Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przy ścieżce 12:01, 05 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
vita napisał(a)
No to sobie pojojczyłam, raz na jakiś czas każdemu wolno

Pokażę co tam jeszcze w ogródku.



Spójrz Vita, czy to będzie taka odmiana? Te dostałam od Uli i kwitną od połowy marca, a zdj zrobiłam 2 dni temu, więc są świetne znasz może ich nazwę?

Grzebiuszka ziemna 11:47, 05 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)

Boszszsz a ja tyle kwiatów z gałęziami wywaliłam po przycince.....

No widzisz Sylwio

Aniu - dziękuję, tak tematy prowansalskie są nam obu miłe
Te moje drzewka są z nazwy kolumnowe i one dorastają maksymalnie do 2 m i są trzeci rok w donicach, w tym roku będą owocować różnie.

Patrycja_KG_Lu napisał(a)
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10827-glina-i-zielsko?page=860 Bożenko widziałaś co kiedyś wrzuciłam u Lidki w sprawie kolumnowych drzewek? U Ciebie jakoś podejrzanie "normalnie" wyglądają niektóre kolumnowe. Ja na razie mam tylko 2 jabłonie kolumnowe (planuje jeszcze jakąś śliwę i inne dokupić) i u nich krótkopędy rzeczywiście w małych odstępach i nie ma takich wychodzących szeroko gałązek. Po tamtym wpisie bałam się zamówić online i kupiłam na żywo swoje oglądając dokładnie.

Patrycjo przeczytałam i wydaje mi się, ze te owocowe po prostu trzeba kształtować i przycinać, aby zachowały kształt, ale oczywiście mogę się mylić. Na początku w momencie zakupu tak mniej więcej wyglądały, jak przytoczyłaś. Dzięki Tobie przypomniałam sobie o cięciu i podcięłam w/g przepisu od producenta gałązki, poza wiśnią groniastą, bo ta tak obsypana kwieciem, że nie miałam śmiałości ciąć
Patrycjo moje supertunie wyglądały w tym roku tak:



Więc nie tak ukwiecone jak Twoje, ale po 2 dniach posadzenia w większe doniczki szybko się rozsiadły, więc mam nadzieję, że z nimi wszystko ok


Dorotko, Ewo i Alu dzięki za odwiedzinki

A magnolia po zerwaniu kwiatów i pąków (zbierałam 3 dni) w ilości nie cały kilogram (700 gram) oszalała i znowu puściła całą masę, tak wygląda obecnie, podejrzewam, że to jednak Susan:




po drugiej stronie równolegle posadziłam zakupioną rok temu malutką magnolię, jasnoróżową, ktoś ma pomysł na nazwę? Ma zaledwie 50 cm a 9 kwiato-pąków


Przy ścieżce 11:46, 05 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
No to sobie pojojczyłam, raz na jakiś czas każdemu wolno

Pokażę co tam jeszcze w ogródku.







Przy ścieżce 11:14, 05 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
vita napisał(a)



I perełki i szkielet ogrodu bardzo pociągające Takiej ilości kwiecia to ja nie widziałam na dereniach.
Ten biały rządek to kalina angielska?
Przy ścieżce 10:26, 05 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry





Ten wawrzynek i kalina angielska w tle wspaniale pachną




Przy ścieżce 10:12, 05 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Z kronikarskiego obowiązku umieszczam fotkę kwitnącej tarczownicy. Poległa przy ostatnich przymrozkach, dostały i kwiaty i liście





Z tych fotek bije więcej optymizmu




Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 10:07, 05 maj 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
DariaB napisał(a)


Takie bardzo wielkie to one nie są ale fajnie, że chociaż udają mam trawnik na froncie i z jednego boku domu.


To muszę zapamiętać bo kojarzę Twój ogród tylko z tymi dużymi rabatami o ścieżkami w nich. Tej części z frontu i boku nie mogę z Tobą skojarzyć. Jakbym w dwóch innych ogrodach była. Teraz już zapamiętam.
Teraz po tych kanzanach mi się przypomniało jak ostatnio martwiłaś się że wąsko i nie możesz ich dobrze uchwycić. Faktycznie.
Tak to jest jak ogrodu nie widać na żywo i trzeba sobie w wyobraźni zdjęcie poukładać
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 10:05, 05 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
...

...

Super te zakątki Sylwio
Anna i Ogród 2 09:58, 05 maj 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8636
Do góry
Mężaty przygotowuje wsadzone do gruntu pomidory na dzisiejsze przymrozki
Choroby bukszpanów 09:44, 05 maj 2025


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
j_damian napisał(a)
Podłącze się do tematu.


na zdjęciu to grzyb czy przemrożone nowe listki ??


Mi też zmroziło.
Po cięciu nie będzie nic widać
Sezon 2017 u Hanusi 09:39, 05 maj 2025


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Do góry
Haniu widzę, że syreniłaś nad morzem
Ktoś umieścił taki obrazek z majowego weekendu, ale nie zapisałam kto, tylko zapisałam obrazek


Nasz przydomowy ogródek 09:32, 05 maj 2025


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11254
Do góry
Basiu dzięki. Piesio już bardzo wiekowy ale jeszcze spacerujemy a dla mnie tak bardzo potrzebne. Skoro są w sprzedaży obroże i smycze dla kotów to pewnie ludzie z nimi spacerują.
Ochłodziło się wyraźnie do 12 stopni. Oby tylko nie było przymrozków.







Brunery zakwitły niczym niezapominajki a i piwonia drzewiasta ma kilka kwiatów.
Ogrodowe marzenie Mrokasi cz. II 08:56, 05 maj 2025


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 12340
Do góry
mrokasia napisał(a)


To jest świetne zdjęcie. Fajna perspektywa się zrobiła.
Na pozostałe też tylko "ochać" można
Niemal się cieszę, że praca zawodowa się zaczęła to można odpocząć od rycia
Przy ścieżce 08:29, 05 maj 2025


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 5120
Do góry
Basieksp napisał(a)
Bardzo fajna, podoba mi się dziewczyny mają rację, że u Ciebie jest dużo ciekawych perełek


Dziękuję Basiu i wszystkim dziewczynom Sangwinaria po kwitnieniu też do polubienia, za te dekoracyjne liście



30 arów wietrznej pustyni 07:19, 05 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
JoanNa napisał(a)
I parę kadrów z mojej różanecznikowej. Rózaneczniki toną w morzu siewek trzcinnika Brachytrycha.


Serio on tak się sieje? Zapisałam go wczoraj na listę zakupów, a teraz mnie trochę wystraszyłaś.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 05:49, 05 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Wcale mi sie te prognozy nie podobaja, wcale
Juz glicynia stracila wiekszosc kwiatow po ostatnich, kiwi zwazone bedzie odbijac, robinia ma zmrozonych polowe lisci …..i znowu ?
30 arów wietrznej pustyni 00:35, 05 maj 2025


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 1940
Do góry
JoanNa napisał(a)
Klaudia, kocimiętki wystartowały piorunem, i te co w pelnym sloncu to juz ladnie kwitną, a kępy które przesadziłam na rabatkę wschodnią, gdzie słońce jest tylko do godz. 15, stoją w miejscu w wersji bez pączków. Jeżówki na rondzie też jedna odmiana juz ma pąki, nie wiem co im tak śpieszno, ochłodzenie zapowiadają...
Martwią mnie te mini budleje- liscie takie poskręcane, i jakies brązowe się robią. Młode tez wyrastają takie pokręcone. No paskudnie to wygląda. Robali żadnych tu nie widzę..Twoje normalnie odbijają?


Moje budleje wszystkie jakos w tym roku wolno odbijają a te miniaturki wyjątkowo się kula , może liści żółtych nie ma ale są takie specyficxne wszystko już ładnie ruszyło nawet lawendy które myślałam że padły, ale na razie nie panikuje z tymi budlejami myślę że się odbudują tyle że wkurzają wygladem
30 arów wietrznej pustyni 22:40, 04 maj 2025


Dołączył: 17 lut 2023
Posty: 614
Do góry
I parę kadrów z mojej różanecznikowej. Rózaneczniki toną w morzu siewek trzcinnika Brachytrycha.


Max Frei też fajnie przybrały na masie i juz uzbrojone w pączkilubię je
I zawciągi, które były nieco zmaltretowane w ubieglym sezonie przez brukarzy.
Choroby bukszpanów 22:29, 04 maj 2025

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 76
Do góry
Podłącze się do tematu.


na zdjęciu to grzyb czy przemrożone nowe listki ??
Chore bukszpany 22:26, 04 maj 2025

Dołączył: 22 sie 2020
Posty: 76
Do góry
Nie miałem tego przed zimą to przemrożone czy grzyb ? Jak rozróżnić ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies