnimi kwiatami:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:16, 15 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A, jeszcze za Susan kącik z misą, na którą namówił mnie Kwartecik, w stanie surowym, więc nie pokazuję, jak wykończę, M. ładnie obstaluje, to pokażę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 12:35, 15 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
dziewczyny jakiej srednicy kupowałyscie te misy?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies