Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

TUTEK 06:48, 10 lip 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
dobrego dnia zycze wszystkim!
ania w wolnej chwili wejdź na ta strone - duke of windors garden,south of france, 1956 vintage everyday
zaprojektował ten ogród rusell page cudowną przynajmniej dla nie ksiązkę napisał - edukacja ogrodnika jak myslisz co to za rosliny te zółte na 10 zdjeciu idąc od góry w dół przy murze? a te błekity to perovska ,lawenda? urzekaja mnie te zdjecia
Mariposa 22:52, 10 lip 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
anka_ napisał(a)



Bajka! Ile razy patrzę na to zdjęcie, to mam wrażenie, że jest 3D
____________________
Ela Motylogród
anka_ 12:29, 11 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
TUTEK napisał(a)
podziwiam was wszystkie tysiące roslin znacie setki ptaków dziesiatki owadów - prawdziwy gang ogrodnikow boje sie was i uciekam w popłochu
W domu biorą mnie już za wariata, po raz kolejny parskam do telefonu. Szkodliwe to forum , oj szkodliwe...
Gang ogrodników - tego jeszcze nie było, ale podoba mi się... bardzo.

Witku co do roślin na zdjęciach to nie mam pojęcia co to, ale robią wrażenie. Książki niestety nie znam.

Mariposa napisał(a)
Bajka! Ile razy patrzę na to zdjęcie, to mam wrażenie, że jest 3D



____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 12:45, 11 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Kochani potrzebuję pomocy. Mam do posadzenia cisy ( docelowo poduchy) i molinię. Tylko nijak mi nie pasuje.

Przymiarki (nie patrzymy na zielsko w tyle)


Plan- jedna kratka to 10 cm. Na szaro słupek. Brązowa kropka- dąb czerwony, niebieska - przetacznik, jasno zielona- hakone. Jeden z cisów pasował by mi w połowie odległości do rogu- ciemno zielona kropka. Ale gdzie pozostałe dwa i molinie?



To jest brzeg rabaty z przetacznikami z poprzedniej strony. https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/189/1895390/original.JPG
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 13:09, 11 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Weź pod uwagę, że za kilka lat poducha cisowa będzie mieć 70-90cm. Pień dębu też pogrubieje i pod drzewem mało co będzie rosło...ale zadomowiony cis da radę Dęba bym traktowała jako punkt centralny (dominanta) rabaty.
Przy wyznaczaniu miejsc proponuję liczyć (patrząc daleko w przyszłość), że dąb będzie mieć ok 50cm średnicy. Potem odstęp rozsądny plus promień cisa, np. 50cm.
I teraz albo druga poducha znowu pod dębem lub w okolicach, albo dwie pozostałe rozsypane na rabacie w trójkącie względem siebie. Bo jak dąb urosnie, to rabatę będą tworzyć (bez zadzierania głowy) owe dominujące bryły poduch.

Niemniej zagadką pozostaje gdzie ta rabata ma mieć plecy?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gosiek33 13:33, 11 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Takie brzoskwinie już do jedzenia?

W rozmieszczeniu roślin nie pomogę niestety
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zakrecona 14:42, 11 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Śliczne zdjęcia ważek, jeżówki 3 D dla mnie również bomba

____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
TUTEK 07:03, 12 lip 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
ania byłem u siebie i pracowałem - uwielbiam tak
co do cisów to chyba toszka jest najbardziej kompetentanapisz przy okazji jak to się robi zeby mieć takie poduchy cisowe
edukacja ogrodnika - rusell page polecam koniecznie
to takie ciepłe refleksyjne rozważania uspakajamnie
a mam pytanie przy scianie chce posadzic hortensje pnacą ziemie przygotowałem wg. toszki tak jak dla rodków wiesz sciolka lesna kora itp. tak na pół roku ale myslę czy ona az taka kwasolubna? dodac siarki? ph.7,5
i czy na mur zakładac stelaże czy sama się przyczepi? zeby nie odpadła w przyszłości wraz ze ścianą - miałbym wtedy zapozyczony krajobraz
cisy sa przepiekne - dobrego dnia
anka_ 07:29, 12 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Witku to powiedz mi jeszcze proszę gdzie upolowałeś tą książkę. Bo mi internet pokazuje że jest niedostępna.
Co do hortensji to napewno Toszka odpowie. Ja się ich dopiero uczę. Właśnie - idę zobaczyć czy żyję....
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
TUTEK 09:12, 12 lip 2019

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 76
słuchaj ania u mnie w jednej księgarni chyba jest
przynajmniej z dwa mies.temu była -kupie tobie ok?czytaj - russell page arsbotanica
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies