Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Paradise czyli mój kawałek raju

Pokaż wątki Pokaż posty

Paradise czyli mój kawałek raju

paradas 09:42, 10 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Więcej zdjęć
Powojnik kwitnie, szkoda że stoi i się nie wspina.


Czekam aż zakwitnie funkia, bo kwiat chyba się otworzy jeszcze?


Robotnik na perowskiej

malgorzata_s... 14:02, 10 lip 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33757
Nie martw się powojnik jak ruszy to błyskawicznie pewno w przyszłym sezonie bo teraz susza a musi się zadomowić. Funkia zakwitnie wieloma dzwonkami.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 22:49, 10 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Ten tata to duży worek ma z kasą - daje ci kart blanche z zakupami. Ładne zakupki. tak jak Kasia napisała New dawn szybko rośnie i cały sezon kwitnie też szybko zrzuca kwiaty ale szybko zawiązuje nowe więc cały czas ma kwiaty. Posadź ją tak aby ci nie zaśmiecała za bardzo najlepiej w trawie.

Błękitny anioł bardzo ładny powojnik mam go 2 sezon już się dosyć dobrze rozrósł, ale powojniki to dopiero po 3 roku dają czadu. Jesienią przysyp mu korzenie (kopczyk) kompostem lub obornikiem jak masz dostęp. Na wiosnę go trzeba przyciąć na wys. ok. 30 cm ładnie się rozkrzewi.

Ciemna lilia bardzo ładna może znasz nazwę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Zana 22:58, 10 lip 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
paradas napisał(a)

Ciemna lilia szaleje




Posadziłem perowskie przy wisterii. Nie umiałem się oprzeć i kupiłem sadzonki Wybaczcie za bałagan.



Ta lilia ma obłędny kolor, jest absolutnie piękna.

A błękit perowskii świetnie kontrastuje z ciemnym tłem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
paradas 08:11, 11 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Gosiu a no to czekam, dzięki Wczoraj zacząłem oglądać Maję z Twoim ogródkiem, nie skończyłem bo musiałem zakopywać jeżówki które mi przemieścił pies...

Ela haha, chciałbym żeby tak było Za tydzień urlop a ja całe pieniądze wydaje na ogród A tatę to mogę poprosić o spawanie czy kupienie tuj. Wszyscy mówią że jak chcę to mogę sobie kupić a oni będą podziwiać, co mi nawet pasuję bo nikt mi nic nie sadzi wszędzie. Co do róży, zastanawiałem się też nad Eden Rose. Łuk ma być w tym miejscu gdzie był na początkowych zdjęciach wątku. Są tam tuje, zaraz obok nowa rabata z hortensjami a w nogach łuku jest zrobiony okrąg z każdej strony na ściółkę. Czytam ciągle o tych dwóch różach i nie umiem się zdecydować. Tam będzie ciągle słońce a czytałem że New Dawn może to nie pasować, sam już nie wiem. Ciemna lilia kupiona w markecie z owadem w logo, gdzieś kartonik powinien jeszcze być to podam nazwę.

Anula no nareszcie się jakoś na to patrzy. Wisteria stoi, nie wspina się.. Mam nadzieję że to nie przez to że ją przesadzałem na wiosnę. Mam nadzieję że odbije i zasłoni większość blachy. Pozdrawiam
KasiaLangier 15:05, 11 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Przychodzę z rewizytą, piękne masz lilie, szczególnie te ciemne bardzo mi się podobają. Gratuluję sukcesów w rozmnażaniu hortensji, też jestem ich fanką
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Milka 12:14, 12 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wisteria ruszy, one nie do zdarcia.
A New dawn ja z kolei odradzam, ma wiotkie gałązki, wkurza to. Lepiej wybierz Lagunę lub Eden Rose
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
KasiaBawaria 14:46, 12 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Witaj!
Barrdzo jestem ciekawa jak potoczy sie twoja ogrodnicza historia Dokumentuj zmiany!
____________________
Zapraszam na kawe
anna_g 16:50, 12 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
paradas napisał(a)


Zawsze szalałem za hortensjami, dlatego będzie ich tutaj bardzo dużo.


Damian, ja również z ciekawością będę śledziła Twoje ogrodowe działania. Już na pierwszej stronie - na zacytowanym zdjęciu uderzyło mnie jak masz pięknie przygotowane patyczki hortek. Takie równiutkie i eleganckie Zapowiada się u Ciebie ciekawie. Widzę, że Cię cieszy to działanie - i fajnie - tak trzymać.
Wątek przeczytałam i zaznaczam. Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
AnnaMS 22:00, 14 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Damianie widzę że się rozkręcasz ogrodowo, piękne te ciemne kwiatuchy i te hosty Oprócz dęba masz jakieś inne drzewka ? Sporo masz już roślin, trzymam kciuki za dalsze poczynania ogrodowe, będę zaglądać
P.S. Śliczny ten rudasek
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies