Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 12:24, 13 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Do góry
HannaR napisał(a)
Też bym się zastanowiła nad ograniczeniem gatunków. Twój ogród zaczyna mi przypominać ogród Renaty z Jak ożywić mój szmaragdowy ogród. Tam robiło się coraz ładniej w miarę, jak właścicielka ograniczała gatunki. Sęk w tym, jakie wybrać.


Hanno traktuje to jako komplement !!!!!!!!!! ta rabata grabowa jest równoległa do ściany domu, pod którą jeszcze przed czasami z Ogrodowiskiem wsadziłam tuje hoserii i lawendy.




Dlatego chodziła mi pogłowie myśl żeby te lawendy powtórzyć tez na grabowej. Ale wtedy z szałwii musiałabym zrezygnować. no i może z jeżówek zostawiając tam tylko seslerię. Na rabatach prostopadłych do grabowej są hoserii , rozchodnik matrona jako gatunki powtarzalne. natomiast po lewej chcę do sadzić seslerię a po prawej są już rozplenice
Ogrodowe marzenie Mrokasi 12:05, 13 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21538
Do góry
Basiu, frontowa byłaby super gdyby nie graby. Jeden jest piękny zieloniutki i grubiutki, drugi w 50 procentach a trzeci łysy kompletnie . Puszcza sporo od pnia na samym dole więc mam nadzieję, że odbije ale ciężko mu idzie...

Mogę za to pokazać moje kaliny Kilimandżaro Sunrise i Lanarth, właśnie zaczynają. Zwykła Kilkimandżaro jeszcze w pąkach.

Dereń China Girl będzie kwitł. I będą rzodkieweczki .

Oswajanie ogrodowe, czyli work in progress 12:02, 13 maj 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29264
Do góry
Poppy napisał(a)
Nozki Rapsody in blue



Od razu mi się ChFS przypomina. Dokładnie tak, jak nic.

W moim małym ogródeczku - Dorota 11:09, 13 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Dorotko jesteś mistrzynią dekoracji, w kazdym zakątku pięknie, zachwycam się donicami na parapecie, klimat jak w Grecji no i te Twoje bzy, teraz ich czas i zapach. Ale ilość lilii masz do po zazdroszczenia. To będzie dopiero spektakl koloru i zapachu. Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję za tak miłe słowa. Liliami Danusiu to ja się u Ciebie zaraziłam, przez 3 lata kupowałam po ok. 100 cebul.




Ogród z uśmiechem 11:05, 13 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'? 10:57, 13 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
Do góry
hej,

kupiłem 5 sztuk blue arrow w wysokości ok 1,20m i posadziłem je w odstepach 60 cm. Gleba przeciętna ok 5,0 pH - 25cm mieszanki ziemi ogrodniczej i iglakowej, potem piasek. Na dno dołka dałem przekompostowaną ziemię z 10 cm. Na góre osmocote dla iglaków długodziałający.

Rośliny przez pierwszy miesiąc zaczęły bujno rosnąć - przyrosty na dolnych pędach ok 10-15 cm. W połowie kwietnia zaczęły żółknąć od góry i najmocniej strony południowej. Podlewałem je intensywnie po posadzeniu.

Przyciąłem południowe pędy o 1/3, max połowę.

Jak dalej ratować?

Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 10:49, 13 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
zawitka napisał(a)


O kurcze szkoda tych dereni u mnie pąki zaschły tylko w jednym krzaczku o w tym

zgubiłam nazwę /mus odnależć/

Moje derenie w porządku a ten chory wygląda na to że przymarzł ale odbija nie będzie kwitł ale idzie wolniutko do góry . z 4 ch sztuk jeden bedzie kwitł.

A to nie jest czarny bez aurea ?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:45, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
i prawie gotowe, bo jeszcze pomalować trzeba, rodzi się pytanie na jaki kolor, chatki i pergoli czy koła



Kurczę, woda w ogrodzie jednak ma coś w sobie, strasznie mi się podoba ten zakątek.
Kolor? Moim zdaniem ciemny, żeby pomost tak nie świecił W odcieniu koła byłby idealny, żeby było spójnie, to są stałe elementy, które są tam cały czas obok siebie, nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych kolorów.
Już jest pięknie
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 10:41, 13 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Liliowo i kolorowo:) 10:41, 13 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Milka napisał(a)
Jesteś i ze wspaniałą wiosną. Elata jest, cieszę się, buź Danusiu


Jest elata, teraz pieknie kwitnie chodz tak szybko wypuszczała i troche mrozy jej zaszkodziły, bałam się o nią ale podlewałam codziennie i jest coraz ładniejsza. Za chwile będa kwitły Twoje bodziszki, chciałam je porozsadzac ale susza była straszna i zrobie to może jak przekwitną? Nie zaszkodze im?
Sciskam Cie mocno
Kwiecia dużo


Liliowo i kolorowo:) 10:33, 13 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
greg66 napisał(a)
No i dobrze, że jesteś

A to ciekawe z tą fontanną. Będę obserwował. Orliki mam w trzech kolorach
Taki jak u Ciebie też jest.

Trzymaj się ciepło Mam nadzieję, że noc nie zmrozi.


Jak miło się czyta
Orliki mam w bardzo różnych kolorach porobie zdjęcia, jak będziesz chciał to chętnie się podziele. Czytałam u Ciebie ile fajnych krzewów kupujesz i sadzisz, u mnie też takie całe ściany mam, które kwitną naprzemiennie ale też kolorami liścmi cieszą oko, jeden tylko problem, bo niektóre wymagają ciecia no i tak sama sbie stwarzam dodatkowej pracy a sił coraz mniej. Najgorsza jest ta susza bo widze, że nawet krzewuszki marnieją i dereń jeden.
Oj mieszkam w epicentrum teraz epidemii i żeby nie zwariować to za chwilę ubieram się ciepło i wyruszam do pracy w ogrodzie
A ten krzew czy drzewko na żółto kwitnące masz? Zero z nim pracy, odporny na wszystko też polecam KARAGANA syberyjska no i kalina cudna.

Złotlin widziałam u Ciebie





Miłkowo - sezon 2016-2022 10:28, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
mrokasia napisał(a)
Masz przepiekne orliki . Ja w zeszłym roku miałam jeden, w tym więcej bo się rozsiał tylko muszę poprzesadzać bo towarzystwo wyrosło mi na ścieżce .
A na widok Twojego klona Oridono aż oniemiałam. Kupiłam go sobie w zeszłym roku - dość wysokie ale szczupłe drzewko z jednym wiodącym pędem. I tak sobie myślę - jak się tak rozszaleje jak Twój to nie wejdę to domku ogrodnika . Ile Twój ma lat?

Kasiu, orliki są super i jest tyle odmian. Ja mam wrażenie, że to moje jakoś się miedzy sobą mieszają i wychodzą nowe miksy.
Jeśli chcesz aby się ciut zagęścił, przytnij mu końcówki, tak troszkę, pobudzi do wypuszczania nowych.
Mój ma raptem 4 lata, nadspodziewanie szybko urósł, jest piękny, jesienią taki wspaniały pomarańcz z nutką czerwieni. W sumie w sezonie ma 3 odmienne kolory, wiosną, latem i na jesień.

dużo urósł znowu
X/2019



listopad/2019
W moim małym ogródeczku - Dorota 10:27, 13 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Bardzo lubię zapach bzów Musi być obłędnie w Twoim ogrodzie o tej porze roku
Ewo u mnie cały sezon jest pachnący. za chwilę będą pachnieć 3 duże jaśminy, a w lecie 400 lilii. Maciejka też już powschodziła.





Ogród na glinie 10:18, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Czekam czekam i nie ma tych irysów.
Za to chwasty są, które już dwa razy tutaj plewiłam.
Hortensjowo 10:16, 13 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Anda napisał(a)


Mało trochę...

Powiem Ci, Ewuś, że jak tak patrzę na ten odcinek rabatki, to chyba najkorzystniej będzie zasadzić jednak trzmieliny na pniu i mocno je trzymać w ryzach.
Tak to wygląda z góry:

Przy patyku bambusowych rośnie sobie judaszek, więc jak on trochę nabierze masy, to zabierze sporo miejsca.
Od cisów do trawnika jest tylko 1,1-1,2 m.
Ogród na glinie 10:15, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Ogród na glinie 10:14, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry

W moim małym ogródeczku - Dorota 10:11, 13 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24711
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Mam kilka traw w donicach, byłam ciekawa jak będą się prezentować. Hortensji też mam kilka, które stawiam później w okolicach altany. Funkie już prawie wszystkie ustawiłam i dosadziłam do dużych donic. Dwie duże donice z fioletowogranatowymi dzwonkami wylądowały przy białej ławce. Została tylko drobnica, która się ukorzenia, albo wzmacnia.

Hakonki u mnie słabo rosną, wiosną po raz drugi zmieniłam im miejscówkę. Twoje trawy zawsze robią na mnie ogromne wrażenie.








Ależ cudne masz te bzy
O tak musi pachnieć teraz po całym ogrodzie.
Mój jedyny i przesadzany trochę bidnie wygląda. Nawet liście mam mikrusie.
Doświadczalnia bylinowo-różana 10:10, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Bez czarny Black Tower i kamasja kupiona w zeszłym roku. Chyba jej się miejsce podoba



Koniec
Ogród na glinie 10:09, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies