Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród w remoncie 10:04, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Margerytka40 napisał(a)
Ciemiernik cuchnący obecnie





A to młodziutka kocimiętka Cat's pajmas


Twój ciemiernik cuchący ma większe nasienniki.
Mój mniejsze. Ja go bardzo lubię.
Cudna ta kocimiętka.
Gdzie takie cudo kupiłaś ??
Trawy na okrągło - czyli nowoczesno - naturalno - przytulny - ogród dla zapracowanych rodziców ;) 10:04, 14 maj 2020

Dołączył: 11 maj 2020
Posty: 47
Do góry
Tak, dom jest po prawej stronie Góra to zachód, natomiast część ktorą teraz obsadzam to część południowa Nigdy nie pomyślałam o rabacie przed tujami myślę, że to ciekawa propozycja

Przed domem jest placyk ( nie widać na tym rzucie) do niego prowadzi ta ścieżka całość wysypana jest żwirem, tam też jest bukszpan - stąd myślałam o powtórzeniu bukszpanów.

Rabaty Malgisik dziś zmierzę
Dębowe zakątki 10:02, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Margerytka40 napisał(a)


Aniu co to za odmiana epimedium?

Asiu, niestety nie znam nazwy tego epimedium.
Tak niedawno kwitło

A teraz tak wygląda

Bez/Lilak - Syringa 09:57, 14 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
pewna jest tylko ta Syringa hyacinthiflora ESTHER STALEY.
Działka prawie w Borach Tucholskich 09:54, 14 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry


Choroby trawnika 09:30, 14 maj 2020

Dołączył: 14 maj 2020
Posty: 2
Do góry
Dzień dobry
Czy mogę prosić o pomoc w znalezieniu sposobu na żółknięcie młodej trawy?

W połowie kwietnia na przygotowany grunt wysialiśmy trawę uniwersalną samozagęszczającą. Długo wschodziła, ale w końcu zaczęło się coś dziać. Podlewana codziennie. Jakiś tydzień temu, po deszczu zauważyłam żółte plamy w niektórych miejscach, teraz są one coraz większe.

Wczoraj zastosowałam nawóz substsral do siewu, czy to pomoże?

W niektórych częściach ogrodu trawa pozostała zielona i rośnie, ale żółte plamy robią się coraz większe.

Z góry dziękuję za pomoc.





Ogród na glinie 09:30, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Żurawka Southern Comfort ładnie odbiła po czyszczeniu. Ta nie wywindowała do góry. Kancików nie ma, bo wczoraj pierwsze koszenie było po regeneracji i dosiewce.


Miłego dnia.
Ogród na glinie 09:28, 14 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Udało nam się wreszcie skończyć kółko przy ambrowcu.


Dębowe zakątki 09:27, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
nyna76 napisał(a)



Aniu, błagam o nazwę tej żółto-zielonej hosty lub choćby 1 kieł do rozmnożenia.... U nas nie można kupić takich odmian, od lat szukam też Regal Splendor, zawsze wyprzedana ... Może wiesz gdzie można takie dostać ?
Będę wdzięczna za jakieś info.

Areału zazdroszczę w części sadowo - warzywnej. Cudownie mieć coś swojego.

Zapewne chodzi ci tą hostę War Paint.
Ja też ją bardzo lubię.
Tak już dzisiaj wygląda


@- zdjęcie jest zrobione z góry

W tym roku jej nie będę dzieliła. Przez 2 ostanie lata była dzielona.
I w tym musi się odbudować.
Ma piękne duże liście.Potem środki zielenieją.
Ale liście ma duże, falbankowo wykończone.Faktycznie jest piękna.
Osiedlowy ogródek 09:09, 14 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
No posadziłam ,bo na balkonie już przejść się nie dało...najwyżej będę latać z doniczkami wieczorem i okrywać...tylko czy mam tyle doniczek

Hartowałam je cały czas do wieczora na balkonie, mam nadzieję, że się uda



Zielonym do góry... :) 09:09, 14 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
A to moj widok dzisiejszy widok z mojego gabinetu (home office mam juz od lutego),
ale ten widok uwielbiam, czekam na jezowki (wiekszosc zerzarły ślimaki rok temu, ale dość sporo mam młodych siewek, i czekam na zamowione)

Miłego Dnia

Ogród z wilkiem zamkn. 09:06, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Magleska napisał(a)

sesja psia



moje dwa derenie NN ….


Piesio śliczny
Masz piękne derenie. Zwłaszcza ten drugi. Nie tylko kwiaty ładne ale i piękne liście.
Klony też masz cudne.
Pszczelarnia 09:06, 14 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)


Aganiu, nie mam. Wierz mi wszystko tarmoszę z torfu. A kwaśnolubne to jakby z przekory.

To był filc, można było trzepać, używałam noża do rozcinania.

Moje epimedia:





To na pewno epimedium youngianum 'Niveum'



Dziękuję Ewa za pokaz i nazwy Epimedium
Odważę się przesadzić m. Aleksandrinę ona jedna z pierwszych co nic nie urosła akurat i tak co roku przemarzają jej pąki więc wykopię i zdiagnozuję
jej korzenie
Dzięki


To kwitło w kwietniu:



i to epimedium rubrum





Na tej rabatce













Ogród bez reguł 09:02, 14 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
galgAsia napisał(a)
16 lat razem robi swoje... Na każdym kroku łapiemy się na tym, że go szukamy... Bardzo za nim tęsknimy

Wyobrażam to sobie,że go szukacie.
Człowiek zżywa się i to ogromnie ze swoimi zwierzakami.
Moja Fiona jest z z nami blisko 11 lat .
Ogród kwiatowy 09:01, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Hurra! Dziś doczekałam się pierwszego kwiatka osteospermum. Na razie jeden, ale na innych sadzonkach mam dużo pączków.
Zielonym do góry... :) 09:00, 14 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry


A tu moj kogut dla Madzi
Tu narazie jest ściernisko... 08:59, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Różne różności.

Co to za kwiatuszki? To żółte wygląda bardzo fajnie.
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 08:59, 14 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1470
Do góry
Ewab26 napisał(a)
Witam.

Co tu jeszcze dosadzić?
Jak już azalie przekwitną będzie pusto i ponuro.
Proszę o radę.


Nie wiem jaka tam strona świata, nie wiem jaki masz styl ogrodu i rozmiar tej rabaty, ale przy pięknym tarasie nie sadziłabym kosodrzewiny - chyba, że ją uwielbiasz. Jeśli tak, to dosadziłabym rozplenicę - wybierz sobie odmianę, mają różne kolory "kotków".

Możesz zamiast kosodrzewiny dać żółtą trzmielinę na pniu (3 szt.), a pod nią azalie japońskie w jednym kolorze (3 szt. jedna obok drugiej) do tego kilka sztuk żurawki w kolorze czerwonym lub rudym lub limonkowym, lub zielono-białą trzmielinę płożącą. Jak masz gotówkę, to można kupić cis.
Zielonym do góry... :) 08:52, 14 maj 2020


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 3093
Do góry
Dawno mnie nie było, ale już jestem...
W tym roku w koncu doczekalam sie ogrodzenia, niestety musialam przez to wyciac 55 pieknych kilkuletnich grabow (oj serce plakało, nowe nasadzone ale takie malizy), pan przy okazji rozplantował mi ziemie zalegajacą od czasów budowy i działka mi się powiekszyła o 3ary mam miejsce na swój warzywnik

Działam pomalutku, z uporem maniaka meczę meżą o wyciecie niektórych drzew (zwłaszcza jednej choinki... ale kiedyś uprosze)

Wstawiam zdjęcia, chociaż jak oglądam Wasze to mi głupio...bo u mnie wiecznie niedoróbka, ale coż tak to jest jak się zabiera do roboty tak jak my

Tutaj gdzie ziemia posialam poplon wg wskazowek Mazana (bobik, peluszke i slonecznik), w warzywniku ziemie uzyzniam, bo niestety to jest glina z wykopow pod dom -a pod nią czarnoziem, ale dam rade, kurzaka im swojego daje i pod każdą rabatę swój kompostownik, tam gdzie tektura będą kolejne grządki, nawet już przekopane z komnostem są
Astrantia major - jarzmianka większa 08:46, 14 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
U mnie moulin rouge bardzo powoli przyrasta i jest malutka. A mam 3 sadzonki i kazda tak rosnie. A Lars ma duze liscie i rosnie silnie.











Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies