Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Makao_J 07:19, 13 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Moje azalie w tym roku słabo. Nawet bym powiedziała - bardzo słabo. O różanecznikach nawet nie wspomnę. Nie wiem czemu.
Twoje azalie są śliczne mimo iż piszesz że też słabo. Uwielbiam te wielkokwiatowe.
Skoro i ja jestem nie zadowolona i Ty z tych roślin w tym roku to może mamy wspólny problem.
U siebie podejrzewam suszę i brak nawozu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 08:39, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Makao_J napisał(a)
Moje azalie w tym roku słabo. Nawet bym powiedziała - bardzo słabo. O różanecznikach nawet nie wspomnę. Nie wiem czemu.
Twoje azalie są śliczne mimo iż piszesz że też słabo. Uwielbiam te wielkokwiatowe.
Skoro i ja jestem nie zadowolona i Ty z tych roślin w tym roku to może mamy wspólny problem.
U siebie podejrzewam suszę i brak nawozu.




Aniu zeszły rok bardzo suchy przez to nie mogły nawiązać pąków kwiatowych. Te które słabo u mnie nawiązały to młode zeszłoroczne nasadzenia nie zdążyły się zawiązać korzeniami w ziemi. To o tych pisalam. Stare które są kilka lat na tym samym miejscu dają radę i będą ładnie kwitły jak ich mróz nie załatwi.

Azalia Chanel piękne później kwitną w tym roku marnie wyglądają.
Co tu dużo mówić wiosna byle jaka w tym roku. Po okwitnieciu kwasolubow trzeba je nawieźć pod koniec czerwca.

Stare krzaki wszystkie mają takie bomble.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 13:17, 13 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zaglądam, nie zawsze zostawiając ślad, wypatruję łanów niezapominajek.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 13:47, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Dorota123 napisał(a)
Zaglądam, nie zawsze zostawiając ślad, wypatruję łanów niezapominajek.





Dorotka jestem bardzo zadowolona z niezapominajek bardzo ładnie wyglądają i znowu w tym roku zasiew zrobie. Posadziłam je też w cieniu i bardzo ładnie kwitną mają intensywniejszy kolor.
Jednym słowem strzał w dziesiątkę.
Mam też niezapominajki wodne mniejsze te dopiero mają kolor ale aparat nie potrafi uchwycić tego koloru próbowałam. Może eM swoim Samsungiem foto zrobi.

Dzisiaj kupuje funkie

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 14:19, 13 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Elu będę wyczekiwac na czas kwitnienia lilii i podjadę do tego sklepu, który polecasz. Monument piękny- napewno choc na jednego znajdę miejscówkę. Tym bardziej, żak zaraza go nie bierze
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ElzbietaFranka 16:19, 13 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
anka_ napisał(a)
Elu będę wyczekiwac na czas kwitnienia lilii i podjadę do tego sklepu, który polecasz. Monument piękny- napewno choc na jednego znajdę miejscówkę. Tym bardziej, żak zaraza go nie bierze



U mnie jest ok 10 lat i nic go nie brało. Jedynie kilka razy przymrozki mu wiosna liście. Wcześnie wypuszcza liscie i np taka Zośka się trafi i przymrozi, ale szybko następne wyrastają i znowu ładny.
U mnie wydmuchow to zawieje mrozem i po krzyku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:32, 14 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Wczoraj kupiłam funkie, niektóre po 15 zł i 2 szt takie większe po 30 zl,ale chyba przepłaciłem.
Najgorsze to, że jak popatrzyłam na producenta szkółka Pilawa k/Piaseczna przez którą przejezdzam na działkę to mnie .... Wzięła.
Weszłam na ich stronę a tam wybór że włosy dęba stają.
No trudno pojadę zobaczę. W każdym razie nie należy się napalać.

Ostatnie tulipany bo w cieniu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:24, 14 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniały widok, chyba pierwszy raz to miejsce pokazałaś.
Strasznie drogo funkie. Swoich nie dzielisz?
Jakich ci brakuje?
Odnośnie jarzębiny i jarząbu szwedzkiego napisałam u siebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 08:00, 14 maj 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Czytam ze tniesz azalie a to ciekawe ???????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 09:38, 14 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Milka napisał(a)
Wspaniały widok, chyba pierwszy raz to miejsce pokazałaś.
Strasznie drogo funkie. Swoich nie dzielisz?
Jakich ci brakuje?
Odnośnie jarzębiny i jarząbu szwedzkiego napisałam u siebie



Widok z pobliskiego parku nawet widzisz posadzone świeżo drzewa jesiony które jesienią pięknie się przebarwiają na cytrynowo. Jest to kompleks przy kościele z dużym placem zabaw dla dzieci w różnym wieku.
W drugiej części będą robić w innym stylu. Zresztą rozmawiałam na dniach Ursynowa z projektantka aby pokusiła się o zrobienie projektu z wodospadami górskimi bo tam teren bardzo nie równy. Jak jej opowiedziałam jak to widzę to była zaskoczona takim pomyslem. Wystarczy nawieźć głazów, zrobić kaskady wodne i ścieżki z palami i linami o roślinach cieniolubnych paprociach, funkcjach i innych. W każdym razie dzwoniła do mnie i w tym kierunku posuwa się projekt. Ona miała pomysł inny bo nie ma pieniędzy.

Ja sama nie wiem jakich mi brakuje w tym rzecz widzę, że ładne to kupuje.
Miałam od kilku lat hosty 3szt i je w zeszłym roku rozsadzilam. Juz spore kępy.
Żebym wiedziała, że się tak ładnie dzieła to bym już dawno podzieliła. Jak szparagi w ziemi. Bez problemu się dziela. Kupuje pojedyncze sztuki bo w następnym roku można podzielić.
Ogrodnik sąsiad ma wyższe ceny ale za to rośliny prima sort. Wszystkie trawy od niego prawie 80 procent roślin to jego szkółka więc nie ryzykuje gdzie indziej. Sklepy internetowe mają niższe ceny ale jak dołączysz przesyłkę i nie masz wpływu na jakość towaru to wolę sąsiada daje czasem upust.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies