Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod bez tytulu i ... bez pomyslu

sylwik69 22:03, 02 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Basilikum napisał(a)
Zakupy super
powodzenia w realizacji planow
ja tez na swoim jestem, powiedzialam szefowej bye

Też chętnie powiedziałabym bye...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Johanka77 08:39, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Oluś, brawo za odważną wertykulację.
Nie słuchaj meruderów, trawnik Ci się na pewno odwdzięczy

Otwarcie własnego gabinetu - szacun i gratulację! To jest bardzo poprawna postawa w kryzysie, wygra ten, co wykorzysta moment

Ale teraz do rzeczy.
Ja tu właśnie się rozpędziłam do doradzania nad Twoją planowaną rabatą, a tu już zakupy... No dobra.
To zobaczymy, co się da z tego zrobić.

Nie pogniewasz się, jak zakupy tylko wykorzystam w części na tę trzmielinową rabatę?
Nie chcę psuć humoru, ale dokładnie takie same zakupy robiłam na początku i niestety niewiele z nich mam do dziś
Trzmieliny mam w przechowalniku, berberysy u rodziców na działce, a hosty poszły w niepamięć

Piszę to tylko dlatego, bo mam wrażenie, że kupowałaś oczami.
Warto jednak zawsze dłużej poplanować i dojść do ostatecznej koncepcji rabaty, zanim na zakupy pojedziesz.

Przepraszam, że jestem taka trochę brutalna, ale ja sama wywaliłam tysiące złotych w błoto przez takie kompulsywne kupowanie.

W kolejnym poście wrzucam Ci, jakbym ja to widziała.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:01, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola76 napisał(a)




Pomysl na ta rabate mam taki, ze pojda tam kulki trzmielinowe na pniu, pomiedzy nimi klon Jordan- wszystkie sa w odcieniach zolci. Za nimi jakies wysokie trawy, zeby nadac dynamiki temu miejscu. Przod i boki zrobione z traw- zolte carexy, Red baron i konwalnik. Nie wiem, czy nie bedzie za monotonnie? Moze dorzucic tam jakies jezowki poomiedzy drzewka i werbene na tyly?
Plastik wyznacza boczna przestrzen dla carexow. Na bocznej scianie domku narzedziowego w doniczce z kratka bedzie pial sie powojnik polish spirit.







Ola ja to widzę tak.
Bez czerwieni na pewno.
Hortensja ma nawiązywać do rabaty po przeciwnej stronie.




____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:08, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hakone bym dała jednak zieloną, żeby za żółto nie było, bo i trzmieliny i żółte i klon.
No i hortensję, najlepiej Limelight - ta ma limonkowy odcień kwiatów.

I tyle.
Na więcej nie ma miejsca.

A te czerwone berberysy to może zwróć i wymień na hakone.
Może da radę...

Ola, ja tak szczerze o tych Twoich zakupach, ale to tylko dlatego, że one nie mają nic wspólnego z tym, co Ty planowałaś na pozostałych rabatach. Stylem przede wszystkim, ale roślinnością też.

Ponadto jak rozumiem chcesz mieć nowoczesny ogród.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:26, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Albo tak z uwzględnieniem trzech trzmielin i berberysow żółtych
Miskant taki sam jak na rabacie na skarpie - ML lub Gracimillus.

Oczywiście w pierwszym rzędzie te berberysy możesz przesunąć zupełnie na prawo lub na lewo, i wtedy z hakone cały pas.

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Ola76 10:57, 03 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Asia dzieki za rysunki!
Druga koncepcja bardziej do mnie przemawia
Wieczorem siade i opisze moje pomysly i dylematy. moze poustawiam juz w zestawy i obfoce te moje wypociny.
W tamacie zakupow... Berberysy to nie byl spontan, bardzo podoba mi sie zestawienie czerwieni i zolci i byly od poczytku na mojej liscie must have Dlatego pewnie bedzie tez u mnie sporo Red Baron'a
Spontan zakupowy to Mariken, ale on tez sie wybarwia na piekne jesienne zoltosci, wiec wpisal sie w konwencje
Hosty tylko 3 sztuki- tez przemyslane, bo jedyne cieniste miejsce mam pod duzym klonem i tam dzis zaparkuja.

A Wasze pomysly zawsze cenne i mile widziane. Nawet jesli nie zawieraja posiadanych juz przeze mnie roslin, to mam jeszcze jedno tajemne miejsce na moim terenie, chwilowo bez roslin, za to z kupa kamieni, ktore mozna przerobic na rabate z nietrafionymi zakupami. Jest po innej stronie, wiec nie zaburzy koncepcji reszty ogrodu.
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Johanka77 11:08, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ok, teraz troszkę lepiej rozumiem

Poustawiaj i pokazuj
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 11:34, 03 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Johanka77 napisał(a)



Ola ja to widzę tak.
Bez czerwieni na pewno.
Hortensja ma nawiązywać do rabaty po przeciwnej stronie.






Przeczytałam co Ola napisała
Mimo to wrzucę swoje widzimisię Mnie się bardziej podoba ta propozycja Prosta, wyraźna, spójna, nowoczesna Jedynie zamiast dwóch trzmielin bym dała po trzy, te na nóżce w różnych wysokościach i w trójkącie, a te na ziemi tylko w trójkącie

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ola76 11:50, 03 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Ja sie waham przy klonie na tej wlasnie rabacie. Z 3 powodow.
1.Tam przypieka slonko caly dzien i boje sie, czy on da rade i bedzie mu lepiej w na innej miejscowce
2. Ewa sugerowala go jako soliter,
3. moze kolo klona krzaka, ktory rosnie kolo tarasu
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
Johanka77 12:32, 03 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ola, ale przecież on na tej rabacie jest solitierem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies