Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

W cieniu - zacieniona 23:33, 10 lip 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Do góry
Katkak napisał(a)
Bogusiu owego czasu rozmnażałaś taką roślinę jednoroczną, sezonową, wilec chyna się nazywa. Nie kwitnie, ozdobny z liści, wiszący. Są seledynowe i bordowe, wiesz o które mi chodzi? Powiesz jak rozmnażałaś i kiedy? Chciałbym na przyszły sezon mieć żeby nie kupować. Pelargonie i komarowce opanowałam, czas na kolejne'


Tak,mnożyłam wilec {Ipomeę}.W tym roku o niej zapomniałam...a szkoda,bo to niezwykle ciekawa roślinka.

Jesienią wykopałam bulwkę...i spokojnie dałam jej poleżeć.Gdy zaczęła wypuszczać pączki { w listopadzie} wsadziłam do ziemi i systematycznie odłamywałam łodyżki.Kilka dni w wodzie ,gdy pokazały się korzonki odsadzałam pojedyńczo do doniczek.Pozyskiwanie nowych sadzonek jest niekłopotliwe.Pokazuję stare fotki,na których są kolejne fazy rozmnażania Ipomei.

...Ipomea kwitnie,drobne kwiaty w kolorze jasnego różu.
Nowoczesny ogród ze skarpami 23:30, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
amatorodniczka napisał(a)
em ścieżki porobił.. jedna, druga, trzecia..
I trawę posiał bo powiedział, że nie będzie na mnie czekał

Na zdjęciu ścieżka od tarasu do schodów przy skarpie i gabionie
I po lewej na dole posiana trawa I obrzeża na grabowej się robią..


I druga ścieżka od tarasu frontowa


Trawę posiał




To i ja ruszyłam..
Jutro sadzimy na rabatę przy grabach..

Wzdłuż ogrodzenia przy śliwach nie mam pojęcia jeszcze co..

Na razie co jadę do szkółki to przyjeżdżam z trawami


No proszę! Jaki Mąż zorgowny! Brawo!

Blisko drogi jesteście w sumie - przy samym stopie, więc musicie mieć ładnie.
Wszyscy będą się zatrzymywać i zaglądać przez płot

A jakiś czarnoziem tej trawce to sypniecie? Bo chyba dość piaszczysta ta gleba.
Ogród w Tarnowie 23:22, 10 lip 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry








Małymi krokami-Ogród Wioli 23:16, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
I tutaj z dereniem,jeżówką ,liatrą,kulami z bukszpanu i hakone i tyle


Aaaaaa, jak ślicznie
Bardzo mi się podobają liatry za red baronem, a jeszcze na tle dereni, no super
Ogród Małej Mi 2017 23:11, 10 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Mala_Mi napisał(a)

Trochę znam.. dzwoń.. bo pisanie zajmuje czas. .
Mam i ja trochę tandetnej chińszczyzny.. ale ta chociaż śmieszna jest




zadzwonię jutro dzięki
Ogród w Tarnowie 23:08, 10 lip 2019


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Kilka fotek z dzisiejszego dnia











Ogród pod lasem 23:08, 10 lip 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
UrsaMaior napisał(a)






Taki róż kontrolowany to i mnie się podoba
Moja działka na Dębowym Lesie 23:07, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Basiu dziękuję. lilii ma sporo w różnych miejscach powtykane.
O tak spotkanie było mega udane.
To u nas dwadzieścia parę stopni jest. I wiatr chłodny. I deszczu zero
Dziękuję, pozdrawiam


Aniu, jakie prześliczne widoczki, jestem urzeczona tymi kadrami.
Jesteś chyba królową liliowców i powojników, masz tyle odmian, że nie wiem jak Ty ogarniasz co jak się nazywa. Szacun.
Ogrodowy spektakl trwa ... 23:02, 10 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Do góry
Nie podziałałam w ogrodzie w kwestii cięcia - zaległość się zrobi ale ostatecznie jest jeszcze czas.

Jakiś leń mnie ogarnął do prac ogrodowych, no w końcu jakieś lato i odpoczynek w ogrodzie pasuje zastosować.

To ochłodzenie uruchomiło u mnie myśli o pracach jesiennych mimo że letnich nie wykonałam.
Będzie pracowita jesień jak pogoda pozwoli wiadomo.

pozdrawiam ogrodomaniaków leniwie, letnio, leżaczkowo, lajtowo







i cukiniowo


Ogrodowe marzenie Mrokasi 23:00, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
mrokasia napisał(a)
No to trochę koloru w ten pochmurny dzień



Jak można tyle o zawilcach jak tu taki widoczek jest, no po prostu MNIAM.
Na tej fotce perowskia ma identyczny kolor jak latarenka, no niesamowicie się nawzajem uzupełniły.
Paradise czyli mój kawałek raju 22:58, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12539
Do góry
paradas napisał(a)

Ciemna lilia szaleje




Posadziłem perowskie przy wisterii. Nie umiałem się oprzeć i kupiłem sadzonki Wybaczcie za bałagan.



Ta lilia ma obłędny kolor, jest absolutnie piękna.

A błękit perowskii świetnie kontrastuje z ciemnym tłem.
Kiedyś będzie tu ogród 22:52, 10 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Do góry
anka_ napisał(a)



Bajka! Ile razy patrzę na to zdjęcie, to mam wrażenie, że jest 3D
Ogród Małej Mi 2017 22:52, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Kindzia napisał(a)



bez zbędnych słów..
Ogród Małej Mi 2017 22:51, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
anka_ napisał(a)


U mnie warzywnik wygląda podobnie. Niewiele wzeszło, a z tego jeszcze większość wykończyły nornice. Masakra.

Nawet nie podlewam tego.. plony po zbóju Ale mega ekologiczne

Ogród Małej Mi 2017 22:49, 10 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
mira napisał(a)
Poczytalam i się posmialem że współczesnego ogrodnictwa -

Znasz się na kołach wodnych? Kupiłam miniaturkę u bylinowego kazał wysadzić do koszyczka no i mi zeszło robić teraz nie wiem - też na rachunek czekam

Liliach

Trochę znam.. dzwoń.. bo pisanie zajmuje czas. .
Mam i ja trochę tandetnej chińszczyzny.. ale ta chociaż śmieszna jest


Moja działka na Dębowym Lesie 22:45, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Powojnik na siatce rozkręca się

powojnik Comtesse De Bouchaud

Moja działka na Dębowym Lesie 22:42, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Adela napisał(a)
Piękne te liliowce Ja mam tylko Stellę i akurat zrobiła sobie przerwę w kwitnieniu.
Cały Twój ogród tonie w kwiatach - jak co roku
Pozdrawiam

Ja Slelli nie mam. Ale innych liliowców mam dużo
To prawda sporo jest kwitnie. Tak lubię.
Dziękuje Elu
W samym słońcu 22:37, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
sarenka napisał(a)

Piekna.
Moje kwiaty annabelkowe jakies mniejsze i już pokladadajace się z lekka
Moja ostoja 22:34, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Adela napisał(a)
Teraz trochę szaleją jeżówki:


Ach te jeżówkowe kolory, kształty... faktury.. odmiany ..śliczności same
Moja ostoja 22:32, 10 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24707
Do góry
Adela napisał(a)
Tak planuje zrobić.
Mam jeszcze na oku inną hortensję w pięknym kolorze czerwonym. Rośnie po sąsiedzku, kwitnie co roku pomimo, że nikt specjalnie o nią nie dba.
Może się uda?

Piękne zestawienie,, piękne lawendy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies