Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 12:09, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Nastał dla nas teraz smutny czas Pisałam niedawno, po wpisie Agnieszki, która napisała, że po wyjazdach nowymi pomysłami zabłysnę. Odpisałam, że mam pomysł na zbiornik wodny, ale nie mam pomysłu na mojego pasa - amatora wody.
Jakie to życie jest przewrotne. Zaledwie kilka dni minęło i życie napisało smutny scenariusz. Niespodziewanie i nagle nasz radosna, pełna energii Funia odeszła.
8 cudnych lat z nami spędziła. Bardzo nam jej brakuje



Szmaragdowy Zakątek 12:05, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
I jeszcze wierzba....




Na sam koniec, tak dla relaksu i odprężenia po ciężkiej pracy specjalny nawóz dostały rododendrony i róże a miłorzęby oraz funkie - azofoskę.

KONIEC.
Teraz odpoczywam i korzystam z urlopu!!!
No może jeszcze przesadzę rozplenicę i posadzę jeżówkę, którą właśnie dostałam w prezencie.
I jeszcze może poprawię kostkę brukową, która gdzieniegdzie zapadła się na skutek wzmożonej aktywności czarnofuterkowców.
I chyba pomaluję płot, stół i ławki ogrodowe...
Aaaa,,,jeszcze pieris pójdzie precz, bo wygląda jakby go ktoś bardzo skrzywdził... i róże muszę wyczyścić z przekwitłych kwiatów... i wymienić na nowe podpory do roślin... i pożyczyć piłę, żeby wyciąć gałąź starej śliwie.... Ehh...nie ma jak urlop !!!

Szmaragdowy Zakątek 12:03, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
Kolejne dni minęły pod hasłem :”CIĘCIE!!!”
Cięłam wszystko co mi wpadło pod sekator. Na pierwszy ogień poszła wierzba, bo szaleje w tym roku. Już wiosną była cięta, a mimo to jej 1,5 metrowe przyrosty włażą mi przez okno do pokoju.
Potem przyszedł czas na iglaki.
Najpierw 'kręciołek”, kulka na pniu, niby bonsai, tuje przy kompostowniku i wszystkie cisy.
Następnie zostały wykulkowane bukszpany i „pod sznureczek”wyrównany żywopłot od strony ulicy.









Z ogródka na wsi 12:00, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Sadzawka...
Te kamienie i gruz , który widać pod ścianą, to cały wydobyty materiał...




Póki co murowane jest białą cegłą, ale na nią pójdzie jeszcze folia i dopiero wtedy obuduję pomarańczową cegłą.

Przydałaby się jeszcze taka żeliwna pompa do studni, ale raczej takiej nie dostanę...trzeba pomyśleć nad czymś innym...
Szmaragdowy Zakątek 11:59, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Do góry
A w „szmaragdowym” idealna pogoda na ogródkowanie. Nawet w nocy (sobota/niedziela) nie źle popadało. Prawie całą noc, spokojny deszczyk...super! Wszyscy na taki właśnie czekaliśmy. Bardzo się cieszę a najbardziej cieszą się chyba roślinki!!!
Chwilowo uziemiona byłam, bo miałam pod opieką …




...dwa stworzenia czteronożne marki psy i wyjechać nigdzie nie mogłam, więc działałam w ogrodzie.
Już pierwszego dnia ślicznie skosiłam siano, które zamiast trawnika obecnie posiadam. Następnie wykancikowałam wszystkie rabatki i pozbyłam się niechcianego chwastu.

W kolejny dzień przyjechali znajomi i za ich pomocą wykopałam i podzieliłam wszystkie miskanty... Wiem, wiem, ani czas na to, ani pogoda, ale znajomi zapałali miłością ogromną do moich traw, a że wyżej wymieniona falująca na wietrze zielenina rozrosła się nie miłosiernie (już zjadły rosnące pod nimi żurawki, z tłamsiły hortensje a w najbliższym czasie zamierzały zawładnąć pobliskim płotem), więc chętnie postanowiłam, korzystając z dodatkowych rąk, okiełznać bestie.
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:56, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
mira napisał(a)


Dokładnie tak jest, cudnie napisane - aż zatęskniłam za tymi murkami, patyną, historią,doniczkami w sensie doniczkami /minimalistyczne obsadzenia/ no i ławeczkami ustawionymi akurat w odpowiednich miejscach - muszę zdradzić że angielskie ogrody wcale nie są mi najbliższe ale angielskie ogrodnictwo w sensie produkcyjnym to już tak zachłysnęłam się holenderskimi małymi ogrodami - niby podobne a jednak inne .

Ty razem Twoja murawa zwala z nóg - chyba inna strefa klimatyczna

ale masz czyste okna

pozdrawiam


To tak jak u mnie. Holenderskie ogródki i angielskie podejście. I u mnie jeszcze do tego miksu dochodzą śródziemnomorskie klimaty.

No dobra, trawnik skosiłam i podsuszyłam go suszarką, tzn. wysuszający wiatr robi swoje. Wiem, że i tak dla większości te fotki nie będą pocieszające.

W sumie kiedyś w Egipcie przy hotelu był trawnik chyba z perzu. Chyba pora o tym pomyśleć.





Czyste okna. Fakt, kilka w sobotę pomyłam. Ale reszta Nie, nie , to nie wina waszego monitora. Proszę nie biec po ściereczkę.


Zachmurzyło się. I co będzie pewnie powtórka z wczoraj. Będzie dawało nadzieje na deszcz i na nadzieje się skończy.


Z ogródka na wsi 11:56, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Z ogródka na wsi 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Zdjecia zamglone, bo pękła szubka od obiektywu w telefonie

Moja działka na Dębowym Lesie 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
BasiaLT napisał(a)
Jak zwykle przepięknie u ciebie, fotki robisz czarodziejskie.

Basiu, bardzo ci dziękuję za te komplementy

Ogród pod lasem 11:54, 08 lip 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13828
Do góry
tu tak na szybko te pozniejsze:




i wczesne, z tych mam jeszcze białe i czerwone ale chyba nie mam fotek




mam pojedyncze i pełne. jedne i drugie ekstra pachniuchy. wola suche jak mokre, na piachach rosły mi o niebo lepiej. i jeszcze dopisze, jak po kwitnieniu sie je przytnie dosc mocno to zakwitna po raz drugi a kępy mocno sie zagęszczą.
Moja działka na Dębowym Lesie 11:51, 08 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24699
Do góry
Doranma napisał(a)
Widzę, że u Ciebie dębolistna rośnie w pełnym słońcu - radzi sobie? Jaką masz odmianę? Przymierzam się do zakupu ... kiedyś

Tak moja Debolistna rośnie na pełnym słońcu .I daje rade.
Ale jaka mam odmiane to nie wiem. Dostałam ja w prezencie, jako hortensja debolistna i tyle.
Ale ja ja polecam cudna hortensja.

Ogród do odnowy 11:43, 08 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Chyba sama w końcu zdefiniowałam tę jeżówkę jako Hot Papaya. W ubiegłym roku gdzieś w rabacie marniała, przesadziłam, ładnie kwitnie, tylko czemu nie tworzy kępki?

pozachwycam się pierwszymi krwiściągami



Doświadczalnia bylinowo-różana 11:37, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
mira napisał(a)


ależ cudny Ci urósł - mój pierwszy już zakwitł ale niestety albo nie te nasiona albo nie udało się tak kwiatka ukształtować - czekam na kwitnienie dalszych


Nie wszystkie są takie kubeczkowe, a wszystkie z jednej tytki

Ogród Muszelki 11:37, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Muszelka napisał(a)


piekne zdjęcia jak zawsze...ale taka prosba..bfociłabys huśtawkeod frontu z takimi zbliżeniami jak jest zbudowana...bo własnie planuje zrobic sam i puścic poniej powojniki a u Cuebue jak zawsze żurnalowo
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:27, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Z wielkim zainteresowaniem oglądam relacje z wyjazdów do angielskich ogrodów. Powiedz emowi, że pół polski ogląda i podziwia te zdjęcia.

Na pamiątkę naszego spotkania.




Dorotko dziękuje za wszystko

Jeśli to nie duży problem to prześlę Ci adres mailowy z prośbą o przesłanie fotek.

Nawet nie szukałam, a znalazłam tego wilczomlecza u nas w szkółce. Nazywa się 'Dimont Frost'. Wczoraj był w programie Maja w ogrodzie pokazywany.
Ja dichondrię a ty wilczomlecza wyszukałaś i taką mamy kompozycje w donicach.



Z ogródka na wsi 11:19, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Fotki z bliska...wszystko schnie, więc lepiej nie pokazywać całokształtu
Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:18, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry

Nawet szarłaty mam w szklarni.

Są też pomidorki. I kwiatki.



Z ogródka na wsi 11:17, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Do góry
Kilka fotek

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:14, 08 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
agata19762 napisał(a)
Anitko ale się nciachałaś

cudnie masz !!!
w Twoim ogrodzie nie widać oznak suszy mimo skąpego podlewania jak piszesz...

Ja tez dzisiaj uruchomiłam sekatory i nożyce

pozdrawiam cieplutko


Agatko a ja właśnie sekatory odkładam. Lenistwo włączone. Przydałoby się coś porobić, ale mi się nie chce.

W warzywniku eM się śmieje, że więcej kwiatków niż warzyw.








Pozdrawiam gorąco.

Mój azyl na wichrowym wzgórzu 11:12, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
Anitka napisał(a)


Aga, special for you. Tak jak chciałaś z tą nową roślinką dla wiarygodności daty i miejsca, pamiętaj, że nie przerabiane, fotoshop to czarna magia dla mnie.


Niemożliwe jesteście Obie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies