Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Szmaragdowy Zakątek 12:03, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Kolejne dni minęły pod hasłem :”CIĘCIE!!!”
Cięłam wszystko co mi wpadło pod sekator. Na pierwszy ogień poszła wierzba, bo szaleje w tym roku. Już wiosną była cięta, a mimo to jej 1,5 metrowe przyrosty włażą mi przez okno do pokoju.
Potem przyszedł czas na iglaki.
Najpierw 'kręciołek”, kulka na pniu, niby bonsai, tuje przy kompostowniku i wszystkie cisy.
Następnie zostały wykulkowane bukszpany i „pod sznureczek”wyrównany żywopłot od strony ulicy.









Z ogródka na wsi 12:00, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Sadzawka...
Te kamienie i gruz , który widać pod ścianą, to cały wydobyty materiał...




Póki co murowane jest białą cegłą, ale na nią pójdzie jeszcze folia i dopiero wtedy obuduję pomarańczową cegłą.

Przydałaby się jeszcze taka żeliwna pompa do studni, ale raczej takiej nie dostanę...trzeba pomyśleć nad czymś innym...
Szmaragdowy Zakątek 11:59, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
A w „szmaragdowym” idealna pogoda na ogródkowanie. Nawet w nocy (sobota/niedziela) nie źle popadało. Prawie całą noc, spokojny deszczyk...super! Wszyscy na taki właśnie czekaliśmy. Bardzo się cieszę a najbardziej cieszą się chyba roślinki!!!
Chwilowo uziemiona byłam, bo miałam pod opieką …




...dwa stworzenia czteronożne marki psy i wyjechać nigdzie nie mogłam, więc działałam w ogrodzie.
Już pierwszego dnia ślicznie skosiłam siano, które zamiast trawnika obecnie posiadam. Następnie wykancikowałam wszystkie rabatki i pozbyłam się niechcianego chwastu.

W kolejny dzień przyjechali znajomi i za ich pomocą wykopałam i podzieliłam wszystkie miskanty... Wiem, wiem, ani czas na to, ani pogoda, ale znajomi zapałali miłością ogromną do moich traw, a że wyżej wymieniona falująca na wietrze zielenina rozrosła się nie miłosiernie (już zjadły rosnące pod nimi żurawki, z tłamsiły hortensje a w najbliższym czasie zamierzały zawładnąć pobliskim płotem), więc chętnie postanowiłam, korzystając z dodatkowych rąk, okiełznać bestie.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:56, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
mira napisał(a)


Dokładnie tak jest, cudnie napisane - aż zatęskniłam za tymi murkami, patyną, historią,doniczkami w sensie doniczkami /minimalistyczne obsadzenia/ no i ławeczkami ustawionymi akurat w odpowiednich miejscach - muszę zdradzić że angielskie ogrody wcale nie są mi najbliższe ale angielskie ogrodnictwo w sensie produkcyjnym to już tak zachłysnęłam się holenderskimi małymi ogrodami - niby podobne a jednak inne .

Ty razem Twoja murawa zwala z nóg - chyba inna strefa klimatyczna

ale masz czyste okna

pozdrawiam


To tak jak u mnie. Holenderskie ogródki i angielskie podejście. I u mnie jeszcze do tego miksu dochodzą śródziemnomorskie klimaty.

No dobra, trawnik skosiłam i podsuszyłam go suszarką, tzn. wysuszający wiatr robi swoje. Wiem, że i tak dla większości te fotki nie będą pocieszające.

W sumie kiedyś w Egipcie przy hotelu był trawnik chyba z perzu. Chyba pora o tym pomyśleć.





Czyste okna. Fakt, kilka w sobotę pomyłam. Ale reszta Nie, nie , to nie wina waszego monitora. Proszę nie biec po ściereczkę.


Zachmurzyło się. I co będzie pewnie powtórka z wczoraj. Będzie dawało nadzieje na deszcz i na nadzieje się skończy.


Z ogródka na wsi 11:56, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Z ogródka na wsi 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Zdjecia zamglone, bo pękła szubka od obiektywu w telefonie

Moja działka na Dębowym Lesie 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Jak zwykle przepięknie u ciebie, fotki robisz czarodziejskie.

Basiu, bardzo ci dziękuję za te komplementy

Ogród pod lasem 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13828
Do góry
tu tak na szybko te pozniejsze:




i wczesne, z tych mam jeszcze białe i czerwone ale chyba nie mam fotek




mam pojedyncze i pełne. jedne i drugie ekstra pachniuchy. wola suche jak mokre, na piachach rosły mi o niebo lepiej. i jeszcze dopisze, jak po kwitnieniu sie je przytnie dosc mocno to zakwitna po raz drugi a kępy mocno sie zagęszczą.
Moja działka na Dębowym Lesie 11:51, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
Doranma napisał(a)
Widzę, że u Ciebie dębolistna rośnie w pełnym słońcu - radzi sobie? Jaką masz odmianę? Przymierzam się do zakupu ... kiedyś

Tak moja Debolistna rośnie na pełnym słońcu .I daje rade.
Ale jaka mam odmiane to nie wiem. Dostałam ja w prezencie, jako hortensja debolistna i tyle.
Ale ja ja polecam cudna hortensja.

Ogród do odnowy 11:43, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Chyba sama w końcu zdefiniowałam tę jeżówkę jako Hot Papaya. W ubiegłym roku gdzieś w rabacie marniała, przesadziłam, ładnie kwitnie, tylko czemu nie tworzy kępki?

pozachwycam się pierwszymi krwiściągami



Doświadczalnia bylinowo-różana 11:37, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
mira napisał(a)


ależ cudny Ci urósł - mój pierwszy już zakwitł ale niestety albo nie te nasiona albo nie udało się tak kwiatka ukształtować - czekam na kwitnienie dalszych


Nie wszystkie są takie kubeczkowe, a wszystkie z jednej tytki

Ogród Muszelki 11:37, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Muszelka napisał(a)


piekne zdjęcia jak zawsze...ale taka prosba..bfociłabys huśtawkeod frontu z takimi zbliżeniami jak jest zbudowana...bo własnie planuje zrobic sam i puścic poniej powojniki a u Cuebue jak zawsze żurnalowo
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:27, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Z wielkim zainteresowaniem oglądam relacje z wyjazdów do angielskich ogrodów. Powiedz emowi, że pół polski ogląda i podziwia te zdjęcia.

Na pamiątkę naszego spotkania.




Dorotko dziękuje za wszystko

Jeśli to nie duży problem to prześlę Ci adres mailowy z prośbą o przesłanie fotek.

Nawet nie szukałam, a znalazłam tego wilczomlecza u nas w szkółce. Nazywa się 'Dimont Frost'. Wczoraj był w programie Maja w ogrodzie pokazywany.
Ja dichondrię a ty wilczomlecza wyszukałaś i taką mamy kompozycje w donicach.



Z ogródka na wsi 11:19, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Fotki z bliska...wszystko schnie, więc lepiej nie pokazywać całokształtu
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:18, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry

Nawet szarłaty mam w szklarni.

Są też pomidorki. I kwiatki.



Z ogródka na wsi 11:17, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Kilka fotek

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:14, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
agata19762 napisał(a)
Anitko ale się nciachałaś

cudnie masz !!!
w Twoim ogrodzie nie widać oznak suszy mimo skąpego podlewania jak piszesz...

Ja tez dzisiaj uruchomiłam sekatory i nożyce

pozdrawiam cieplutko


Agatko a ja właśnie sekatory odkładam. Lenistwo włączone. Przydałoby się coś porobić, ale mi się nie chce.

W warzywniku eM się śmieje, że więcej kwiatków niż warzyw.








Pozdrawiam gorąco.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:12, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Anitka napisał(a)


Aga, special for you. Tak jak chciałaś z tą nową roślinką dla wiarygodności daty i miejsca, pamiętaj, że nie przerabiane, fotoshop to czarna magia dla mnie.


Niemożliwe jesteście Obie
Moja działka na Dębowym Lesie 11:10, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
Milka napisał(a)

U mnie Aniu podobnie, czekam na deszcz, w zapowiedziach jest, ale nie pada. Dziś jadę młody ogród oglądać, czekają na rady, no nie wiem, czy pomogę.
Najlepiej, to jałowce, sosny i inne krzaczory w suszę dają radę, no i cisy, ale jak żyć bez kwiatków w ogrodzie

To samo i u mnie. I zapowiedzi deszczu są i chmurki chodzą. Ale deszczu jak nie było, tak i nie ma.
Ja bez kwiatków i kolorów nie umiem żyć

róża Excelsa

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 10:56, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
mira napisał(a)


jak to kto - powiedz że masa ludzi i że są Tobie bardzo wdzięczni i zazdroszczą i podziwiają zwłaszcza dzielnego emusia

pozdrowienia dla eMa ,

ps.
tak to prawdziwa miłość


Wszystkie informacje eMowi przekazałam Żeby tylko chłopina nie obrósł mi w piórka. To w zamian za to, że od ponad 2 miesięcy nic nie może mi pomóc w ogrodzie i domu. Role mamy pozmieniane. To on przysłowiowo "leży i pachnie"

Nowa hortensja.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies