Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Rozpoznawanie chorób i szkodników

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie chorób i szkodników

Alicja169 21:18, 08 lip 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mazan napisał(a)
Alicja169

Pytasz czego brakuje? Odpowiem, że umiaru w opryskach. Nadmanganian zablokował, a raczej wytrącił osad z już pobranych składników, co przy takich temperaturach i suszy dało taki obrazek, nota bene - podobny nieco do ataku wirusa lub fitoplazmy. Obserwuj czy to, co przedstawiłaś powoduje nekrozę i opadanie liści, czy liście pozostaną.



Pozdrawiam


Mazanie - dzięki za Twoją wiedzę, którą nieustannie się dzielisz
Myślałam, że "robię dobrze" roślinie, a tu okazuje się, że nadgorliwość jest szkodliwa.
Po 8 dniach od mojego posta nie widzę aby opadały liście, nie widać też aby liście zamierały, utrzymują się solidnie i wydaje się, że te jasne przebarwienia jakby nieco mniej wyraźne - jakby bardziej zielone.
Czy to daje nadzieję, że ich nie uśmierciłam?
Nadmieniam, że w okresie suszy codziennie podlewałam, bo wodę mam "darmową"
Pozdrawiam. Jak dobrze, że jesteś
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Mazan 21:24, 08 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alicja169

Czasem udaje się wygospodarować trochę czasu.
Widocznie tak źle nie było jak opisałaś i sytuacja się unormuje.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Annak 22:51, 08 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazan napisał(a)
Annak

Przy suszy glebowej /braku podsiąku/ wszystko może się zdarzyć. Podobne objawy daje niedobór siarki lub molibdenu. Zapewne zbyt wysoki odczyn i króluje wapń oraz potas.



Pozdrawiam


Mazanie, dziękuję jak nie wiem co! Podlewam jak tylko jestem, ale wiem, że to za mało. Wczoraj dałam dodatkowo magiczną siłę-podlałam całe krzaczki (po liściach). Czy mogę za kilka dni podlać siarczanem amonu? Co radzisz?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 10:05, 09 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Przede wszystkim sprawdź odczyn. Od wartości wskazanych przez kwasomierz będzie zależało dalsze działanie, w przeciwnym razie można jedynie zaszkodzić.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Bartec 12:31, 09 lip 2019

Dołączył: 27 cze 2019
Posty: 2
Cześć,

Pomocy!
Wierzba Iwa w donicy ok 2 miesiące.
Pojawiły się na liściach takie przebarwienia. Obok jest druga wierzba ale ona wygląda na zdrową. Co to może być i jak to zwalczyć?

Elka50 22:35, 12 lip 2019

Dołączył: 25 kwi 2017
Posty: 12
Opuchlaki i skoczki - opryskać Mospilanem czy wrotyczem? Ile razy i jak często?
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta
ania_drywa 09:47, 14 lip 2019

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 1
Witam. Cały mój trawnik oraz teren wokół domu posiada liczne malutkie dziurki. Zauważyłam że popołudniami robią je takie oto robaczki. Co to może być?
mariuszrutko... 17:31, 14 lip 2019

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 1
Na kiwi w moim ogrodzie pojawiły się w dużej ilości nieruchome białe larwy? jak na poniższym zdjęciu.
Larwy nie przypominają strzępków wełny raczej miękką i kleistą piankę. Umiejscowione są na głównie na łodygach, pędach liści i w małej ilości na dolnej części liści oraz na drewnianych podporach podtrzymujących krzaczki kiwi.
Liście znajdujące się poniżej larw są kleiste (bez zmiany koloru) więc pewno jest to spadź.

Proszę bardzo o pomoc w identyfikacji tego czegoś i sugestie jak z tym walczyć.
Annak 23:49, 14 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Mazan napisał(a)
Annak

Przede wszystkim sprawdź odczyn. Od wartości wskazanych przez kwasomierz będzie zależało dalsze działanie, w przeciwnym razie można jedynie zaszkodzić.


Pozdrawiam


Mój Drogi Mazanie,
ja już tradycyjnie po weekendzie z nową porcją problemów: hortensje rzeczywiście mają za wysokie ph, bo 7-7,5. A te bukietowe to powinny mieć między 5,5-6. Jak w związku z tym im pomóc?
I drugi problem - porzeczki. Zaniedbałam je, przyznaję, ale czasu brakowało. Teraz już owoce zebrane, a liście wyglądają fatalnie. Coś je mocno zaatakowało już dużo wcześniej (całe krzewy). Teraz mogłabym się nimi zająć, ale nie wiem jak. Pomożesz? mam nadzieję, że tak, więc od razu serdeczne dzięki.
Oto jak wyglądają:


____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Mazan 20:37, 16 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Annak

Porzeczka zaatakowana przez mszyce. Do oprysku Pirimor lub Mospilan. Można też użyć Karate, Aztec lub inne insektycydy, ale najlepszy był Pirimor.
O zakwaszaniu pisała wielokrotnie Toszka, ale zapytaj o to Anbu - Ogród Ani.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies