Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:36, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mira napisał(a)






o MW pisła Anitka gdzieś w ogrodach świata - i podzielam jej pogląd - teraz jest sporo tam nowych wątków

na razie tyle - wiem zapach - to MW zdecydowanie wygrywa
mimo to one sa tak inne że nie da się powiedzieć która lepsza - do innych zadań

pozdrawiam ze stepowego ogrodu


Czytałam opinie Anitki. Moja MW jest w donicy i nie sprawia problemów. Może to róża donicowa?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:37, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mira napisał(a)


ależ cudny Ci urósł - mój pierwszy już zakwitł ale niestety albo nie te nasiona albo nie udało się tak kwiatka ukształtować - czekam na kwitnienie dalszych


Nie wszystkie są takie kubeczkowe, a wszystkie z jednej tytki

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:41, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Helen napisał(a)
Ewa, czy Ty masz hektary ogrodu? Jak to robisz, że tyle pięknych roślin masz w jednym ogrodzie?


Helen Niestety nie mam hektarów. Na małych rabatach nie rażą pojedyńcze nasadzenia. Chociaż staram się robić potrójne i powtarzam niektóre byliny Myślę, że to wrażenie po zdjęciach. Niestety, trochę okłamują rzeczywistość Poza tym wiele roślin już przekwitło i w ich miejscu kwitną inne

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:44, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
abiko napisał(a)
Ach ta głębia ostrości..
Brother Cadfael wpadła mi w oko, a że jedna z nowych jest do kitu, bo nie powtarza kwitnienia i brzydko przekwita.. wypada. Padło właśnie na Brother Cadfael


Oj tak, głębia ostrości to moje ulubione narzędzie Twoje chyba też

BC jest śliczny i zdrowy, i nie ma kolców Trochę za wąski dla mnie, bo lubię szersze rozmiary róż. Pięknie pachnie. Niestety, podczas tych upałów słońce niemiłosiernie prażyło pączki i zapachu też prawie nie było.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:45, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kasiolaaa napisał(a)
piekne lawendy i 5a niezwykla cynia uwielbiam ❤


Dzięki Kasiu Cynie pierwszy raz wysiałam i chyba będę to robić co roku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:57, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Magara napisał(a)
Ewa, no ja w depresję wpadam jak patrzę, bo zazdroszczę, a to uczucie u mnie z reguły obce
podobno masz mały ogródeczek, a tu tyle gatunków, cały czas coś kwitnie, rabatki jak marzenie, każda jedna, porządeczek jak w pudełeczku... no ja też tak chcę
talent masz i rękę do roślin niewątpliwie, ale może podpowiesz ile lat trzeba mieć ogród żeby tak umieć zestawić jedno z drugim i jeszcze o to zadbać i nic nie zepsuć???
tylko mi nie pisz, że sam talent wrodzony wystarczy bo ja go chyba nie mam i będę musiała jutro koparkę nająć, wszystko zaorać i rzepak wysiać


Oj tam, oj tam, tego co przekwita, żółknie nie pokazuję po prostu. A rabaty mam zapchane na maksa, chwast się nie przeciśnie

Czy w ogrodzie można coś zepsuć? Chyba nie. U mnie co roku rabaty wyglądają trochę inaczej. Co roku któreś byliny trzeba dzielić, coś przesadzić, coś wypada po zimie albo za bardzo się wysieje
Kiedyś ktoś mi powiedział, że talent (do czegokolwiek) to tylko 20%, a reszta to pracowitość. Tak więc od lat wertuję książki, czasopisma i oglądam filmy ogrodnicze. Uczę się od koleżanek w pracy i od znajomych z Towarzystwa Bylinowego. Tutaj na O. też się uczę. I czasem jestem zła na siebie, że mam tak słabą pamięć i że szkoda, że nie jestem 25 lat młodsza. Wtedy nauka przychodziła mi z większą łatwością I tak się będę dalej uczyć, aż do końca

Tak więc żadnych koparek nie najmuj, tylko działaj Cały czas czekam na powstanie Twojego wątku

Dziękuję Ci. To bardzo miłe co napisałaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:01, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Poppy napisał(a)

Widzialam, zaczela, super Niech zawiazuje nasiona na zdrowie Cerinthe Trzeba wygooglowac wiosna jak sieweczki wygladaja, by nie zapomniec
Cynie tez byly w donicach, co nie przeszkodzilo im zostac pozartymi A kiedys sialam do ziemi, i tez bylo ok. U mnie w tym roku moze i mniej slimorow, ale b drastyczne wyzeraja, wspinaja sie nawet na ponad 1m nad ziemia, a w tym roku jedza co popadnie, lacznie z pedami pomidorow. I slimaki, i te bezskorupkowe. Co do dalii, jesli nie masz mrozu w garazu, to spokojnie przechowasz. Zreszta, kilka stopni mrozu nie zrobi im krzywdy, wazne, by mialy sucho.Ja swoje czesciowo zostawie w tym roku na rabatach, kiedys tak robilam,poki nie grzebalam za bardzo na rabatach, i bezproblemowo sobie radzily, jedna przed domem tez tegoroczna zime przezyla. Tzn wiem, ze Ty nie mozesz, ale w garazu powinno im byc dobrze
A kosmosu czekoladowego to bym chyba nie siala, za te cene mozna kupic klacza, przynajmniej wieksza pewnosc, ze cos z nich wyrosnie.
Nastrucji jakos nie odwazylam sie jesc, chociaz wiem, ze mozna.


Twoje ślimaki to też mutanty, tak jak i koty
Nie wiem, czy nie mam mrozu w garażu. W zeszłym roku nie miałam, ale zima była łagodna. Muszę kupić termometr do garażu.
Agapanta i canne też chcę przezimować w garażu. Oby dały radę.

Kłącza kosmosu w cenie kwitnącej bylinki, więc albo je wysieję albo kupię gotowce w maju. Pewnie kupię, bo w przyszłym roku chcę więcej warzyw wysiać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:09, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Poppy napisał(a)


Ewo, co zrobilas ze swoja ziemia, ze tak Ci pieknie lawenda daje czadu? i jak mniemam, zimuje?
U mnie wszystkie padly, mam tylko jedna, ktora jest tam przypadkiem, i boje sie ja ruszyc, by jej nie stracic. To dziwne, ze lawenda nie daje rady, bo inne srodziemnomorskie juz tak, i santoliny, i szalwie, oregano, tymianek itd. Ale juz sedum, te wieksze, rosna slabo. Te miniaturowe, typu ktore masz w kamyczkach, radza sobie super dla odmiany
mamy niby podobne warunki sloneczne (patelnie od rana do wieczora) i glebowe (glina), ale rozne rosliny nam sie udaja.
Kanna Twoja przesliczna, u mnie tez nie dala rady. Ani w ziemi (mialam taka zimujaca, po kilku latach zniknela, nigdy nie zakwitla), ani w donicy, nie dalam rady podlewac jej, raz dziennie to bylo za malo.
Podoba mi sie nowy kierunek Twojego przedogrodka


Rzeczywiście ziemię pod lawendy mam w miarę przygotowaną. Na początku rosła tam robinia. Po jej przesadzeniu rosły tam róża i byliny, a dopiero potem przyszła kolej na poletko lawendowe. W glinie mamy dużo kamieni już z natury, tak więc jest to glina przepuszczalna. Nawiozłam tam jeszcze dwie albo trzy taczki piasku i przemieszałam na głębokość szpadla. Pomiędzy lawendą są otoczaki, które ograniczają parowanie. To wszystko

Canna zostaje w donicy i mam nadzieję, że uda się ją przezimować. Jeśli nie to w przyszłym roku znów jedną kupię.

Przedogródek ma kierunek pomarańczowo-burgundowo-szary z domieszką śródziemnomorską

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:11, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Doranma napisał(a)
Dzisiaj odkryłam co mi się najbardziej podoba w Twoich kompozycjach - elegancja! Są takie uporządkowane, harmonijne. A kosmos - cudo, pierwszy raz takiego widzę!


Dziękuję serdecznie Fajnie, że tak odbierasz te moje zestawienia. Chyba nie są takie do końca, bo i ja uporządkowana nie jestem, ale częściowo to się może zgadzać
Kosmos rzeczywiście lekko pachnie czekoladą, jak się nos do niego włoży
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:12, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Waclaw napisał(a)
O tak! U Ewy wszystko takie eleganckie, dopieszczone. Jest się na czym wzorować


Wacku Dziękuję Ci, ale wzorem do naśladowania raczej nie jestem. Są tu o wiele ładniejsze ogrody

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies