Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród bez reguł 09:39, 13 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Kochani, bardzo dziękuję za Wasze wsparcie i współczucie. To dużo znaczy, jest bardzo ważne. Dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy potrafią zrozumieć czyjś ból.
Dziękuję

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 09:37, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Kasya napisał(a)
Liliowiec ? Szaleństwo

Nooo , też w szoku jestem, tym bardziej że to nówka sztuka. Mała pipulka, a już chce zakwitać. Muszę sprawdzić, który to, bo kupiłam dwa
Albo / albo
Mój ogrodowy pamiętnik 09:35, 13 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8611
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Moje kalinki. Tylko 3 niestety bo trochę miejsca brak na takie spore krzaki.

Pink Beauty


Klimandżaro



Molly Schroeder



Śliczne masz te kaliny. Wszystkie pachną?
Żurawka - Heuchera 09:33, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
Marcin89 napisał(a)
Wstawiam zdjęcie mojej żurawki 'Marmalade' z zeszłego roku. W tym roku jest prawie łysa i poszła do rozmnożenia. Rosła tu z 4 lata i teraz zrobiła się brzydka. Kwiatów nie widać.

Sadzona była w zwykłą ziemię ogrodową ze sklepu zmieszaną z rodzimym gruntem. Bez kompostu.

Ogólnie ładnie się wybarwia i bezproblemowa. Wytrzymuje na słońcu.

Tylko gdzie ja zdobędę Marmalade, eh ale pasowałaby mi na moją rabatkę obok Gotham
Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus 09:27, 13 maj 2020

Dołączył: 12 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry,

miesiąc temu posadziłam dwa 3m szpalery grabowe, które pięknie się zazieleniły. Wczoraj zauważyłam, że na obu pojawiły się dwa 'szkodniki' - chciałam prosić o ich zidentyfikowanie i ewentualne instrukcje jak z tym walczyć. Czy jest coś ekologicznego co mogłoby zostać użyte? Sąsiaduję z parkiem krajobrazowym i nie chcę truć pobliskich ptaków.
Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa 09:23, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Do góry
Anda napisał(a)
Śliczne roślinki To iryski?

Dzięki Kochana iryski ♡ w tym roku kupiłam kłącze "Pink Parfait" ale chyba temat nieudany, na zdjęciach boski... no zobaczymy. Najpierw był w ogrodzie teraz trafił do doniczki. Jak przeżyje to żyć będzie, a jak nie to pa pa
Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 09:09, 13 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14259
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Halinko u mnie na 5 kamasji tylko jedna kwitła, pozostałym pomarzły i zasuszyły się pąki. Nawet nie wiem kiedy.

Teraz najbardziej mi żal dereni kwiecistych, wszystkim pączki już pousychały a tyle ich było. A jak Twój chory dereń?


O kurcze szkoda tych dereni u mnie pąki zaschły tylko w jednym krzaczku o w tym

zgubiłam nazwę /mus odnależć/

Moje derenie w porządku a ten chory wygląda na to że przymarzł ale odbija nie będzie kwitł ale idzie wolniutko do góry . z 4 ch sztuk jeden bedzie kwitł.
Okno na ogród 09:04, 13 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21538
Do góry
Haniu, a jakby tego klona wsadzić tu:

To rozplenic mogłabyś nie ruszać tylko to małe coś rosnące przy trzmielinie.


Moja Kilimandżaro Sunrise też już rozwija kwiatuszki, muszę do niej zajrzeć .
Okno na ogród 08:58, 13 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Maja kalina Kilimanjaro. Pierwsze kwitnienie u mnie. Jestem zauroczona tymi kwiatuszkami.
Motyle - fruwające kwiaty 08:53, 13 maj 2020


Dołączył: 16 maj 2014
Posty: 53
Do góry
Paź Królowej
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie... 08:45, 13 maj 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Do góry
Agi2006 napisał(a)



Wstaw zdjęcie jak będą rozwinięte.
Przerabianie ogródka pod swój gust 08:42, 13 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Słodziak!!!! Pozdrawiamy z poranka z naszego ogordu

Ptasi gaj 08:39, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Makao_J napisał(a)
Moje azalie w tym roku słabo. Nawet bym powiedziała - bardzo słabo. O różanecznikach nawet nie wspomnę. Nie wiem czemu.
Twoje azalie są śliczne mimo iż piszesz że też słabo. Uwielbiam te wielkokwiatowe.
Skoro i ja jestem nie zadowolona i Ty z tych roślin w tym roku to może mamy wspólny problem.
U siebie podejrzewam suszę i brak nawozu.




Aniu zeszły rok bardzo suchy przez to nie mogły nawiązać pąków kwiatowych. Te które słabo u mnie nawiązały to młode zeszłoroczne nasadzenia nie zdążyły się zawiązać korzeniami w ziemi. To o tych pisalam. Stare które są kilka lat na tym samym miejscu dają radę i będą ładnie kwitły jak ich mróz nie załatwi.

Azalia Chanel piękne później kwitną w tym roku marnie wyglądają.
Co tu dużo mówić wiosna byle jaka w tym roku. Po okwitnieciu kwasolubow trzeba je nawieźć pod koniec czerwca.

Stare krzaki wszystkie mają takie bomble.

Ogród w remoncie 08:25, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Mój łanik Walker's low



Doświadczalnia bylinowo-różana 08:10, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Magara napisał(a)

Ewa, tak wyglądają moje posiwiałe mszyce:

Doświadczenie moje żadne, w zeszłym roku były "tylko" czarne i to raczej w warzywniku (głownie na bobie) plus na tych nieszczęsnych przekwitających tulipanach, o których pisałam, no i oczywiście na wiśni i czereśni
Daj proszę znać co myślisz - te siwe małpy to mszyce czy jeszcze coś gorszego???


Niestety to nie są mszyce. To jakiś rodzaj miseczników, jeśli się nie mylę. Dużo ich masz?
Ogród na glinie 08:08, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Posadzone. W nogi poszły młodziutkie sadzonki żurawek Marmalade i Rio oraz turzyca Evergol. Fajnie tak zrobić obsadzenie bez wizyty w sklepie. Mam nadzieję że hortensja da radę, bo słońce do południa tu mocno świeci. Za 2 tygodnie dam jej coś na zakwaszenie gleby.

Ogród na glinie 08:04, 13 maj 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Do góry
Wykopałam moją pierwszą samodzielną sadzonkę, już kilkuletnią, hortensji bukietowej Silver Dollar. Zauważyłam, że da się obciąć tak, że będzie na krótkim pieńku. Właściwie obcięłam więcej niż zostało.

Ziemia z korzeni niestety obsypała się, mimo że było mokro. Ale i tak musiałam skrócić korzenie bo się nie mieściły w donicy. Potem przesiałam kompost.
Ogród w remoncie 08:04, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
wstawię ci zdjęcie
takie szukam
potem usunę


Ogród w remoncie 07:52, 13 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Kasya napisał(a)
A co będzie w kręgu ?


Będzie ciurkadełko

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies