Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Przerabianie ogródka pod swój gust 07:02, 15 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry









Przerabianie ogródka pod swój gust 06:50, 15 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Bardziej ogrodowo












Ukojenie 02:33, 15 lip 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Do góry
sarenka napisał(a)
Zoja, co dobrego słychać u Ciebie?


Zaczal sie czas kwitnienia jezowek

Meteor red i samosiejki zeszloroczne.

I kwitna anabell na lukowej


No i takie cuda po ogrodku mi buszuja
Rozpoznawanie chorób i szkodników 23:49, 14 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Do góry
Mazan napisał(a)
Annak

Przede wszystkim sprawdź odczyn. Od wartości wskazanych przez kwasomierz będzie zależało dalsze działanie, w przeciwnym razie można jedynie zaszkodzić.


Pozdrawiam


Mój Drogi Mazanie,
ja już tradycyjnie po weekendzie z nową porcją problemów: hortensje rzeczywiście mają za wysokie ph, bo 7-7,5. A te bukietowe to powinny mieć między 5,5-6. Jak w związku z tym im pomóc?
I drugi problem - porzeczki. Zaniedbałam je, przyznaję, ale czasu brakowało. Teraz już owoce zebrane, a liście wyglądają fatalnie. Coś je mocno zaatakowało już dużo wcześniej (całe krzewy). Teraz mogłabym się nimi zająć, ale nie wiem jak. Pomożesz? mam nadzieję, że tak, więc od razu serdeczne dzięki.
Oto jak wyglądają:


Przerabianie ogródka pod swój gust 23:31, 14 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Dzis znow lataly nietoperze tuz przy moim wejsciu Tym razem inne gatunki. Az sie przerazilam haha.

Lazily mi po dachu dobre 10 minut i zbieraly pajaki!




Moja działka na Dębowym Lesie 23:23, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
AniazUroczyska napisał(a)

Obornik bydlęcy i kompost.

To masz bardzo dobrze rzeczy. Nie namyślaj się tylko dawaj szybko.
Bo potem to już będzie ciut za późno.

Moja działka na Dębowym Lesie 23:19, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Aniu Twoje rabaty są tak bogate że napatrzeć się nie mogę a jeszcze te Twoje zdjęcia piękne

Małgosiu dziękuje bardzo .




Przerwa na kawę... 23:18, 14 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
inka74 napisał(a)
Po ostatnich wizytach głowę pełną pomysłów mam.
Dziś zrobiłam przeróbkę na rabacie za domem. Połowa roślin zmieniła swoje miejsca ale efekt średni. Coś jest jeszcze nie tak. Musiałam przesunąć derenia Venus bo ma całe liście poparzone od słońca. Wygląda tragicznie. Schowałam go bardziej za derenia Ivory halo. Wkopałam hortensję dębolistną ale nie wiem jak duża urośnie więc na razie dostała hosty do towarzystwa. Te łatwo można przesadzić. Rododendron został wkopany w donicy. Miałam go oddać w dobre ręce ale po przesadzeniu w kwaśny torf nagle zaczął odbijać. Dostanie więc 2 szansę

Na drugiej rabacie z cisem zrobiłam porządki kolorystyczne. Za dużo tam wszystkiego napchałam i chiński dywan wyszedł. Zabrałam żółte hosty - zostały same zielone i ciemierniki. Tu też powstała przechowalnia dla magnolii Genie. Jest wkopana w donicy. Jak przeżyje zimę to znaczy, że chce żyć. Wtedy poszukam jej innego miejsca. Z rabaty wyleciała biała serduszka. Wszędzie piszą, że ginie po przekwitnięciu. Moja robi się 3 razy większa.

Zdjęci po ciemku robione zostawiam.



Zdjęcia baaaaardzo klimatyczne .
Całe szczęście, że ja dziś miałam głowę zajętą czymś innym a centra ogrodnicze pozamykane bo bym pewnie podobna działalność uprawiała jak Ty .
Moja działka na Dębowym Lesie 23:17, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
AnnaMS napisał(a)

Piękności oj dużo by cytować ... piękne rabaty

Aniu, dziękuję bardzo.
ale u ciebie tez jest pięknie

Moja ogrodowa zaszczyciła 1 kwiatkiem. Chyba jeszcze ze 2 się szykują.

Przerwa na kawę... 23:06, 14 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Po ostatnich wizytach głowę pełną pomysłów mam.
Dziś zrobiłam przeróbkę na rabacie za domem. Połowa roślin zmieniła swoje miejsca ale efekt średni. Coś jest jeszcze nie tak. Musiałam przesunąć derenia Venus bo ma całe liście poparzone od słońca. Wygląda tragicznie. Schowałam go bardziej za derenia Ivory halo. Wkopałam hortensję dębolistną ale nie wiem jak duża urośnie więc na razie dostała hosty do towarzystwa. Te łatwo można przesadzić. Rododendron został wkopany w donicy. Miałam go oddać w dobre ręce ale po przesadzeniu w kwaśny torf nagle zaczął odbijać. Dostanie więc 2 szansę

Na drugiej rabacie z cisem zrobiłam porządki kolorystyczne. Za dużo tam wszystkiego napchałam i chiński dywan wyszedł. Zabrałam żółte hosty - zostały same zielone i ciemierniki. Tu też powstała przechowalnia dla magnolii Genie. Jest wkopana w donicy. Jak przeżyje zimę to znaczy, że chce żyć. Wtedy poszukam jej innego miejsca. Z rabaty wyleciała biała serduszka. Wszędzie piszą, że ginie po przekwitnięciu. Moja robi się 3 razy większa.

Zdjęci po ciemku robione zostawiam.

W moim małym ogródeczku - Dorota 22:59, 14 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89798
Do góry
Dorota123 napisał(a)
U mnie troszkę padało w nocy, poprawiło się przed południem, a ok. godziny 14 to już lało ku mojej radości, temperatura spadła do 15 stopni. Teraz już świeci słoneczko.




Bezczelnie zazdraszczam
Ogród w remoncie 22:39, 14 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Wczoraj i dzisiaj działałam na tej podpłotowej rabacie. Miałam zmienić tylko trochę a przeorałam pół rabaty. Rośliny trochę ucierpiały, jeżówki najbardziej ale trudno, w przyszłym roku będą ładne. Przynajmniej widziałam jak to wszyztko pasuje bo rośliny w fazie rozkwitu. Mam tylko wieczorne zdjęcia z telefonu, na szybko i bardzo robocze.



Nie widać ale za rozchodnikami są rozplenice a pomiędzy nimi bodziszki wspaniałe. Na wiosnę jeszcze narcyzy recurvers. Muszę dokupić jeszcze trzy perowskie by była w dwóch rzędach. Zastanawiam się czy nie wcisnąć w pas rozplenic i bodziszków np lilii.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 22:36, 14 lip 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
MarcinKRK napisał(a)
Włączam się w trend spokojnych kolorów
H. quercifolia Snow Flake


Jaka piękna!
Jak wygląda jesienią?
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 22:35, 14 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15252
Do góry
Gardenarium napisał(a)






Lilie bardzo ładnie się rozrosły w tym roku, tfu aby nie zapeszyc.
Danusiu czy dałaś im jakiś nawóz (korki) na start. Pytam bo rewelacyjnie rosną. Czy one posadzone w donicach?
Moje po wczorajszym gradzie mają liście jak sito też były ładne, wypietrzaly się, duże jak talerze.

To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:33, 14 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Gruszka_na

Special for You.

[img size=640x427
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/189/1899425/original.JPG[/img]







Merci
Do raju daleko - u Ewy 22:31, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Niezawodne jeżówki od Mirki Dzięki Mireczko
Dr RX


I kłosowiec od Kasi - ten mi się tylko jeden uchował






Ewcia dla mnie wszystkie piękne kwitnienia.
Podziwiam piękne hortensje ogrodowe. TC on
Ale jak pamiętam to ty miałaś piękne.
U mnie nie chcą tak ladnie rosnąć
jeżówki też nasz śliczne .
Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa 22:31, 14 lip 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Do góry
Skończyłam dzisiaj malowanie tarasu olejem. Miałam obawy bo taras był wcześniej pomalowany olejem w kolorze palisandru aa teraz chciałam jasno szary
To tu- to tam- łopatkę mam ! 22:30, 14 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 21532
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Irenko, annabelki mam dwie. Jedna stoi, a druga dzisiaj musiałam podwiązywać za pomocą rajstopek do masztu.
Pierwsza zaczyna kwitnienie Candlelight. Pięknie się jej przebarwiają liście jesienną porą.








Moja też już zaczyna, choć jeszcze nie tak obficie .
Sosnowe zacisze 22:22, 14 lip 2019


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Do góry
Co robię? Czytam dwa fora, tylko na ogrodowisku jestem zalogowany. Od samego początku wyznaję zasadę co na działce się urodziło musi wrócić na nią. Dlatego kompostuję głownie zrębki sosnowe w połączeniu z mocznikiem ( wiem poprawię się i będzie g. końskie) i trawą wynoszoną z lasu. Dlaczego z lasu? Sąsiedzi koszą trawniki wynoszą do lasu, a jak nie widzą taczką przynoszę do kompostowników. Po pewnym czasie wygląda to tak(jeszcze przed przesianiem):


Na jesień mam tego wyrobu ponad 3 m3.
Oczywiście na kompost idą też wygrabione igły sosnowe pomieszane z liśćmi akacji i dębu i licha skoszona trawa. Miejsce gdzie rośną hortensje było przez rok szykowane. Przekopane 3 razy posiany poplon i przekopany, nawiozłem przekompostowane zrębki i ponownie przekopałem, jakoś rośnie. Robię też zapachowe "płyny":

Ale zdaję sobie sprawę, że do tematu muszę podejść kompleksowo, ale jak?
Mój ogrodowy pamiętnik 22:21, 14 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Rutewka, macra i borówki.




Piękna rutewka.ha mam fioletową
Piękna trawka troche podobna do jednej mojej

Jeżówki też masz śliczne
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies