Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Malwowy ogród 06:04, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
ElaS napisał(a)

Spacer udany.
Cudowny orlik, zbieraj koniecznie nasiona.
Nowy zakupy udane, nawet masz plan, będę kibicować.
A co z kociakami potem, masz komu oddać?
Pozdrawiam serdecznie Elu
Sezon 2017 u Hanusi 05:54, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Jolu, pada deszcz! Odpoczynek wymuszony, ale z deszczu się cieszę. No i przebrałam rękę w nadgarstku. W dodatku prawym. Co to znaczy wziąć się za robotę, po półrocznym nieużywaniu laski.
Nic nie dźwigałąm, tylko haczkę, a i to było za dużo.

Zrobiłam okład i siedzę. Lewą nie umiem pracować.




Ojej, biednaś, cmokam.
Moja prawa też stale spuchnięta, co ranek, potem jakość odpuszcza, ale właśnie ta ręka mnie tak z wyra wygania, mam nadzieję że się polepszy.
Przeczytałam, co cię wkurza na rabacie, tak czasami bywa z siewkami.
Odpoczywaj, do soboty może będzie lepiej z ręką i z pogodą, bo nawet i u mnie tylko +2, a wieje non stop.
Śniedki są śliczne
Sezon 2017 u Hanusi 05:50, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
U mnie pada z przerwami od rana. Zaledwie 5 stopni. Zimno. W porównaniu do wczorajszych 22 stopni. Cóż ogrodnicy muszą czuwać.
W tym roku ta piwonia nie zakwitnie. Wszystkie pączki zmrożone. Dobrze, że prezy korzeniu jest oznaka życia.

Ojej, szkoda, bo śliczna. Z tą pogodą się nie wygra, a u was to w szczególności i chłodniej i zmiennie bardzo.
W ogródku emerytki 05:41, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
gogo napisał(a)


U Ciebie też będzie bez szkód.
U mnie już nie będzie przymrozków, prognozy skandynawskie są niezawodne, nawet co do godziny

Tak wyglądają moje ogrodówki, o dziwo, dwie mają pączki


Będą kwitły.
Orliki są wdzięczne
A wasze koty, to mają u was raj
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 05:38, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Kasya napisał(a)
Ja rozumiem ze skrzynki jeszcze nieogarnięte i nieobsadzone.... ale to nie znaczy ze można w nich spac!


Wie, gdzie najcieplej
I u mnie tylko +2, wszystko żyje, więc na razie jak nie ma mrozów, nie martw się o rośliny. Pomidory zostały moje na zewnątrz i mimo spadku temperatury z 24 na 2, żyją
Blaski i cienie nowego życia 05:35, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
Urszulla napisał(a)


Szukałam wczoraj, te co mi się podobały miały zawrotną cenę. Przeanalizowałam blogi i wymyśliłam narazie coś prostego. Czy się mi będzie podobało na dłużej to nie wiem.


No proszę, jaka kreatywność.
Ja jeśli przycinam coś w tujach, to wszystko daję pod hortensje, które rosną w kole bukszpanowym i w nim 2 wielkie miłorzęby, dużo odpadów ściętych tam wrzucam, szyszki, dzięki temu lepiej wilgoć tam się trzyma, a i tak powoli się to rozkłada i użyźnia
Mój ogrodowy pamiętnik 04:38, 13 maj 2020


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1296
Do góry





te fotki z klonikami - pierwsza klasa !
Za drzwiami do ogrodu... 01:03, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:57, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:55, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry

Osiedlowy ogródek 00:54, 13 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
Może nie są idealne w kształcie...ale pyszne, nie dmuchane, konkretne

Helen to przez Ciebie albo dzięki Tobie i Galgasi



Przepisy są tu

https://www.ogrodowisko.pl/watek/247-chlebek?page=13
Za drzwiami do ogrodu... 00:51, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:46, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:43, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 00:40, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Majowa odsłona ogrodu:
Za drzwiami do ogrodu... 00:34, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
Niezapominajki opanowały mój ogród..., przez jakiś czas pozwalam im na to.Potem zostawiam tylko kilka krzaczaków do ponownego wysiania się, by kolejne wiosny znów cieszyły oczy i zadarniały puste miejsca ,gdy jeszcze buliny i trawy są malutkie.

Przerwa na kawę... 00:28, 13 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
inka74 napisał(a)
Muszę więcej emotek uśmiechniętych wstawiać )

Rabata ma 3,8 x 1,8. Wbrew pozorom miejsca jest sporo. Ja dobieram mniejsze odmiany i piętra robię. Nie wiem czy na zdjęciu cokolwiek zobaczysz roślinki małe, tylko ciemierniki spore


Metasekwoja ma 2 przyrosty więc żyje. Pytanie czy ruszy bardziej czy tak zostanie bo tam jest dla niej za sucho. Na razie kombinuję na kartce a właściwie kartkach


E tam, nie trzeba. Tych emotek znaczy sie

Jak zwykle na zdjeciu rabata wyglada na mniejsza, dzieki za wymiary. Cos tam widac, jakby co Tez wybieram niby mniejsze, a pozniej rosnie wszystko inaczej. Ale tez mam problem z kupieniem czegos szczepionego wysoko w normalnej cenie. Dochodze do wniosku, ze powinnas mi osobiscie (nie na kartce) upchac to i owo, jestes w tym mistrzem! Latem juz pewnie bedzie fajnie.
Za Mete trzymam, na pewno wykobinujesz cos, i gdzies zmiescisz te dodatkowa fastigiate, nie mam watpliwosci.

Podmiejski ogródek 00:17, 13 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
makadamia napisał(a)



wreszcie jest szansa na zadarnienie terenu


dwie sosenki z rabaty przesadziłam pod świerka, zobaczymy czy im nie będzie za ciemno. pomiędzy nimi mam nadzieję, że irga się ukorzeni, bo trzymałam ją dwa dni w wodzie i sadziłam z gołym korzeniem.


chwilę po tym, jak zrobiłam to zdjęcie, wrócił mąż i przesadziliśmy tego biednego rodka w dziurę, którą widać na zdjęciu. Wsadziłam pod niego jeszcze epimedia, które cały dzień czekały, a jak skończyłam, to już deszcz lał i zdjęć nie było jak zrobić.


Asia, ale czad. To juz wyglada dobrze, jakby bylo od dawna. Jak z laweczka

A co nazwy, czyli ew katafalkow/grobow, to idealnie wpisuja sie w Wasz ogrod, skoro jest juz szubienica a schrony swiecily swojego czasu triumfy.
Astrantia major - jarzmianka większa 00:11, 13 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Gardenarium napisał(a)
Mocny kolorek burgundowy np. odmiany 'Venice', 'Moulin Rouge', 'Ruby Cloud' lub 'Claret'


Powiedzcie proszę, która z ciemnych jarzmianek kwitnie najdłużej/najpewniej/bezproblemowo? Jakie macie doświadczenia? Czytałam na forum, że niektóre kwitną zdecydowanie krótej niż jasne jarzmianki.
Ogród Basi 00:07, 13 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
basia3012 napisał(a)



Do tych wiader zlewamy "szarą wodę" zebraną z całego dnia. Trzecie wiadro stoi w spiżarce. Jesteśmy zadowoleni, zbieramy dziennie 3 wiadra po 20 litrów.


Basiu w jaki sposób zbieracie tą szarą wodę macie zamatowaną jakąś instalacje do jej odzyskiwania?
Szkoda, że nie będzie obwódek żurawkowych.Ładnie było U mnie też ich sporo na obwódkach, ciekawe kiedy ja podejmę taką decyzję
A coroczne cięcie cisowego żywopłocika i pewnie jakieś opryski...oj, bez pracy się nie obejdzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies