Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:41, 13 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Chciałam by to wyglądało podobnie jak tu ale nie wygląda. Ta rabata jest dziwna. Chodzi o sam kształt. Tyły to takie L a przodem te półkola. Muszę tam jeszcze pokombinować

Gdyby nie to, że szkoda mi roślin to już bym tam kopała. Teraz najlepiej widać faktury, wysokości, kolory. Żebym jeszcze miała pomysł ale nie mam buuuu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 08:48, 13 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Korę w tartaku kupiłaś, bo tak na kupy, to jeszcze nie widziałam ?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 09:07, 13 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Koło mnie jest sporo takich miejsc, gdzie można luzem kupić korę. Tylko ona jest nie sortowana i świeża, nie przekompostowana. W przyszłym roku dopiero będzie się nadawać do rozłożenia na rabaty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 12:26, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Margerytka40 napisał(a)

Hmm ależ piękne widoczki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gruszka_na_w... 15:58, 13 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Ta rabata jest dziwna. Chodzi o sam kształt. Tyły to takie L a przodem te półkola. Muszę tam jeszcze pokombinować

Gdyby nie to, że szkoda mi roślin to już bym tam kopała. Teraz najlepiej widać faktury, wysokości, kolory. Żebym jeszcze miała pomysł ale nie mam buuuu.


Rabata nie jest dziwna. Nie rób tam żadnej rewolucji, tylko daj roślinom czas, aby podrosły i zlały się w plamy. Widzisz tę rabatę na tle betonowego ogrodzenia, a to nie jest idealne rozwiązanie. Stąd wrażenie, że to smętnie wygląda. Zaczekaj aż dorosną tuje. Na ich tle zupełnie inaczej będzie to wszystko widoczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 17:53, 13 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)

Hmm ależ piękne widoczki


Dziękuję Aniu, nie bardzo cały czas jeszcze mam co pokazywać w szerszych kadrach więc choć wycineczki ładniejsze pokazuję.


Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Rabata nie jest dziwna. Nie rób tam żadnej rewolucji, tylko daj roślinom czas, aby podrosły i zlały się w plamy. Widzisz tę rabatę na tle betonowego ogrodzenia, a to nie jest idealne rozwiązanie. Stąd wrażenie, że to smętnie wygląda. Zaczekaj aż dorosną tuje. Na ich tle zupełnie inaczej będzie to wszystko widoczne.


Haniu ja to wszystko niby wiem ale.... no właśnie mam prawie pewność, że to nie tak chcę by wyglądało a że dziś popaduje u mnie i nie ma słońca to jednak coś zmieniłam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:39, 14 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj i dzisiaj działałam na tej podpłotowej rabacie. Miałam zmienić tylko trochę a przeorałam pół rabaty. Rośliny trochę ucierpiały, jeżówki najbardziej ale trudno, w przyszłym roku będą ładne. Przynajmniej widziałam jak to wszyztko pasuje bo rośliny w fazie rozkwitu. Mam tylko wieczorne zdjęcia z telefonu, na szybko i bardzo robocze.



Nie widać ale za rozchodnikami są rozplenice a pomiędzy nimi bodziszki wspaniałe. Na wiosnę jeszcze narcyzy recurvers. Muszę dokupić jeszcze trzy perowskie by była w dwóch rzędach. Zastanawiam się czy nie wcisnąć w pas rozplenic i bodziszków np lilii.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:11, 15 lip 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zagęściłaś rośliny! Świetny efekt!
Z rozchodnikami sama chciałam poradzić ale jeżówek nie wypatrzyłam.

Byliny muszą być w dwóch rzędach, żeby efekt był jak należy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:05, 15 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Zagęściłaś rośliny! Świetny efekt!
Z rozchodnikami sama chciałam poradzić ale jeżówek nie wypatrzyłam.

Byliny muszą być w dwóch rzędach, żeby efekt był jak należy


Asiu uczę się na błędach. Błędem były te hortki przed grujecznikiem-są jeżówki, duuużo . Moja miłość do hortek czasem psuje mi logiczne myślenie, muszę się leczyć. Wyciepałam też trawki z brzegu rabaty, za dużo tych warstw tam było, miały tworzyć obwódkę(lubię takie trawiaste wykończenia rabat) a tylko psuły odbiór. Przesunęłam rozchodniki na brzeg, są w trzech rzędach. Od strony kwaśnej prawie przy klonie jest duża plama z pysznogłówki, taki mocny prawie fiolet, miały być floksy ale mam tylko w kolorze wyblakniętego błękitu i nie grało mi z perowskią to zestawienie. Perowskię muszę jeszcze dosadzić na gęściutko i w dwóch rzędach, rosła tak w przechowalniku i super wyglądała. Potrzebuję jeszcze plamę koloru na środku tej rabaty, coś w rozplenice i kwitnącego przed perowskią albo pasującego do niej. Nie wiem, chyba coś białego. Tak żeby dotrwało do szału rozplenicowego
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:20, 15 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zrobię jeszcze później zdjęcia bo wczoraj było już ciemno a teraz słońce tam daje i też słabo
Asiu
Będę miała do Ciebie prośbę o pomoc bo zaaz obok tej rabaty, w okolicy Pissardii chciałam mały placyk. Przez te świerki trudne tam warunki panują. Mieliśmy co prawda je wyciąć ale nie wiem, chyba już nam się nie chce z nimi walczyć. Ale z rabatą trudno by tam było więc może wykorzystać to klepisko na placyk niż szarpać się.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies